2019 January 16 - چهار شنبه 26 دي 1397

داستان مجریان رسانه ملی به کجا ختم خواهد شد؟!
کد خبر: ٩٠٢٩٠ تاریخ انتشار: ٢٠ ارديبهشت ١٣٩٥ - ١٢:٠٦
فرهنگی و اجتماعی » مطلب ویژه
داستان مجریان رسانه ملی به کجا ختم خواهد شد؟!

اساسا آیا بهتر نیست سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی به عنوان یک رسانه ی انقلابی، منشور دینی انقلابی خود را که...

گروه فرهنگی صابرنیوز؛ محمد صدارت ؛ عرصه  مجری گری و برنامه های مجری محور در سالهای اخیر از رشد چشمگیری در رسانه ملی برخوردار بوده است و امروزه مجریان جوان و خلاق و پرمحاسنی در صداوسیما به چشم می خورند که نشان از رشد این عرصه دارد، اما شاهدیم با این حال هر از گاهی یکی از مجریان صداوسیما رفتاری از خود نشان می‌دهد که خلاف عرف یا اخلاق یا آرمانهای انقلاب و ... است و موجب حیرت و تعجب امت اسلامی و روانه شدن سیل اعتراضها در رسانه ها و فضای مجازی و ... می‌شود.
 
 
 
اینگونه سوء رفتارها حتی ممکن است هزینه بردار باشد و رسانه ملی از بیت المال هزینه کرده و برای تطهیر این افراد دهها دقیقه برنامه ساخته و پخش کند که قصه چنین و چنان بوده است.
 
و یا نهایت برخوردی که ممکن است اتفاق بیفتد این است که یکی ممنوع التصویر شود تا دیگری فرصت یافته و خود را مطرح کند و به این درجه برسد که خود را مختار بر هر رفتاری ببیند، سپس این دومی هم ممنوع التصویر شود و دیگری فرصت خودآرایی و کسب اعتماد به نفس کاذب بیابد و وقتی خارج از مسیر اخلاق اجتماعی شد این نیز ممنوع التصویر شود و دیگری بیاید، حال در این میان برخی به آغوش دشمنان انقلاب پناه می‌برند و برخی در نوبت می‌مانند تا از ممنوع التصویری دربیایند و دوباره در مقابل دیدگان معترضان سالهای پیش خود قرار گیرند.
 
در این میان سوالی که پیش می آید این است که این روند توبیخ و عفو ظاهری تا به کجا ادامه خواهد داشت و اساسا آیا مشکل مردم فهیم ایران زمین در این نوع اعتراضات چهره و تصویر مجریان است که مسئولین رسانه ملی فکر می‌کنند با ممنوع التصویری آن را حل کرده اند؟!!
 
و سوالی که خطاب به مخاطبین صداوسیما مطرح می‌شود این است که آیا با حمله به صفحات شخصی یک مجری در فضای مجازی و یا فحاشی و اهانت به مجریان این مشکلات برای همیشه حل می‌شود؟!!
 
همه ی این اتفاقات در حالی است که اعتراضات مردمی به این رفتارهای نامتعارف حاکی از وجود وجدان بیدار اجتماعی و تقید مردم شریف ایران به حسناتی از قبیل دفاع از مظلوم، نهی از منکر و مقابله با استهزاء است و انتظار میرود در حکومت اسلامی بجای صرف وقت و هزینه برای تطهیر بی اثر عوامل برنامه ی خاطی، آن وقت و هزینه صرف تمجید و تشویق این روحیات انقلابی مردم شود.
 
آنچه که اینجا مورد انتظار است این است که مدیران رسانه ملی برای افکار عمومی جامعه تشریح کنند که آیا با گذشت سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی همچنان مجریان صداوسیما به روش سابق صرفا بر اساس تست صدا و چهره و یا داشتن آشنا و معرف انتخاب شده و به راحتی بخشی از بودجه فرهنگی مملکت و وقت شریف مردم در اختیار آنها قرار می‌گیرد یا اینکه پس از گذراندن این مراحل ابتدا آموزشهای اخلاقی و اجتماعی و ابتدائیات شرعی مواجهه ی با مردم به ایشان آموزش داده شده و پس از موفقیت در آزمون اجازه تولید برنامه به ایشان داده می‌شود؟؟!
 
اساسا آیا بهتر نیست سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی به عنوان یک رسانه ی انقلابی، منشور دینی انقلابی خود را که درباره ی تولیدات مجری محور پس از ساعتها بحث و اندیشه طراحی کرده و در سالهای متمادی در قالب آموزش ضمن خدمت به مجریان ارائه می‌دهد را در اختیار افکار عمومی قرار دهد تا قضاوتها و برخوردهای جامعه ی انقلابی ما بر اساس آن باشد؟؟!
 
گرچه انتظار برنامه‌ریزی هدفمند در همه ی سطوح برای یک رسانه ی انقلابی دور از عقل نیست اما باید به مسئولین رسانه ملی هشدار داد اگر برنامه ی جامعی برای حفظ اخلاق و آرمانهای انقلاب در تولیدات آن مجموعه عظیم مثلا فرهنگی وجود نداشته باشد نه تنها تقابلی با ناتوی فرهنگی دشمنان صورت نمی‌گیرد بلکه رسانه ی پرکاربرد انحصاری این سازمان از یک فرصت تبدیل به یک تهدید علیه ارزشهای والای اسلامی خواهد شد و می‌بایست در اسرع وقت با هم اندیشی طلاب و دانشجویان انقلابی به نمایندگی از نسل جوان و اساتید فرهنگی و ریشه دار انقلابی به نمایندگی از پیشکسوتان انقلاب قالبی طراحی شود تا تهیه کنندگان و کارگردانان و مجریان علاوه بر آموزش‌های فنی و مهارتی با آموزه های اخلاقی و اجتماعی رسانه ی تراز انقلاب اسلامی آشنا شده و تولیدات خود را در راستای رشد و بالندگی فرهنگ دینی و انقلابی و تعظیم و تکریم شعور اجتماعی مخاطبین بسازند.
 
ایجاد این روند نه تنها موجب جذب مخاطب برای آن رسانه ی عظیم خواهد شد بلکه دهان یاوه گویانی که در آینده بخواهند بین رسانه ی انقلابی و انقلاب رسانه ای فرق بگذارند و تحولات دهه ی پنجاه و شصت را انقلاب رسانه ای قلمداد کرده و رسانه ی انقلابی را تهدید بشمارند خواهد بست.
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه