2018 October 17 - چهار شنبه 25 مهر 1397

تیکه پرانی مجریان در مقابل سکوت مدیران
کد خبر: ٩٨٧٥١ تاریخ انتشار: ٠٩ تير ١٣٩٥ - ١٥:٥٩
فرهنگی و اجتماعی » مطلب ویژه
مردم چه گناهی دارند؟
تیکه پرانی مجریان در مقابل سکوت مدیران

آیا هرکسی برنامه اش و یا خودش مقبولیت مردمی داشت ، می تواند هر حرفی را در برنامه زنده بزند و کسی نیز به او چیزی نگوید ، این خطوط قرمز مدیران شبکه سه چیست؟

گروه فرهنگی صابرنیوز : امسال برنامه های رسانه ملی در ماه مبارک رمضان با همه انتقاداتی که به آن می شود چند برنامه نیز وجود دارد که جور کم کاری ها و بی کیفتی دیگر برنامه ها را می کشند که می توان به برنامه ماه عسل و جام پانزدهم اشاره کرد .

برنامه ماه عسل چند سالی است که بیان قصه ای جذاب و عبارت اموز مهمان قبل از افطاری خانه هاست و جام پانزدهم نیز به مناسبت مسابقات فوتبال یورو 2016  چند هفته ایی که با حضور کارشناسان و مجریان ورزشی از شبکه سه در حال پخش است .این برنامه هرکدام مخاطبین خاص خودشان را دارند و الحمدالله تا حد زیادی توانشته اند رضایت مخاطبان خودشان را بدست آوردند.

معضل شبکه اجتماعی پیرامون تیکه کلام هاو نقد افراد که بیشتر در فوتبال و سینما شاهد بودیم اینب ار در برنامه رسانه ملی در حال شکل گیری است .و متأسفانه دست اندرکاران برنامه های تلویزیونی نیز خودشان بیشتر از مردم راغب به دامن زدن به این حواشی هستند.
 
 
بازی لهستان و ایرلند شمالی از سری مسابقات یورو چندی قبل برگزار  و گزارشگر بازی علیرضا علیفر در حین گزارش اشتباهی در دادن اطلاعات انجام داد که در رسانه ها و شبکه های اجتماعی شروع پرداختن به این موضوع کردند و تا جایی که امکان داشت این گزارشگر قدیمی و باسابقه کشور را تخریب کردند این مورد تا جایی پیش رفت که جواد خیابانی بیانیه در حمایت از همکار قدیمی اش صادر کرد اما نکته مهم و قابل تعمل پرداختن فرودسی پور به این موضوع با نگاه طنز بود به طوریکه در بازی ولز و انگلستان  ، فردوسی پور در ابتدای بازی گفت: کاری هر نداریم که معمار ورزشگاه کیست اصلاً این چه کاریه ! و بعد هم سایت برنامه نود که تحت مدیریت خود فرودسی پور فعالیت می کند از این اقدام آقای مجری به عنوان کنایه جالب فردوسی پور به سازندگان ورزشگاه های یورو یاد می کند حواشی که بین دو مجری در برنامه زنده پیش آمد شایعه اختلافات دیگری را دامن زد باعث جنجالی تر شدن فضای مجازی شد و خروجی دیگری نداشت.

حال بعد از آن موضوع ، دوباره شاهد تیکه پرانی رضا جاودانی و احسان علیخانی هستیم به طوریکه دربرنامه زنده که هر کدام از آنها وظایفی برای اغناء مخاطبین خودشان دارند، برنامه زنده را تریبونی برای جوابگویی و زورمایی طرفین تلقی کرده اند .
 

 
رضا جاودانی مجری برنامه جام پانزدهم، بابت دیر تحویل دادن به برنامه اش، در برنامه  زنده از علیخانی انتقاد کرد و گفت بهتر است به حقوق دیگران احترام بگذاریم.و بعد از آن شب گذشته ، علیخانی در انتهای برنامه ماه عسل گفت که جاودانی از دوستانش است اما اگر او بود تلفنی این انتقاد را می گفت و نه روی انتن زنده، و دوباره در ابتدای برنامه جام پانزدهم رضا جاودانی جواب علیخانی را با توجیحاتی خاص داد و گفت: که شماره موبایل احسان علیخانی را نداشته که به او زنگ بزند. حتما امروز هم باید منتظر جوابی دیگر از علیخانی و یا دادن شماره موبایلش در برنامه زنده به رضا جاودانی باشیم و معلوم نیست این اختلافات در شبکه سه بین مجری ها و دست اندرکاران برنامه های تولیدی چه زمانی به اتمام می رسد ؟. و چه کسی ختم کننده این ناهماهنگی است .؟ چرا اینقدر ولنگاری مدیریتی در شبکه سه شاهد هستیم؟که مردم باید شاهد جرو بحث و اختلافات مجریان وبرنامه سازان باشند .

آیا هرکسی برنامه اش و یا خودش  مقبولیت مردمی داشت ،  می تواند هر حرفی را در برنامه زنده بزند و کسی نیز به او چیزی نگوید ، این خطوط قرمز مدیران شبکه سه چیست؟

اصغر پورمحمدی فردی با سابقه در رسانه ملی است که با مدیریت او در سال های گذشته شاهد رویش ها و ساخت برنامه های قوی بوده ایم  اما این بار به سکوت (در رسانه ها ) او در این بداخلاقی های پیش آمده انتقاد داریم. و شاید هم از جانب ایشان این موضوعات امری عادی باشد ونبباید فقط یک مدیر به این موضوعات اختصاص یابد!
 
در برنامه زنده تلویزیونی نباید مجری و یا کارشناس و هر شخص دیگری جدا از برنامه اش از موردی دیگری سخن بگوید ، اگر خاطرتان باشد سال گذشته شهاب مرادی در برنامه زنده شبکه دو انتقادی از سریال معمای شاه کرد که اصلاً ربطی به آن برنامه نداشت و باعث حاشیه های زیادی شد باشند  این موضوع اگر مدیریت و گوشزد نشود هر مجری در هر برنامه به خودش اجازه می دهد از موضوع برنامه اش خارج شده و حواشی و دیگر موضوعات بپردازد

احسان علیخانی ، رضا جاودانی و دیگران باید بدانند که مردم در روز مشکلات فراوانی دارند و برای سرگرمی و دور شدن دقایقی از مشکلات ناظر برنامه ای تلویزیونی می شوند و نمی خواهند شاهد تیکه پرانی ها در رسانه ملی باشند و واقعاً مردم چه گناهی دارند که باید زورآزمایی های آنها را شاهد باشند .

 
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه