در نشست بغداد در جایی ایستادم که جایگاه واقعی نماینده ایران بود/ وزیر خارجه سعودی گفت منتظریم دولت ایران مستقر شود تا ارتباطاتمان را از سربگیریم/ مکرون دوبار آمد و گفت علاقه‌مندیم که به پاریس سفر کنید
کد خبر: ١٦٣٤١٣ تاریخ انتشار: ٠٩ شهریور ١٤٠٠ - ٠٩:٣٦
صفحه نخست » تیتر یک
امیرعبداللهیان در گفت‌وگوی ویژه خبری:
در نشست بغداد در جایی ایستادم که جایگاه واقعی نماینده ایران بود/ وزیر خارجه سعودی گفت منتظریم دولت ایران مستقر شود تا ارتباطاتمان را از سربگیریم/ مکرون دوبار آمد و گفت علاقه‌مندیم که به پاریس سفر کنید

در اجلاس بغداد دوبار رئیس جمهور فرانسه آمد و گفت علاقه‌مندیم که شما به پاریس سفر کنید تا باهم گفت‌وگو کنیم.

 
به گزارش صابرنیوز،دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب در برنامه گفت‌گوی ویژه خبری حضور یافت و به سؤالات مطرح شده درباره دستگاه دیپلماسی در دولت سیزدهم، برجام و ... پاسخ داد.
 
وی درباره نشست سران شانگهای و حضور ایران در این نشست نیز گفت: شانگهای یک ظرفیت بزرگ اقتصادی را در برمی‌گیرد مشارکت دکتر رئیسی در دست برنامه‌ریزی است. شانگهای فرصتی است که در حوزه‌‌های اقتصادی ظرفیت‌های خوبی برای ما فراهم خواهد کرد.
 
وزیر خارجه اضافه کرد: در زمان برگزاری اجلاس اخبار خوبی را از این حضور و توافقات اعلام می‌شود.
 
رئیس دستگاه دیپلماسی بیان کرد: یکی از برنامه‌های اصلی ما برنامه ۲۵ ساله ایران و چین است. در زمانی که آقای لاریجانی برای پیگیری این موضوع ماموریت خاص پیدا کرد و آن زمان در مجلس بودم در جریان جزییات کار بودم و در پکن از نزدیک شاهد اتفاقاتی بودم که رخ می‌داد و در نهایت منجر به امضای این توافق مهم شد. نه تنها این قرارداد را برای اجرا به طور جدی پیگیری می‌کنیم و جزو دستورکارهای اصلی ماست. بلکه این الگو را به کشورهای دیگری که ظرفیت‌هایی را دارند تعمیم می‌دهیم. با روسیه و هند این موضوع را دنبال خواهیم کرد.
 
امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: در تمامی سفارتخانه‌ها یکی از تاکیدات ما این است که سفارتخانه‌های ما باید در خدمت بخش‌های اقتصادی، تجاری، فرهنگی و علمی و فناوری به معنای واقعی باشد. این‌که می‌گوییم خدمتگزار ملت هستیم مردم باید ترجمان آن را ببینند.
 
وی گفت: در اجلاس بغداد دوبار مکرون آمد و گفت علاقه‌مندیم که شما به پاریس سفر کنید تا باهم گفت‌وگو کنیم. در آنجا با وزیر خارجه سعودی احوالپرسی کردیم و وی گفت منتظریم دولت ایران مستقر شود تا ارتباطاتمان را از سربگیریم.
 
وزیر امورخارجه در مورد مکانی که در نشست بغداد در هنگام عکس دسته‌جمعی مقامات شرکت کننده ایستاده بود و برخی از مسائل حاشیه ای آن گفت: من در نشست بغداد در جایی ایستادم که جایگاه واقعی ایران و نماینده جمهوری اسلامی ایران بود
 
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه