2018 December 11 - سه شنبه 20 آذر 1397

رئیس سازمان صداو سیما پیام تلگرامی ضرغامی را چگونه تحلیل می کند/آیا پور محمدی در معاونت سیما ابقاء می شود
کد خبر: ٩١٢٤٠ تاریخ انتشار: ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٥ - ١٦:١٥
فرهنگی و اجتماعی » مطلب ویژه
رئیس سازمان صداو سیما پیام تلگرامی ضرغامی را چگونه تحلیل می کند/آیا پور محمدی در معاونت سیما ابقاء می شود

باید دید که عسگری چگونه و در چه پستی از پور محمدی باسابقه که در بسیاری از ...


هنوز ساعاتی از حکم انتساب عسگری به عنوان رییس سازمان نگذشته بود که ضرغامی درکانال تلگرامی از این انتساب بسیار استقبال و به رئیس جدید تبریک گفت.  و همچنین در پیام تبریک ضرغامی مطلبی بود که جای تامل بسیار دارد وی در کنال تلگرامی اش گفته بود که ؛
 
 
رابطه ما از جنس دوستی و رفاقت است، ولی در مقاطع مختلف در طول این سالها همکاری نزدیک با هم داشته‌ایم.
یا من معاون ایشان بوده‌ام، یا ایشان معاون من بوده‌اند. بعضی وقت‌ها هم در سطحی مشابه همکار بوده‌ایم.
اینکه  ضرغامی با این عبارت که گاهی من معاون ایشان و گاهی او ،سودای برگشتن به سازما نرا دارد و یا اینکه خیر موردی است که باید بیشتر تحلیل شود.

اینکه هدف ضرغامی از استفاده از کلمات و عبارت بالا چیست مطلب بسیار مهمی است  ، تجربه نشان داده که ضرغامی مردی رسانه ای و باهوش است و بی علت از کلمه و یا عبارتی استفاده نمی کند
 
با تبریک سریع ضرغامی ، همگان بیش از پیش به نزدیکی رئیس جدید سازمان  صداو سیما به ضرغامی پی بردند و منتظر تحولات مدیریتی در سازمان شدند .که اولین آن را هم استعفای رئیس جوان شبکه مستند ،‌که چندی قبل مصاحبه ای علیه مدیریت ضرغامی داشت، باید  دانست اما مطمئنا تغییرات به همین جا ختم نمی شود .
 
مهمترین پست اجرایی سازمان ، معاونت سیما ،جایی که اصغر پورمحمدی با کوله باری از تجربه از سوی سرافراز به این مهم منسوب شده و از همان روزهای آغازین این حکم انتساب ،  شایعه اختلاف میان سرافراز و پورمحمدی  بر سر زبان ها بود  (این که چرا سرافراز فردی را که قبول نداشته و تضاد مدیریت با او داشته را به او حکم داده مقوله ای که جداگانه باید پیرامونش سخن گفت ) بعد از اینکه سرافراز تصمیم به برپایی  مرکزی موازی با معاونت سیما گرفت و بیشتر کارها را آن مرکز در زمینه فیلمسازی بر عهده گرفت این اختلاف بیشتر و علنی تر شد .
 
 
 بعد از قبول استعفا ازجانب مقام معظم رهبری ، اضفر پور محمدی در سازمان دیگر گزینه ای به نام سرافراز را پیش روی خود نمی بیند ولی مدیر باسابقه رسانه ملی با مسئله دیگری برای ابقا و ادامه کارش در معاونت سیما روبرو است و آن هم اختلافات با ضرغامی و تیم  مدیریتی آن (  اگرقبول داشته باشیم که عسگری نیز از تیم مدیریت ضرغامی است) به طوریکه پورمحمدی در روز تودیع اش در سال 91 حرف های تندی نسبت به ضرغامی ایراد کرد.

اکنون یکی از معاونت های کلیدی سازمان و صدا سیما شخصی است که هم با سرافراز نتواسته کنار بیاید و هم در گذشته با  ضرغامی ، و تجربه نیز نشان داده که وی به  همین راحتی ها میدان را ترک نمی کند و اهل استعفا نیست .


ضرغامی دارابی و به طورکلی تیم  مدیریتی قبل (همانطور که تیم کاری سرافراز دل خوشی از پور محمدی نداشتند) تمایلی به همکاری با پورمحمدی ندارند و تجربه سرافراز می تواند به عسگری کمک کند که تسامح نمی تواند چاره حل مشکل باشد .
 

باید دید که عسگری چگونه و در چه پستی از  پور محمدی باسابقه که در بسیاری از مراحل با خوش فکری ها مددکار روسای سازمان بوده استفاده می کند و رئیس جدید سازمان صدا و سیما چه افرادی را که توسط مدیریت سرافراز بیرون گود مانده اند را به داخل سازمان دعوت می کند و آیا آن افراد می توانند با پور محمدی در صلح و صفا کار کنند .
 
و مهمترین موضوع این است که پیام تلگرامی ضرغامی  را رئیس جدید سازمان صداو سیما چگونه تحلیل و عمل می کند و شاید گزینه محتمل برای معاون سیما یار و مسئول دیروز عسگری باشد.

 
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه