2018 May 28 - دوشنبه 07 خرداد 1397

آقای شهاب مرادی، سریال کیمیا همان انتقادهایی که به معمامی شاه می کنید را در برمی گیرد/چگونه اجازه می دهید که فرزندانتان این سریال را ببینند
کد خبر: ٧٣٩٣٨ تاریخ انتشار: ٢٣ دي ١٣٩٤ - ١١:١٥
فرهنگی و اجتماعی » مطلب ویژه
انتقاد بی رحمانه شهاب مرادی ا ز سریال معمای شاه
آقای شهاب مرادی، سریال کیمیا همان انتقادهایی که به معمامی شاه می کنید را در برمی گیرد/چگونه اجازه می دهید که فرزندانتان این سریال را ببینند

متأسفانه این خطیب ارجمند بدون در نظر گرفتن کار فاخری که در زمینه تاریخی شده و بدون اطلاع دقیق از تاریخ به این سریال انتقاد می کند...

گروه سینما و تلویزیون صابرنیوز:سریال معمای شاه چند صباحی است که از شبکه اول سیما جمعه ها ساعت 22 در حال پخش است که در این میان مانند دیگر سریال ها پخش شده از رسانه ملی موافقان و مخالفان خاص خودش را در جامعه دارند که برخی از مخالفان بحثهای فنی را مطرح کرده اند که برای کارگردان و دیگر عوامل بسیار سازنده است.
اما برخی  بی رحمانه به این سریال تاخته اند و بدون اشاره به حقایق ، مسائلی را بازگو می کنند که باعث شبه در اصل موضوع می شوند.
 
 
 
 
شهاب مرادی مشاور امور جوانان و رئیس سابق سازمان فرهنگی و هنری شهرداری دیشب در رسانه ملی در خصوص معمای شاه گفت: من خودم نمی‌گذارم بچه هایم این سریال را تماشا کنند چون به نظرم نحوه به تصویر کشیدن روابط زن و مرد در این سریال تفاوتی با سریالهای شبکه های ماهواره ای غیرمجاز  فارسی زبان ندارد.
 
 
وی ادامه داد: دوستان تصور میکنند با گفتن برخی دیالوگهای سطحی مردم باور می کنند شاه ضعیف و همجنس باز بوده است. اتفاقا  این پدرسوخته خیلی هم از این جهت که همه دنیا پشت سرش بودند قوی بود و عظمت امام(ره) بود که چنین فردی را توانست شکست داد.

وی همچنین با توهین به مجریان خانم در رسانه ملی می گوید: به هر حال کمتر کسی با دیدن این سریال درباره بد بودن شاه قانع می‌شود حتی در موادری چون حجاب نیر باید بگویم حجاب همسر شاه در این سریال از حجاب خیلی ها مثلا مجریان صداوسیما بهتر است و در مجموع سریال فضایی واقعی از آن دوران به مخاطب ارائه نمیدهد.

شهاب مردای با گفتن مطالب فوق و بدون ارائه راهکار ، کاملا سریال معمای شاه را سریالی  بی ارزش در جامعه معرفی می کند اما ایشان معیاری برای ارائه و به تصویر کشیدن جنایات و خیانت های خاندان پهلوی  مطرح نمی کنند و تنها با گفتن مطالب فوق خودشان را به عنوان یک کارشناس در همه حوزه ها مطرح می نماید.

اما  صحبتی های انتقادی و غیر فنی شهاب مرادی در خصوص سریال معمای شاه بسیار بهتر بود با همان ویژگی ها در خصوص سریالی دیگر به نام کیمیا مطرح می شد سریالی که هر شب از رسانه ملی پخش می شود و بسیاری از فرزندان این مملکت شاهد ترویج فرهنگ های ضد ارزشی هستند .

ولی متأسفانه این خطیب ارجمند بدون در نظر گرفتن کار فاخری که در زمینه تاریخی شده و بدون اطلاع دقیق از تاریخ به این سریال انتقاد می کند اما کوچکترین انتقادی به سریال های دیگر نمی کند و معلوم نیست هدف ایشان از گفتن مطالب فوق چه بوده است ایشان در ادامه به تحریف( تاریخ یعنی همان حرف هایی که برخی از خارج نشینان می زنند ) اشاره می کند و افزاید: در مجموع در سریال های اخیر تاریخی تلویزیون شاهد تحریف تاریخ انقلاب هستیم و نقش بدنه روحانیت و جریان های مذهبی هیچ جای این سریال ها به تصویر کشیده نمیشود.

 
در آخر ایشان بهتر بود که کمی تأمل بیشتری می کردند تا سریال به نیمه راه می رسید و بعد اظهار نظر می کرد ولی این مشاور دغدغه مند در امور جوانان معلوم نیست چگونه بی تفاوت نسبت به سریال کیمیا می ماند سریالی که همان انتقادهایی که به معمامی شاه می کند را در برمی گیرد. و چگونه اجازه می دهد که فرزندانش این سریال را ببینند.
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه