2021 March 6 - شنبه 16 اسفند 1399

شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان از ۲ میلیون نفر گذشت
کد خبر: ١٦٢٨٧٠ تاریخ انتشار: ٢٦ دي ١٣٩٩ - ١٦:٠٠
صفحه نخست » آخرین اخبار
شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان از ۲ میلیون نفر گذشت

برآوردهای آماری از سراسر جهان نشان می‌دهد که تعداد کل جان‌باختگان بر اثر ویروس کرونا از مرز دو میلیون نفر عبور کرده است.

به گزارش پایگاه 598، برآوردهای وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در کشورهای مختلف، جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس «کووید۱۹» از دست داده‌اند، امروز (جمعه) از ۲ میلیون نفر فراتر رفته است.

بر این اساس تا لحظه نگارش این خبر ۹۳,۵۳۶,۵۵۴  نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۲,۰۰۲,۴۶۵ نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.

در مقابل اما ۶۶,۸۳۵,۱۴۶ نفر از بند این بیماری رهایی پیدا کرده و سلامت خود را به دست آورده‌اند.

 

 

در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با حدود بیست‌وسه میلیون و هشتصدوپنجاه هزار نفر، بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارد. این کشور با نزدیک به ۴۰۰ هزار جان‌باخته، در رتبه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است. 

طبق داده‌های وُرلداُمتر، طی بیست‌وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت‌های آمریکا به صورت مجموع ۲۳۰,۴۵۷ مبتلای جدید به ویروس کرونا گزارش شده است. طی یک روز گذشته نیز ۴,۰۶۹ فوتی در این کشور گزارش شده است.

بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که آمریکا ۲۵.۵ درصد از کل مبتلایان به این بیماری را در خود جای داده است. بعد از آن، هند با حدود ۱۱.۲۶ درصد از کل مبتلایان جهان یعنی تقریبا ده میلیون و پانصد هزار نفر در رتبه دوم قرار دارد. بعد از آنها برزیل با هشت میلیون و سیصد هزار مبتلا یعنی ۸.۹ درصد کل بیماران، قرار دارد.

 

 

در این میان قاره آمریکای شمالی و مرکزی حدود بیست‌وهفت میلیون و دویست‌وبیست هزار مبتلا و تقریبا ۵۷۴ هزار فوتی، و قاره اروپا با بیست‌وشش میلیون و نهصد هزار مورد ابتلا و ۶۱۳ هزار جان‌باخته را از این آمار به خود اختصاص داده‌اند.

حتی با وجود ارائه واکسن کرونا برای آمریکایی‌ها، افزایش میزان مبتلایان به کرونا موجب پر شدن بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها در برخی از نقاط این کشور شده است. با این حال، «آنتونی فائوچی» رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا توزیع واکسن‌های کرونا را اقدامی عجولانه توصیف کرد. (جزئیات بیشتر)

یکی از نکات قابل توجه آمارهای روند شیوع ویروس کرونا، مدت زمان افزایش شمار مبتلایان است. بر اساس بررسی‌های آماری، ویروس کرونا از زمانی که ۱۴ میلیون را در جهان بیمار کرده بود، دربازه‌های سه یا چهار روزه، یک میلیون نفر را نیز گرفتار خود کرد؛ اما این بار در عرض دو روز امروز شمار ابتلای جهانی از ۹۳ میلیون نفر عبور کند.

 

Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه