2018 December 15 - شنبه 24 آذر 1397

حمله روحانی به نقطه قوت دولت احمدی نژاد برای پوشش ضعف های دولت یازدهم
کد خبر: ٨٥٨٠٤ تاریخ انتشار: ٢١ فروردين ١٣٩٥ - ١٦:٢٦
صنعت و اقتصاد » مطلب ویژه
حمله روحانی به نقطه قوت دولت احمدی نژاد برای پوشش ضعف های دولت یازدهم

رئیس دولت یازدهم در حالی سخن از کمبود ها می کند که انگار تابحال خبر نداشته و ...

گروه صنعت و اقتصاد صابرنیوز؛ دولت یازدهم از زمان شروع به فعالیت اش وعده های بسیاری به مردم داده و در به تحقق رساندن بیشتر آن ها ناکام بوده است حتی می توان گفت که دولت در  بیشتر طرح های اقتصادی که برای حل مشکلات مردم در نظر گرفته،  شکست خورده است.
 
دولت یازدهم این ناکامی ها را  سعی کرده با جنگ رسانه ای و سیاه نمایی پوشش دهد تا افکار عمومی را ازمطالبه به حق خودشان منحرف کنند .

طرح مسکن مهر را می‌توان یکی از اقدماتی  دانست که باعث شد بسیاری از افراد کم درآمد جامعه صاحب خانه شوند و از مستاجری و خانه به دوشی نجات پیداکنند . اهمیت مسکن مهر آنجا  مشخص می شود که رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت، پانزده توصیه به دولت داشتند که آخرین توصیه ایشان توجه جدی برای تکمیل مسکن مهر بود.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار فرمودند: اگر احتمالاً با اصل طرح مسکن مهر و یا نحوه تزریق اعتبارهای بانکی به آن مخالفتی وجود دارد، اما این را هم بدانیم که اکنون چند میلیون نفر چشم انتظار تکمیل مسکن مهر هستند و باید این کار به طور جدی پیگیری شود و به اتمام برسد.

آقای رئیس جمهور در حالی این صحبت ها را مطرح فرمودند که هزاران نفر در مسکن مهر در حال زندگی هستند و مطمئنا  بعد از شنیدن این سخنان رئیس جمهور مملکت دیگر با ترس شب ها را به صح و صبح ها را به شب می رساند زیرا که مقام عالی اجرایی کشور سخن از نا امنی در مسکن مهر کرده و یادش رفته است که چرا در این چند مدت به فکر رفع نافیض نشده و درست در زمانی که زمزمه های نامزد شدن محمود احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری را حس کرده  سخن بر بی کیفیت بودن طرح مسکن مهر می کند.
 
رئیس دولت یازدهم در حالی سخن از کمبود ها می کند که انگار تابحال خبر نداشته و یا مسئولیت اجرایی در این مملکت به دوش او نبوده و تازه خبر دار شده که مسکن مهر دارای کمبود های زیادی است . البته شاید دولت اینگونه تلقی می کند که اگر این طرح موجب رضایت مردم باشد به نام احمدی نژاد و دولتش تمام می شود پس باید اساس و بنیان این طرح را زد همان ظور که وزیر راه این طرح را مزخرف اعلام کرد.
 

اما مهمترین مسئله در سخنان رئیس جمهور در جمع مدیران بنیاد مسکن این است که رئیس جمهور به یک از نقاط ضعف دولتش پی برده است و به دلیل کمبود وقت تا پایان دولت یازدهم و یا نداشتن راه حل مناسب ، استراتژی فرا به جلو را انتخاب کرده تا مردم فراموش کنند که قرار بود که طرح مسکن اجتماعی جایگزین مسکن مهر شود. طرحی که هنوز با هزاران اما و اگر همراه است و کسی از ساز و کار آن خبر ندارد.
 
دولت یازدهم در این چند مدت که بر مسند کار هستند ثابت کرده اند که در فضای ایجابی برای حل مشکلات مردم نیستند و یانمی توانند باشند و با سیاه نمایی دوران گذشته سعی بر نشان دادن موفقیت دولتشان دارند .یعنی طرح ها و راه کارهای ابداعی و نو برای شکوفایی اقتصاد کشور دولت یازدهم تابحال مطرح نکرده است و بیشتر بدنبال تفهیم این نکته به افکار عمومی بوده که راه سعادت از بیرون مرزها می گذرد .

همان طور که رئیس جمهور بهتر از همه می داند مردم بیشتر به عملکرد افراد رای می دهند تا فضاسازی های رسانه ای و ایشان که از افراد خوش سابقه در امور مدیریتی هستند توصیه می شود به جای تخریب به فکر راه حل برای کمک به مردم باشد چون تجربه نشان داده که تخریب ها نتیجه معکوس می دهد .
 
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه