2018 December 13 - پنج شنبه 22 آذر 1397

کنسرتی با طعم کشف حجاب!
کد خبر: ٨٩٦٢٦ تاریخ انتشار: ١٥ ارديبهشت ١٣٩٥ - ٠٩:٥٨
فرهنگی و اجتماعی » مطلب ویژه
اعتراض مردم در کرج به ناهنجاری های فرهنگی
کنسرتی با طعم کشف حجاب!

نقطه سیاه این جریان که باعث ناراحتی خیل عظمی از مردم شد این بود که...

گروه فرهنگی صابرنیوز؛ کنسرتی در محل سالن آمفی تئاتر ارشاد در پارک چمران با اجرای خواننده حمید عسگری برگزار و بلافاصله سبب واکنش مردم متدین شد . علت این تجمع مردمی اعتراض به هنجارشکنی های خلاف قانون این کنسرت بود که متاسفانه تاکنون علی رغم تذکرات قانونی نماینده محترم ولی فقیه در استان، چندین بار بدین شکل به اجرا در آمده است.

عکس زیر از صفحه اینستاگرام آقای حمید عسگری است:
 


کشف حجاب، اختلاط، جیغ و صداهای ناهنجار دختران و پسران گوشه ای از هنجارشکنی های آن مراسم بود.

نقطه سیاه این جریان که باعث ناراحتی خیل عظمی از مردم شد این بود که: آقای حسینی کاشانی(رئیس اداره ارشاد)،  نیز از دقایق اول تجمع در محل کنسرت حضور داشتند ولی هیهات از برخورد قانونی صحیح با متخلفان برگزارکننده کنسرت ویا تذکری جهت اصلاح مراسم !!!

با اینکه جوانان مؤمن کلان شهر کرج اعتراض خود را با ادله لازم و اشاره به فرامین رهبر معظم انقلاب و نماینده ایشان در استان و قوانین کشوری به رئیس اداره ارشاد بیان داشتند، ایشان بدون جواب قابل قبول و قانع کننده ای، به داخل ساختمان آمفی تئاتر رفتند.
 

 
 
لازم به ذکر است تاکنون نماینده محترم ولی فقیه استان البرز، امام جمعه کلان شهر کرج و رئیس شورای فرهنگ عمومی استان چندین بار در جلسات اداری، نسبت به رعایت قوانین جمهوری اسلامی و رفع کمبودهای فرهنگی استان به رئیس اداره ارشاد تذکر دادند که پس از قانون شکنی های متعدد و عدم اهتمام لازم، در خطبه نماز جمعه مورخ 16/11/1394 با اشاره به ضعف زیرساخت‌های فرهنگی استان، فرمودند:

"متأسفانه در استان البرز به علت تازه تأسیس بودن مبتلا به این رکود هست، هم زیرساخت‌های لازم فرهنگی در آن نیست و هم انسجام فرهنگی در آن وجود ندارد؛ اگر کاری هم بخواهد بشود عواملی مانع هستند. شما الان یک پلاتوی مناسب که در آن تمرین بشود ندارید، نه سینمای مناسبی داریم و نه محل مناسبی که خانواده‌های مؤمن و متدین بتوانند استفاده کنند، یکی هم بود که در حال تخریب است و لازم است دوستان حوزه‌ی هنری و شهرداری و شورای شهر با برنامه‌ریزی دقیق یک محل مناسبی را جانمایی کنند که این معضل حل شود. شورای فرهنگی استان, قرار گاه فرهنگی استان است ,دبیرخانه این قرار گاه در اداره کل ارشاد استان الیرز قرار دارد ولی درحال رکود به سر میبرند . این شورا (ی فرهنگ عمومی استان) باید از کارشناسان متعهد و انقلابی دردآشنا و کسانی که دغدغه‌ی کار فرهنگی و دینی و روحیه جهادی دارند استفاده کند، اما متأسفانه این اهتمام نه در دبیر و نه در دبیرخانه و نه در بعضی از اعضای این شورا وجود ندارد؛ کار با این مجموعه به نتیجه نخواهد رسید و ما مبتلا به این بلا در استان هستیم. "

ایشان با اشاره به مسئله‌ی برگزاری کنسرت‌ها در استان، ابراز داشتند: "اگر خلاف شرع نباشد، ممانعتی نیست، اما اگر محلی برای زمینه‌سازی خلاف شرع و فساد آماده‌شده باید جلوی او گرفته شود و حتماً گرفته می‌شود. دشمن برای نیل به این اهداف به دنبال ایجاد سستی و رخوت در جامعه است و این سستی وقتی به وجود می‌آید که ما فساد را در جامعه ببینیم و تکان نخوریم، هیچ حرفی نزنیم و کسی هم که حرفی می‌زند مورد مذمت قرار گیرد تا جایی که به تعبیر امیرالمؤمنین (ع) مرده‌های ایستاده می‌شویم." ایشان با اشاره به ‌حکم فقهی رهبر معظم انقلاب در حرمت موسیقی‌هایی که انسان را از یاد و ذکر خدا غافل کند، ادامه دادند: "اگر محیطی را آماده کردیم و عده‌ای را در آن جمع کردیم که زمینه‌ی فساد در آنجا فراهم شد، چطور پاسخگو خواهیم بود؟ آقا برای من رگ گردنش را کلفت می‌کند که من می‌خواهم به قانون عمل کنم؛ شما با استناد به کدام قانون اختلاط زن و مرد را جایز می‌دانید؟ چنین قانونی نداریم، ضمن اینکه رهبر معظم انقلاب در این زمینه به‌صراحت فرموده‌اند که” به اسم نشاط و شادی فضاهای مختلط ایجاد نکنید” که این کار مانند در کنار هم قرار دادن آتش‌وپنبه است... بنده مدتی نزدیک پنج شش ماه، شورای فرهنگ عمومی را تعطیل کردم، چون این دبیرخانه عرضه‌ی این کار و شخصی هم که مسئول کارشده که توانایی این کار را ندارد، مدتی به ایشان فرصت دادم و به خود او گفتم و اکنون هم از این تریبون می‌گویم و از وزیر محترم می‌خواهم که این آقا باید از این جایگاه برداشته شود و شخص دیگری که بتواند در توسعه‌ی ارزش‌های الهی و دینی گام‌های مثبتی بردارد جانشین ایشان بشود."
 

نهایتاً در خطبه نماز جمعه مورخ 10/02/1395 نیز، جهت اتمام حجت در این زمینه بیان داشتند:
" بار دیگر به وزیرها و وکیل‌هایی که داریم و متأسفانه کار خود را درست انجام نمی‌دهند تذکر می‌دهیم؛ حوصله‌ی مردم و حزب‌الله در سراسر کشور را تنگ نکنید که حوصله‌ی آن‌ها هم حدی دارد... وزیری که وقتی به او می‌گویند چه کنیم، پاسخ می‌دهد فیلترشکن استفاده کنید و هر کار می‌خواهید بکنید، به درد فرهنگ کشور می‌خورد؟! دو بار بنده به ایشان نامه نوشته‌ام و به ایشان رسانده‌ام؛ با زبان تذکر؛ با زبان تهدید آقا نیروهایی فرستاده‌اند که شما کوتاه بیایید! من از چه چیزی کوتاه بیایم؟ از حرام کوتاه بیایم؟! مسئله ما که دعوای شخصی نیست؛ بحث بر سر حلال و حرام است.  مسئولی که برای ماندن در پست خود به‌جاهای مختلف دروغ می‌گوید، صلاحیت و کفایت کار را ندارد که فرهنگ استان را به دست او بسپاریم... بنده از امروز شورای فرهنگ عمومی استان را تعطیل اعلام می‌کنم؛ تا زمانی که این آقا در این شهر هست و مسئولیت دارد؛ هیچ کار فرهنگی که منسوب به آن دستگاه است انجام نخواهم داد و جلوی آن کار گرفته می‌شود... طبق استفتاء شماره ۶۹ رهبر معظم انقلاب در باب وجوب اطاعت از دستورات نمایندگان ولی‌فقیه در حوزه‌ی فعالیتشان، در تمام وظایف محوله‌ای که به عهده‌ی نمایندگان ولی‌فقیه است و مورد درخواست آن‌هاست؛ اگر کسی کوتاهی کند متخلف است و این عمل از لحاظ شرعی جایز نیست؛ ما اینجا بارها تذکراتی داده‌ایم؛ به دستگاه انتظامی یا دستگاه قضایی مطالبی گفته‌ایم و آن‌ها نیز انجام داده‌اند؛ درحالی‌که دو بار به وزیر نامه نوشته‌ایم؛ مردم طومار بیست‌متری امضا کرده‌اند؛ تمام مسئولین عالی‌رتبه‌ی شهر و استان در این زمینه موضع‌گیری کرده‌اند و امت حزب‌الله به میدان آمده‌اند؛ در همین ایام بازمی‌بینیم که یک کنسرت دیگر برگزار کرده‌اند... این غیر از دهن‌کجی به مردم است؟! ؛ اگرچه بنده اصلا نباید وارد این مسائل بشوم، اما چون دیگران کارشان را به‌درستی انجام نمی‌دهند، وظیفه‌ی بنده این است که وارد میدان شوم و جلوی فساد را بگیرم."

در پایان، سوال مردم مسلمان استان البرز از آقای علی جنتی به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت جمهوری اسلامی ایران، این است که :
-    به مجوز کدام قانون تبلیغ نرم افزارهای فیلترشکن را قانونی می دانید؟
-    به مجوز کدام قانون سرپیچی از دستورات نماینده ولی فقیه، را قانونی می دانید ؟
-     به مجوز کدام قانون سرپیچی از فرامین رئیس شورای فرهنگ عمومی استانها و تخلف از مصوبات آن شورا، را قانونی می دانید ؟
-    به مجوز کدام قانون برگزاری کنسرت های مختلطِ مستهجن که در آن افرادی لاابالی و بی بندوبار به کشف حجاب دست می زنند، را قانونی می دانید ؟
-    به مجوز کدام قانون برگزاری تئاترهای حاوی مباحث جنسی و مراسمات رقص و پایکوبی و خوانندگی زنان، را قانونی می دانید؟
-    و ده ها سوال دیگر از وزیر محترم ارشاد که چند صباحی دیگر، پس از چشیدن لحظات مرگ، در دادگاه الهی پاسخ خواهند داد...

آقای وزیر، کمی به آخرت بیاندیشیم!
 




Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه