2021 June 15 - سه شنبه 25 خرداد 1400

در راه مطالبه حقوق مردم، با هیچ کس تعارف نخواهیم داشت/انتقاد از سیستم آموزشی
کد خبر: ١٦٣١٠٨ تاریخ انتشار: ٢٨ ارديبهشت ١٤٠٠ - ١٣:٣٦
صفحه نخست » مطالب وسط
قاضی زاده در شیراز؛
در راه مطالبه حقوق مردم، با هیچ کس تعارف نخواهیم داشت/انتقاد از سیستم آموزشی

به تشکیل سه پرونده برای رئیس‌جمهور اشاره و تاکید کرد: این بررسی‌ها ادامه خواهد داشت و در راه مطالبه حقوق مردم، با هیچ کس تعارف نخواهیم داشت.

 
سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی عصر دیروز با حضور در سومین حرم اهل بیت، در جمع مردم شهیدپرور شیراز ابا اشاره به آیات 15و16 سوره مائده، اظهار داشت: انسان پس از هبوط به دنبال سعادت است، مهمترین خواسته انسان برگشت به خویشتن است و اسلام، این مسیر را با مبانی و اساتید میسر می‌کند.
 
قاضی ‌زاده هاشمی ادامه داد: انسان برای سواد، نیاز به استاد دارد، در عالم هم تجلیات زیاد است، اما استادی می‌خواهد که بگوید منشأ همه اینها، خداست.
 
وی با بیان اینکه اسلام خودبه خود در جامعه پیاده نمی‌شود، به نیاز به راهنما و استاد تاکید کرد و افزود: همانطور که شیطان برای خود لشکر فراهم می‌کند، اسلام هم لشکر می‌خواهد و پیاده‌سازی دستورات اسلام بدون حکومت، بی‌معنی است و قصد اصلی انبیاء الهی هم در طول تاریخ، تشکیل حکومت بوده است و ما در تاریخ اسلام هم شاهد این امر بوده‌ایم و انقلاب اسلامی هم با همین هدف تشکیل شده است.
 
به گفته نائب رئیس مجلس انقلاب اسلامی برخلاف دیگر انقلاب‌های بشر آزادی را معادل ولنگاری و عدالت را معادل استبداد می‌داند، با هدف تعریف آرمان‌های انسان به درستی پدید آمد و ما در این انقلاب، به دنبال چنین حکومتی بودیم.
 
قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به بالا رفتن نرخ سواد در ایران به لطف جمهوری اسلامی، تصریح کرد: امروز در همه کشور دانشگاه تاسیس شد و نسبت به کشورهای همتراز، 3 تا 5 برابر بیشتر باسواد داریم.
 
وی با یادآوری اینکه در کشور، مدارس و دانشگاه‌های ویژه تاسیس کردیم برای تربیت نخبگان اما امروز پس از فارغ‌التحصیلی، به جای ورود به بازار کار مهاجرت می‌کنند، گفت:همین وضعیت درمورد رشد اقتصادی و سرمایه‌گذاری هم وجود دارد که به علت نرخ تورم، تمام صاحبان سرمایه برای اینکه رشد سرمایه داشته و زندگی در رفاه بهتر؛ از روستا به شهر و از شهرهای کوچک به بزرگ و از تهران به دیگر کشورها مهاجرت می‌کنند.
 
این کاندیدای ریاست جمهوری ادامه داد: تمام دولت‌ها تاکنون زحمات گسترده‌ای کشیده‌اند، اما هرچه می‌گذرد، به مردم احساس نامطلوبی دست می‌دهد.
 
 
 
تخلف دولت در پرداخت نکردن اعتبارات کاهش آلایندگی هوا محرز است
 
به گفته وی اگر مسائل را صرفا در جابه‌جایی افراد بدانیم و سیستم را اصلاح نکنیم، کارها اصلاح نخواهد شد، همان گونه که بعد از انقلاب، امام راحل ساختار نظام سیاسی را تغییر داده و نهادهای مورد نیاز انقلاب را تاسیس کردند، اما با گذشت زمان، همه این نهادها به ساختار اداری تغییر کردند، غیر از بسیج و سپاه که هرجا گیر می‌کنیم، به سراغ آن می‌رویم.
 
قاضی‌زاده با طرح این سوال که آیا به راستی تورم را نمی‌توان کنترل کرد، به سیستم ترکیه و تجربه 110درصدی در این کشور، و نرخ تورم 70 درصدی ایران در سال 99 که بیشترین نرخ تورم در تاریخ جمهوری اسلامی است، اشاره کرد و گفت: ترکیه این تورم را کنترل و به 5 درصد رساند، پس ما هم با وجود همه دشمنی‌ها و تحریم‌ها می‌توانیم این تورم را کنترل کنیم.
 
وی به 41 میلیارد دلار صادرت در اوج تحریم‌ها اشاره کرد و گفت: حتی وقتی صاردات نفت هم زیاد باشد، تورم را داریم و این نشان می‌دهد که کشور نیاز به اصطلاحات درونی عمیق برای رونق و پیشرفت دارد، چراکه این نظام و شاکله اداری که در کشور داریم، قدیمی و فرتوت است و ما سرگرم عوض کردن افراد هستیم.
 
قاضی‌زاده هاشمی ضمن تصریح بر اینکه من کم سن‌ترین کاندیدای امسال هستم، به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تشکیل دولت جوان حزب اللهی اشاره و تاکید کرد: البته منظور ایشان صرفا سن نیست، بلکه آنچه که مطالبه گام دوم است، مطالبه در فهم مسائل کشور است. ما به یک جهاد اکبر برای اصلاح نظام مدیریتی کشور نیاز داریم و این نظام باید ترمیم تا امور اصلاح شود و ما در دو سال گذشته تلاش کردیم با مشورت افراد صاحب نظر، یک مدل پیشنهادی برای این ترمیم در کتابی با عنوان فصل پروانگی ارائه دهیم.
 
وی با بیان اینکه در نظام مردم‌سالاری دینی، اصل مردمند، ادامه داد: از مجموعه مطالعات اندیشکده‌های دولتی و خصوصی را در طراحی مدل مدیریتی استفاده کردیم و شاید اولین بار است که عده‌ای در انتخابات ورای پیروزی آمده‌اند و می‌خواهند بار را به دوش بکشند؛ و اسم این دولت، «سلام» است؛ سلامی به نسل جدیدی از مجریان و سیاستمدارانی که جوانانه فکر و عمل می‌کنند، سلام به مردمی که همیشه و همه حا حاضر بودند و جوابی نگرفتند و به آنچه که به عنوان فساد، عدم پاکدستی، ایجاد یک طبقه ممتاز است، والسلام بگوید.
 
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که این سال به عنوان آخرین سال از قرن 14، سال خوبی برای ورود به قرن جدید باشد و ما زمینه ساز آن باشیم.
 
قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه ایران یک درصد جمعیت و 90 درصد منابع جهان را دارد، تاکید کرد: امیدواریم با داشتن چنین منابعی، ایران را به یک تمدن سلیمانی تبدیل کنیم که از این تقطه به همه عالم تابشگر باشد و همه عالم را به ظهور امام عصر دعوت کند.
 
وی در پاسخ به سوالات حضار در مسجد ابوالفضل فضیلت شیر از، تصریح کرد: وظیفه فرهنگسازی در حاکمیت به نظر تعطیل می‌آید که باید از پاکسازی مسئولین آغاز شود. همه شعار مبارزه با فساد و اشرافیت می‌دهند، اما کسی می‌تواند خانه جمهوری اسلامی را بتکاند که خانه خود را تکانده باشد.
 
قاضی زاده هاشمی انتخابات را در جمهوری اسلامی، یک واحب شرعی دانست و گفت: این یک رابطه امام و امتی است و انتخابات، یک بیعت است؛ بیعت هم یک عقد شرعی است، پس در نظام مردمسالاری دینی، مسئولین نمایندگان امام هستند و شرکت در انتخابات، رابطه حق و تکلیفی است.
 
وی با تاکید بر اینکه دولت نباید به تنهایی تصمیم‌گیری کند، تصریح کرد: دولت آمده تا مشکلات مردم را حل کند و همه مردم باید از امور دولت آگاه باشند و تمامی مبانی تصمیمات را به مردم توضیح دهد و مردم از دلایل تصمیمات دولت آگاه باشند و عدم انحصار و وجود رقابت سالم، عدالت در رشد کل جامعه و پاسخگویی از شرایط دولت اسلامی است.
 
این کاندیدای ریاست جمهوری با بیان اینکه جبهه انقلاب باید همراهی داشته باشند و زمینه افت نیروهای انقلاب را فراهم نکند، تصریح کرد: باید ببینیم شورای نگهبان، شرایط را برای کدامیک از نیروهای انقلاب فراهم می‌کند، اما حکومت اسلامی، به همه خصوصیاتی که در برنامه‌های نیروهای انقلاب دیده می‌شود، با هم نیاز دارد.
 
وی با اشاره به ورود خود به بحث بورس و پیگیری‌هایی که حدود یک سال برای مجلس شورای اسلامی به طول انجامید، تاکید کرد: این روند را اگر رئیس جمهور انجام می‌دادند، شاید دو سه روز طول می‌کشید.
 
قاضی زاده هاشمی با تاکید بر نیاز به آموزش و پرورش جدید، اظهار داشت: نظام‌های هدایت تحصیلی که استعدادها را در سن 3 تا 7سالگی شناسایی می‌کند باید رواج یابد و رشته‌های تخصصی دبیرستان‌ها به مهارت آموزی و حرفه‌ای تغییر کند. پس در برنامه من، نظام آموزشی کلا باید تغییر کند که البته یک دوره 10 ساله را می‌طلبد.
 
وی در پاسخ به خبرنگار تسنیم مبنی بر رسیدگی مجلس به تخلفات دولت، از رئیس جمهور تا وزرا، چه اقداماتی انجام داده یا در دست بررسی دارد؟ به تشکیل سه پرونده برای رئیس‌جمهور اشاره و تاکید کرد: این بررسی‌ها ادامه خواهد داشت و در راه مطالبه حقوق مردم، با هیچ کس تعارف نخواهیم داشت.
 
 


برچسب ها: مجلس


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه