2020 September 21 - دوشنبه 31 شهرويور 1399

بررسی قانون اصلاح انتخابات شوراها کلید خورد
کد خبر: ١٦٢٢٤٣ تاریخ انتشار: ٢٢ مرداد ١٣٩٩ - ١٣:٤٧
صفحه نخست » آخرین اخبار
بررسی قانون اصلاح انتخابات شوراها کلید خورد

رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس یازدهم با اشاره به تخصص روسای کمیته های فراکسیون که از مدیران، شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر در سطح کشور بوده اند، بر نظارت و رفع مشکلات قانونی شهرها و روستاها تاکید نمود.

در نشست فراکسیون مدیریت شهری مجلس یازدهم که در روز سه‌شنبه ۲۱ مردادماه برگزار گردید اصلاح قانون انتخابات شوراها، شرح وظایف کمیته های تخصصی و اعطای احکام دبیران کمیته های تخصصی در دستور کار قرار گرفت.
 
محسن پیرهادی رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس یازدهم ضمن تشریح وظایف کمیته های پانزده‌گانه، سیاست ها و اهداف کلی فراکسیون در حوزه های مدیریت شهری و انتخابات شوراها را تبیین نموده و با اشاره به تخصص روسای کمیته های فراکسیون که از مدیران، شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر در سطح کشور بوده اند، بر نظارت و رفع مشکلات قانونی شهرها و روستاها تاکید نمود.
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر قوانین خوبی در حوزه مدیریت شهری و روستایی وجود دارد از روسای کمیته های تخصصی خواستار پیگیری رفع موانع و مشکلات شهرها و روستاها شد.
 
 
 
بر اساس این گزارش آقای ابوترابی دبیر کمیته شوراها گزارشی از فعالیت های این کمیته ارائه داده و در جهت اصلاح قانون انتخابات شوراها مواردی را متذکر گردید.
 
 
 
بر اساس این گزارش اسامی روسای کمیته های تخصصی فراکسیون شوراها، مدیریت شهری و روستایی به شرح ذیل اعلام می گردد .
 
۱. کمیته شوراها - ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد،تیران و کرون
 
۲.کمیته مالی و اقتصادشهری - مجتبی توانگر نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
 
۳. کمیته حمل و نقل و ترافیک - دکتر اقبال شاکری نماینده تهران ، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
 
۴. کمیته روستایی - دکتر احسان ارکانی نماینده نیشابور ، فیروزه و زبرخان
 
۵.کمیته درآمد پایدار - مهندس صدیف بدری نماینده اردبیل ، نمین و نیر
 
۶.کمیته دیپلماسی شهری - ابوالفضل عمویی نماینده تهران ، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
 
۷. کمیته سرمایه‌گذاری و مشارکت - شهباز حسن‌پور نماینده سیرجان و بردسیر
 
۸. کمیته شهرسازی و معماری - دکتر احمد دنیامالی نماینده بندرانزلی
 
۹. کمیته خدمات شهری و محیط زیست - دکتر محمد رشیدی نماینده کرمانشاه
 
۱۰. کمیته فرهنگی،اجتماعی و گردشگری - دکتر احمد راستینه نماینده شهرکرد ، بن و سامان
 
۱۱. کمیته هوشمندسازی مدیریت شهری - دکتر مجتبی رضاخواه نماینده تهران ، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس
 
۱۲. کمیته فنی و عمرانی - دکتر علیرضا پاک‌فطرت نماینده شیراز و زرقان
 
۱۳. کمیته سکونتگاه‌های غیررسمی و حریم شهرها - مهندس کمال حسین‌پور نماینده پیرانشهر و سردشت
 
۱۴. کمیته بافت فرسوده و تاریخی - معین‌الدین سعیدی نماینده چابهار ، نیکشهر ، کنارک و سمرقند
 
۱۵. کمیته برنامه‌ریزی ، آموزش و توسعه سرمایه اجتماعی - دکتر علی‌اصغر خانی نماینده شاهرود و میامی
 




Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه