2021 May 17 - دوشنبه 27 ارديبهشت 1400

بیانیه کمیته اجتماعی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خطاب به وزیر بهداشت : ضرورت واکسیناسیون فعالان حوزه اجتماعی
کد خبر: ١٦٣٠٥١ تاریخ انتشار: ٠٦ ارديبهشت ١٤٠٠ - ١١:٥٤
صفحه نخست » مطالب وسط
بیانیه کمیته اجتماعی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خطاب به وزیر بهداشت : ضرورت واکسیناسیون فعالان حوزه اجتماعی

کمیته اجتماعی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در بیانیه ای ضمن بر شمردن مشکلات و موانع پیش رو فعالان حوزه اجتماعی در کشور در ایام اپیدمی کرونا، خواستار در اولویت قرار گرفتن واکسیناسیون این قشر از سوی وزارت بهداشت شد.

 
کمیته اجتماعی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در بیانیه ای ضمن بر شمردن مشکلات و موانع پیش رو فعالان حوزه اجتماعی در کشور در ایام اپیدمی کرونا، خواستار در اولویت قرار گرفتن واکسیناسیون این قشر از سوی وزارت بهداشت شد.
 
 
 
متن این بیانیه به شرح زیر است:
 
 
 
یا لطیف
 
 
 
جناب آقای دکتر سعید نمکی
 
 
 
وزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران
 
 
 
با سلام و تحیت
 
 
 
خادمان،كاركنان و فعالان "حوزه اجتماعی" در مراكز دولتي و سازمان‌های غیردولتی مردم‌نهاد، خيريه ها وگروه‌های جهادی که عمدتا از نیروهای جوان و انقلابی می باشند از ابتدای شیوع ویروس کرونا همگام با مدافعان شريف سلامت و کادر درمان، در صف اول ارائه خدمات اجتماعي به هموطنان خویش در حوزه‌های مختلف و ضروري مرتبط با سلامت جان و روان بوده‌اند.
 
 
 
این عزيزان از ابتدای شیوع این پاندمی هر روزه در ارتباط مستمر با هزاران آسیب دیده اجتماعی در سراسرکشور و یا در مراكز و محيط هاي آسيب، مشغول ارائه خدمات ضروري و متنوع اجتماعی در اين شرايط سخت به نيازمندان بوده اند. امری که البته شاید بتوان آن را جبران برخي كوتاهي ها و سياست گذاري هاي اشتباه دولتي و ریل گذاری های نابجا در حوزه هاي اجتماعي دانست.
 
 
 
عروج شهادت گونه بسیاری از عزیزان مددکار در سال گذشته که به واسطه حضور در مراکز آسیب یا مداخلات مستقیم اجتماعی به بیماری کووید 19 مبتلا شدند و در خاموشی به دیدار حق شتافند، خود رساترین صدا برای اثبات مظلومیت ذاتی این قشر است. موضوعی که حتی درکارتابل های پر و پیمان این روزهای وزارتخانه بهداشت درمان و آموزش پزشکی جایی ندارد.
 
 
 
جناب آقای وزیر! همانطور که اطلاع دارید؛ فعالان پرتعداد حوزه هاي اجتماعی در خیریه‌ها و مراکز سازمان‌های دولتی و غیردولتی و مردم‌نهاد، پرستاران و مددکاران مراکز نگهداری معلولان و سالمندان، مادر یاران معلولان، مددکاران مراکز و كمپ هاي ترک اعتیاد، کارکنان ﻣﺮاﮐﺰ ﮔﺬﺭﯼ ﮐﺎﻫﺶ ﺁﺳﯿﺐ اعتیاد(DIC)،کادر زحمت‌کش مراکز نگهداری بیماران روانی مزمن،خادمان خیریه‌ها، مربيان مراکز نگهداری شبانه‌روزی اطفال یتیم و افراد آسیب دیده اجتماعی، کارکنان مراکز نگهداری افراد بی‌خانمان شهرداری‌های کشور و اورژانس اجتماعي، مراکز نگهداری از بانوان آسیب دیده، جهادگران سلامت فعال در گروه‌های جهادی مقابله با ویروس کرونا و...همه و همه جزو فعالان اجتماعي مي باشند و در زماني كه همگان به كاهش ارتباطات و قرنطينه بدليل قطع چرخه انتقال ويروس سفارش مي شوند،اين عزيزان به دلیل وظایف و تکالیف ذاتی و انسانی و همچنین به دليل ارتباط گسترده و ناگزير با آسيب ديدگان اجتماعي در خطر شديد ابتلا به كوويد هستند. پرسش اساسی آنجاست که آن وزارتخانه چرا با وجود علم به امکان بالای آلودگی این قشر در مواجه با آسیب دیدگان، این گروه را در فاز یک و دو سند ملی واکسیناسیون قرار نداده و عملا هیچ تصمیمی در این خصوص نگرفته است؟
 
 
 
جناب آقای نمکی! در حال حاضر هر چند فعالان مظلوم این قشر در ليست اولويت هاي تزريق واكسن از سوي ان وزراتخانه لحاظ نشده اند اما با این وجود و با اتکال به خداوند متعال و با تکرار کلیدواژه های جهاد، ایمان و ایثار به تداوم خدمات حياتي خود براي چندين ميليون آسيب ديده اجتماعي مبادرت ورزيده و با حضور در عرصه‌های مختلف مانند فعالیت به عنوان جهادگران سلامت در بیمارستان‌های کشور، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و حمایتی، کمک کردن به بیماران نیازمند، مشارکت در شناسایی و تأمین نیازهای ضروری بیماران داخل قرنطینه و... به صورت داوطلبانه خدمت می نمایند.
 
 
 
امری که نشان می دهد این انقلاب و انقلابیون برای احتزار پرچم شکوهمند ایران عزیزمان و همچنین خدمت رسانی به مردم ایران اسلامی هیچگاه منتظر بخشنامه ها و دستورات نخواهند ماند و هرجا نیاز به کمک باشد خودجوش و پرخروش در عرصه کمک رسانی حاضر خواهند بود.
 
 
 
لذا در همین راستا كميته اجتماعی شوراي ائتلاف نيروهاي انقلاب اسلامی بر اساس رسالت خويش بر خود واجب می داندتا صدای هزاران سمن و خیریه و کانون‌های تخصصی داوطلب محور و فعال در حوزه اجتماعی کشور و دهها هزار نفر كاركنان شريف دولتي و غيردولتي اين عرصه باشد و ضمن یادآوری ضرورت در اولويت قرار گرفتن واکسیناسیون این عزیزان این امر مهم را مطالبه نمايد.
 
 
 
امید که با اهتمام به این موضوع مغفول مانده با واکسیناسیون فعالان حوزه اجتماعی که در خط اول ارائه خدمات به هموطنان خصوصا اقشار آسیب پذیر و بسیار پرخطر در کشور هستند، ضمن توجه ویژه به زحمات این قشر ایثارگر، زمینه مشارکت سازنده و هر چه بیشتر و مؤثرتر آنان در امر مبارزه با ویروس کرونا و تداوم خدمات ضروري اجتماعي ايشان و كاهش و پيشگيري از شيوع بيشتر آسيب هاي اجتماعي در كشور را فراهم آورید.
 
 
 
کمیته اجتماعی
 
 
 
شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی
 
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه