2018 December 13 - پنج شنبه 22 آذر 1397

بیننده در انتهای فیلم هاری به عاقبت کردار زشت پی می برد/برخی برای فروش بیشتر فیلمشان در سینما از مرزهای اخلاقی خارج می شوند
کد خبر: ٨٦٥٣٧ تاریخ انتشار: ٢٦ فروردين ١٣٩٥ - ١٠:٣٢
فرهنگی و اجتماعی » مطلب ویژه
مجری طرح فیلم سینمایی هاری در گفتگو با صابرنیوز؛
بیننده در انتهای فیلم هاری به عاقبت کردار زشت پی می برد/برخی برای فروش بیشتر فیلمشان در سینما از مرزهای اخلاقی خارج می شوند

دغدغه شخصی بنده و تهیه کننده فیلم و حتی کارگردان اثر که فکر میکنم متفقا به سینمای متعهد و اخلاقی معتقدیم...

گروه فرهنگی صابرنیوز؛ علی گل بهاران به عنوان بازیگر و مجری طرح فیلم سینمایی هاری در خصوص شرایط فیلم  به خبرنگار صابرنیوز گفت: واقعیت امر این است که سینمای خصوصی یک سینمای آسیب پذیراست. یعنی شرایط تولید برای سینمای خصوصی همیشه شرایط سخت و دشواری است. نمیتوانیم بگوییم در واقع فیلمی ساخته می شود و صاحب کیفیتی هست در سینمای خصوصی و این سختی ها رو طی نکرده است. سینمایی هاری هم از این قضیه مستثنی نیست. سینمایی هاری وقتی در مرحله پیش تولید و تولید قرار گرفت همین سختی ها را داشت. منتهی چون تیم جوانی داشت بنا به درخواست تهیه کننده و کارگردان تیم جوان و صاحب فکر و خوش ذوق و همدلی دور هم جمع شده بودند و تصمیم گرفتند واقعا فیلم خوبی بسازند و کار خوبی را انجام بدهند. همه سعی کردند حداقل بضاعت های کم موجود را در اختیار کارگردان قرار بدهند تا کارگردان بتواند فیلم خودش را بسازد.
 
 

گلهباران در خصوص کارگردان فیلم هاری افزود: خدا را شکر می کنیم چون آقای امیراحمد انصاری از کارگردانان جوان و خوش ذوق و صاحب سبک هستند. درواقع هاری اولین سینمایی ایشان ، که ساخته شد و قبل از این چندین تله فیلم خوب وقابل قبول با کیفیت کار کرده بودند. مثلا تله فیلم به فاصله یک نفر واقعا با کیفیت سینمایی توسط ساخته شده بود. حدود 100 فیلم کوتاه و 63 جایزه بین المللی در کارنامه خودشان دارند از جمله دوبار جایزه فیلم مسکو را برده بودند، جایزه جشنواره فیلم دبی، جشنواره فیلم کلن آلمان، جایزه ویژه آنجلو پُلُس که هر چندسال یک بار به یک کارگردان تعلق می گیرد، اینها کافی بود که همه گروه به ایشان به عنوان رهبرارکستر این فیلم اعتماد بکنند و ایشان بتوانند فیلم خوبی را بسازند.
 


مجری طرح فیلم ادامه داد؛خدا را شکر می کنیم که این فیلم توسط دوستان دیده شد و هاری، فیلمی است که سبک و. ریتم خاصی دارد و و به ریتم سینمای روز دنیا نزدیک هست.. در این فیلم در خدمت دو پیشکسوت عزیز به عنوان بازیگر بودیم ،علی رغم جوانی تیم. استاد جمشید هاشم پور که بازی خاص و متفاوتی را در این فیلم ارائه دادند و ما هم به عنوان جوان در محضر ایشان لذت بردیم و خیلی چیزها یاد گرفتیم .
 

وی در ادامه گفت: ماحصل کار بعد از ، تلاش ها و مشقت های فراوان بالاخره آماده شد و اینجانب به عنوان مجری طرح اثر، با توجه به اینکه نظرات تهیه کنندگان کار آقای مهدی مددکار و آقای حاتمی را می دانم از ماحصل کار راضی بودیم و دراقع با اعتمادی که به کارگردان جوان این کار شد و اتفاقی که افتاد ظرفیت جوان توانست خودش را در این فیلم تخلیه بکند و پتانسیل ها وارد بشود و فیلم قابل قبولی داشته باشیم.

گلبهاران اظهار داشت؛ چون شرایط سینمای خصوصی شرایط خاصی هست معمولا زمان ها خیلی کوتاه و مختصر است یعنی ممکن است پیش تولید زمان کمتری ببرد، فراغت بال یک مقداری کمتر است و همین طور زمان شوتینگ. ولی ما سعی کردیم برای این فیلم شرایط مناسبی را فرآهم کنیم. حدود 6 تا 7 ماه طول کشید تا صفر تا صد کار و نسخه نهایی آماده شد و در رابطه با زمان اکران فیلم ، پروانه نمایش صادر شده است و ما در حال پیگیری بحث پخش فیلم هستیم. إن شاءالله در یک زمان مناسبی طوری که بتوانیم شأن این فیلم، شأن سینمای ایران و در عین حال وظیفه ای که در قبال مردم داریم را ادا بکنیم، فیلم به اکران خودش خواهد رسید.

گلبهاران پیرامون دغدغه های عوامل فیلم سینمایی رهایی گفت؛ دغدغه شخصی بنده و تهیه کننده فیلم و حتی کارگردان اثر که فکر میکنم متفقا به سینمای متعهد و اخلاقی معتقدیم. گاهی اوقات فیلمی ساخته می شود که این فیلم شرایط تولید آن خصوصی است ممکن است اندیشه ها ونگاه های خاصی که زیاد مطلوب فضای فعلی جامعه ما نباشد در آن دخیل شود به دلیل اینکه گاهی اوقات ، برخی از افرادی که در سینما فعالیت می کنند متأسفانه گاهی می بینیم که به علت فروش یا به هر دلیل دیگری از مرزهای اخلاقی خارج می شوند اما ما با اینکه فضای خصوصی داشتیم فکر می کنم فیلم شریفی ساختیم، فیلمی ساختیم که ابتدای آن با آیه ای از قرآن کریم ساخته می شود و به شکلی سلبی شرایطی را فرآهم می کند که بیننده در انتهای فیلم به عاقبت کردار زشت پی ببرد و این نگاه اخلاقی همیشه در کارگردان وجود داشته است
 
 
 
 
 
 
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه