2018 December 12 - چهار شنبه 21 آذر 1397

پخش مستندی درباره «جاویدالاثر ابراهیم هادی»/شهیدی که حاج میرزا اسماعیل دولابی از او نصیحت خواست
کد خبر: ٨٢٦٢٢ تاریخ انتشار: ٢٢ اسفند ١٣٩٤ - ١٣:٣٥
فرهنگی و اجتماعی » مطلب ویژه
پخش مستندی درباره «جاویدالاثر ابراهیم هادی»/شهیدی که حاج میرزا اسماعیل دولابی از او نصیحت خواست

«جاویدالاثر ابراهیم هادی» یک مستند درباره زندگی شهیدی است که در ماجرای مشهوری آمده است حاج میرزا اسماعیل دولابی از او ...

به گزارش صابرنیوز، «جاویدالاثر ابراهیم هادی» یک مستند درباره زندگی شهیدی است که در ماجرای مشهوری آمده است حاج میرزا اسماعیل دولابی از او تقاضای نصیحت کرده بود.
به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، مستند «جاویدالاثر ابراهیم هادی» به مناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا و در آستانه روز شهادت حضرت زهرا (س) از شبکه مستند پخش می شود.
 

ابراهیم هادی در اول اردیبهشت سال ۳۶ در محله شهید سعیدی حوالی میدان خراسان دیده به هستی گشود. دوران دبستان را به مدرسه طالقانی رفت و دبیرستان را نیز در مدارس ابوریحان و کریمخان سپری کرد. سال ۵۵ توانست به دریافت دیپلم ادبی نائل شود. از همان سال‌های پایانی دبیرستان مطالعات غیر درسی را نیز شروع کرد. حضور در هیئت جوانان وحدت اسلامی و همراهی و شاگردی استادی نظیر علامه محمدتقی جعفری بسیار در رشد شخصیتی ابراهیم مؤثر بود. وی در دوران پیروزی انقلاب شجاعت‌های بسیاری از خود نشان داد.
او همزمان با تحصیل علم، به کار در بازار تهران مشغول بود. پس از انقلاب در سازمان تربیت بدنی و بعد از آن به آموزش و پرورش منتقل شد. ابراهیم همچون معلمی فداکار به تربیت فرزندان این مرز و بوم مشغول شد. اهل ورزش بود. با ورزش پهلوانی، یعنی ورزش باستانی شروع کرد. در والیبال و کشتی بی‌نظیر بود. هرگز در هیچ میدانی پا پس نکشید و مردانه می‌ایستاد. مردانگی او را می‌توان در ارتفاعات سر به فلک کشیده بازی دراز و گیلان غرب تا دشت‌های سوزان جنوب، مشاهده کرد. حماسه‌های او در این مناطق، هنوز در اذهان یاران قدیمی جنگ تداعی می‌کند.
دروالفجر مقدماتی، پنج روز به همراه رزمندگان گردان کمیل و حنظله در کانال‌های فکه مقاومت کردند، اما تسلیم نشدند. سرانجام در ۲۲ بهمن سال ۶۱ بعد از فرستادن رزمندگان باقی مانده به عقب، تنهای‌ تنها، با خدا همراه شد. دیگر کسی او را ندید. او همیشه از خدا می‌خواست گمنام بماند، زیرا گمنامی صفت یاران خداست. خدا هم دعایش را مستجاب کرد. شهید هادی، سال‌هاست که گمنام وغریب در فکه مانده تا خورشیدی باشد برای راهیان نور.
در ماجرای مشهوری آمده است که حاج میرزا اسماعیل دولابی، در اولین برخورد با این شهید بزرگوار از او تقاضای نصیحتی کرده بود.
«جاویدالاثر ابراهیم هادی» ساعت 15:45 شنبه 22 اسفند از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود.
 
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه