2020 August 4 - سه شنبه 14 مرداد 1399

خدا کند ‌ترامپ کرونا نگیرد!
کد خبر: ١٦١٩٢٤ تاریخ انتشار: ١٦ فروردين ١٣٩٩ - ١٠:٣٨
صفحه نخست » مجازستان
خدا کند ‌ترامپ کرونا نگیرد!

مدیرمسئول روزنامه کیهان، حمله احتمالی آمریکا به عراق را حماقتی دانست که منجر به پیروزی جبهه مقاومت می‌شود و گفت: باید عاجزانه از خدا خواست که ‌ترامپ به کرونا مبتلا نشود و به حماقت‌هایش ادامه بدهد.

 حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان در گفت‌وگو با فارس، با‌ اشاره به تحرکات اخیر آمریکایی‌ها در عراق گفت: این روزها، آمریکا بعد از ناکامی ‌در تحمیل مهره خود به‌عنوان نخست‌وزیر عراق، دست به تحرکات نظامی تازه‌ای زده است که با توجه به شرایط سختی که با آن رو‌به‌روست، بسیار بعید به ‌نظر می‌رسد این تحرکات نظامی و جابه‌جایی نیروها، اهمیتی بیشتر از یک عملیات روانی داشته باشد.
شریعتمداری با بیان اینکه آمریکا و متحدان اروپایی و منطقه‌ای آن طی دو دهه اخیر شکست‌های سنگینی را در منطقه تجربه کرده‌اند، تصریح کرد: آنها به خوبی می‌دانند که از کمترین توان و آمادگی لازم برای ورود به یک درگیری تازه در منطقه برخوردار نیستند.
وی ادامه داد: نمایش نظامی آمریکا در حالی است که امروزه عراق با حضور فعال و آزمون ‌داده نیروهای مقاومت این کشور و برخورداری از حمایت همه‌جانبه و اعلام‌شده جبهه سراسری مقاومت، می‌تواند به جهنمی ‌برای نظامیان ‌تروریست آمریکا  تبدیل شود و بدیهی است که در این صورت، متحدان منطقه‌ای آمریکا نظیر عربستان، امارات، بحرین و... نیز از آتش این جنگ در امان نخواهند بود و نباید هم در امان باشند چرا که آنها از یک سو خاک این کشورها را در اختیار نظامیان ‌تروریست آمریکا قرار داده‌اند و از سوی دیگر با دلارهای نفتی خود، هزینه نظامی آمریکا را تأمین می‌کنند. بنابراین بخشی از قوای متخاصم و مهاجم تلقی می‌شوند.
مدیرمسئول روزنامه کیهان، اخبار رسانه‌های آمریکا مبنی بر وجود تنش گسترده و اختلافات عمیق مقامات آمریکایی درباره حمله احتمالی به عراق را مورد‌ اشاره قرار داد و گفت: این موضوع اگر بخشی از همان سناریوی عملیات روانی نبوده و در نقش  پلیس خوب و پلیس بد ظاهر نشده باشند باید این تنش و اختلافات را نشانه دیگری از سردرگمی‌آمریکایی‌ها تلقی کرد که طبیعی نیز به‌نظر می‌رسد، چرا که امروزه آمریکا از یک سو با  شیوع فراگیر کرونا و ناتوانی آشکار در تأمین تجهیزات پزشکی برای مهار این ویروس رو‌به‌روست تا آنجا که زمزمه کاهش حضور نیروهای ارتش در پایگاه‌ها و مراکز نظامی  به منظور پیشگیری از ابتلای نظامیان به کرونا در میان است. شریعتمداری ادامه داد: از سوی دیگر ‌ترامپ با اعتراض گسترده مردم آمریکا  دست به‌ گریبان است که چرا به جای تأمین بهداشت مردم آمریکا، توان و ظرفیت‌های کشور را به درگیری‌های منطقه‌ای مشغول کرده است. موضوع دیگری که این روزها اعتراض گسترده مردم آمریکا را در پی داشته و دارد، شکست‌های پی‌در‌پی آمریکا در اقدامات نظامی دو دهه اخیر است که به گفته ‌ترامپ ۷ هزار میلیارد دلار برای آمریکا هزینه داشته و هیچ دستاوردی نداشته است. وی افزود: با توجه به ناتوانی برملا شده آمریکا برای ورود به یک درگیری نظامی تازه در منطقه و عواقب پشیمان‌کننده‌ای که درپی خواهد داشت باید تحرکات نظامی اخیر آمریکا در عراق و جابه‌جایی نیروها در عین‌الاسد و اربیل و حتی رزمایش ۲۳ مارس تفنگداران آمریکا با ارتش امارات و... را در حد و اندازه یک عملیات روانی با دو هدف مرعوب کردن مردم عراق و انحراف افکار عمومی مردم آمریکا از ناتوانی نزدیک به رسوایی دولت این کشور در مقابله با ویروس قتل‌عام‌کننده کرونا  ارزیابی کرد.  مدیرمسئول روزنامه کیهان تصریح کرد: اگر ‌ترامپ احمق - و نه دیوانه - دست به حماقت بزند و به عراق حمله کند، شکست سخت و تلفات نظامی سنگینی را برای آمریکا و ارتش ‌تروریست آن رقم زده است.
حماقتی که هرچه باشد، پیروزی بزرگی برای جبهه مقاومت خواهد بود و از این روی باید دعا کرد و عاجزانه از خدا خواست که ‌ترامپ به ویروس کرونا مبتلا نشود و به حماقت‌های خود
ادامه بدهد.
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه