2018 December 17 - دوشنبه 26 آذر 1397

جولان سیستم های صوتی نامرغوب همچنان در کشور
کد خبر: ٦٤٥٩٩ تاریخ انتشار: ٣٠ تير ١٣٩٤ - ١١:٠٤
صنعت و اقتصاد » مطلب ویژه
جولان سیستم های صوتی نامرغوب همچنان در کشور

تقاضا میکنیم به جای صرف هزینه های میلیاردی ، نیاز سنجی نموده و ازمتخصصین متعهد و جوانان فعال در این عرصه ، کمک گرفته و این معضل را مرتفع سازین .

گروه صنعت و اقتصاد صابرنیوز: 33 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‎گذرد و کماکان مردم و مسئولین درگیر بعضی از مسائل هستند که باعث سرافکندگی برای متولیان امر شده است .
یکی از این مسائل که برای عموم مردم متدین و امت شهید پرور بسیار قابل لمس میباشد ، استفاده از سیستمهای صوتی در مراکز مذهبی و فرهنگی و بهره برداری انها از این امکانات می‌باشد .
 
اینکه چرا بعداز این همه سال و وجود امکانات و تجهیزات پیشرفته ، ما در صدا رسانی  به نوعی عاجز ماندیم ، جای بررسی دارد.کشور جمهوری اسلامی ایران یکی و شاید به نسبت خود ، از پرمصرف ترین کشورهای جهان در زمینه استفاده از سیستم ها و تجهیزات صوتی میباشد.
به جرات میتوان گفت گرانترین و پر حجم ترین تجهیزات صوتی حرفه ای و نه خانگی ، به کشور ما وارد میشود .متاسفانه این تجهیزات در سکوت بی اطلاعی سازمان استاندارد و گمرکات وارد می‌شود .
 
عمدتا این کالاها از اروپا و در مرحله دوم چین و امریکا به ایران امده و میاید و در ضعیف ترین حالت هم پشتیبانی می‌شوند.کلیه تجهیزات صوتی در دنیا با تفکر موزیک و برای استفاده در مراکز مرتبط تولید میشود ، و بر عکس بیش از 85درصد مصرف در ایران بر عکس کشورهای سازنده این تجهیزات ، برای وکال و یا بهتر بگوئیم ، سخنرانی و مداحی می‌باشد.
 
به چند دلیل این تجهیزات در ایران فاقد کارایی می‌باشد :
 
 1 عدم اگاهی واردکنندگان با تجهیزات فوق الذکر
2 نبود دانش بهره برداری در نزد مصرف کنندگان
3 ورود دلالان  داخلی و خارجی و شرکتهای دولتی  در پروژه های ملی - مذهبی
و چندین دلیل دیگر...........
 
طی این سالها دهها میلیارد از ارز این کشور خارج شده و متاسفانه هنوز با مشکل صوت رسانی روبرو هستیم.
 
یطور نمونه در همین نماز جمعه اخیر 26 تیر 94 شاهد اعتراض امام جمعه محترم و نمازگزاران تهرانی بودیم که رسما و از طریق خطبه نماز جمعه اعلام داشتند ! جهت اطلاع فقط در همین شبستان مصلی تهران ،چند میلیارد هزینه شده و در اخرهم مردم که در گرما و سرما به نمازجمعه
میایند باید شاهد صوت ضعیف و مشکل دارباشند.
یا نمونه دیگر نصب سیستم چند میلیاردی در فقط صحن جامع رضوی که ، در همین شبهای ماه مبارک رمضان و بخصوص شبهای قدر مورد اعتراض مردم و مسئولین دلسوز قرار گرفت.
ویا نمونه دیگر صوت رسانی در نماز عید فطر امسال تهران و درمصلی امام خمینی ره ، که بلنگوها را در ارتفاء 1.5 متری و یا در ارتفاع 5 متری قرار داده بودن و همه نمازگزاران چندین صدا را با هم می شنیدند . جالب اینکه با صرف این همه هزینه های میلیاردی ، برای امثال برنامه های مصلی ، بازهم از سیستم های اجاره ای بهره میبرند و هزیته به بیت المال تحمیل می‌کنند.
در اخر از مسئولین محترم مجموعه های :
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی
ستاد نماز جمعه تهران و سراسر کشور
تولیت حرم علی ابن موسی الرضا ع
تولیت مراکز مذهبی در سراسر کشور
شهرداری تهران و شهرداری های سراسر کشور
مجری طرح های دولتی و بخصوص مصلی های سراسر کشور
تولیت و مسئولین هیئات مذهبی و مساجد در سراسر کشور 
صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران
تقاضا میکنیم به جای صرف هزینه های میلیاردی ، نیاز سنجی نموده و ازمتخصصین متعهد و جوانان فعال در این عرصه ، کمک گرفته و این معضل را مرتفع سازین .
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه