2020 September 21 - دوشنبه 31 شهرويور 1399

رویکرد ایران نسبت به امارات تغییر خواهد کرد
کد خبر: ١٦٢٢٥٠ تاریخ انتشار: ٢٧ مرداد ١٣٩٩ - ١٠:٠٢
صفحه نخست » آخرین اخبار
رویکرد ایران نسبت به امارات تغییر خواهد کرد

رئیس‌ستادکل نیروهای مسلح گفت: چنانچه اتفاقی در منطقه خلیج‌فارس بیفتد و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران دچار خدشه هرچند اندک شود ما آن را از چشم کشور امارات متحده عربی می‌بینیم و تحمل نخواهیم کرد.

 سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس‌ستادکل نیرو‌های مسلح دیروز (یکشنبه) در نشست «هم‌اندیشی و هماهنگی فرماندهان نیرو‌های مسلح و مدیران رسانه ملی» که در محل ستادکل نیرو‌های مسلح برگزار شد، با‌اشاره به آخرین تحولات منطقه اظهار داشت: متأسفانه در این ایام با مصیبت بزرگ ایجاد ارتباط بین رژیم امارات متحده عربی و رژیم کودک‌کش صهیونیستی مواجه شدیم که فوق‌العاده جای تأسف و تأثر دارد.
وی گفت: امروز در شرایطی که همه آزادگان جهان از ایجاد ارتباط و دوستی با رژیم صهیونیستی ابراز تنفر و دوری می‌کنند، یکی از همسایگان جمهوری اسلامی با وقاحت تمام اعلام برقراری ارتباط با این رژیم کودک‌کش می‌کند که این جای تأسف دارد؛ چرا که رژیم صهیونیستی برای بقای خود دست‌وپا می‌زند و بدون توجه به موازین اسلامی و موازین دین یهود نسبت به هرگونه ظلم و ستم در جهان اسلام و حتی با مردم خود و همسایگانش از هیچ‌گونه اقدامی ابایی ندارد.
امنیت ملی ایران
دچار خدشه شود تحمل نمی‌کنیم
سرلشکر باقری بیان داشت: برای کشور امارات به‌عنوان یک کشور عربی و مسلمان چنین رابطه‌ای به‌هیچ‌وجه قابل پذیرش نیست که با رژیم متعرض به قبله اول مسلمین که مردم فلسطین را آواره کرده و مورد کشتار و زندانی قرار داده است، ایجاد رابطه سیاسی و اقتصادی و آن را به‌طور علنی اعلام کند.
رئیس‌ستادکل نیروهای مسلح گفت: قطعاً رویکرد ملت ایران به این کشور همسایه از اساس تغییر خواهد کرد و نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی نیز به این کشور با محاسبات دیگری نگاه خواهند کرد و چنانچه اتفاقی در منطقه خلیج‌فارس بیفتد و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران دچار خدشه هرچند اندک شود ما آن را از چشم کشور امارات متحده عربی می‌بینیم و تحمل نخواهیم کرد.
وی تصریح کرد: توصیه می‌کنیم تا دیر نشده است کشور امارات متحده عربی نسبت به این تصمیم تجدید نظر کند و مسیری را ادامه ندهد که به‌ضرر امنیت منطقه و کشورش باشد که این قابل پذیرش نیست.
سرلشکر باقری در ادامه این نشست توجه به دفاع مقدس را یکی از مسائل فوق‌العاده مهم و حائز اهمیت عنوان کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران توانست در دوران دفاع مقدس منطق اسلامی و انسانی را مقابل چشمان جهانیان به اثبات برساند و مستضعفان جهان را امیدوار کند که با کمترین تجهیزات و با قدرت ایمان نیز می‌توان در برابر مستکبران به پیروزی دست یابند.
مسئله دفاع و امنیت
مهم‌ترین موضوع
برای همه کشور‌های جهان
رئیس‌ستادکل نیروهای مسلح ابراز کرد: حقیقتاً دفاع مقدس با آن ابعاد عالی گنجی است که همه ما باید برای استخراج این گنج عظیم تلاش کنیم و آن را به نسل امروز و نسل‌های بعدی نیز انتقال دهیم. ما باید به‌گونه‌ای عمل کنیم تا این واقعه عظیم که موجب سربلندی، افتخار، امید به آینده و حرکت جهادگونه است در جان انسان‌ها به‌ویژه ملت ایران و مستضعفین جهان بنشیند.
سرلشکر باقری با یادآوری اینکه امروز مسئله دفاع و امنیت برای همه کشور‌های جهان مهم‌ترین موضوع ملی محسوب می‌شود، افزود: اگر اقتصاد، سیاست، فرهنگ و سایر ارزش‌ها در جوامع محقق می‌شود؛ مقدمه و زمینه‌ساز آن وجود امنیت و دفاع مطمئن و پایدار از کشور و منافع و مردم است. امروز نیرو‌های مسلح افتخار دارند که این مسئولیت را برابر قانون اساسی و قوانین موضوعه کشور و اوامر فرمانده معظم کل قوا به‌عهده‌دارند و در این رابطه نیز حداکثر تلاش را انجام می‌دهند.
فعالیت‌های نیرو‌های مسلح
از منظر مردم و جامعه دور است
وی با ‌اشاره به اهمیت برگزاری نشست میان فرماندهان نیرو‌های مسلح و مدیران رسانه ملی گفت: امروز به‌دلیل حیطه‌بندی‌هایی که وجود دارد بسیاری از فعالیت‌های نیرو‌های مسلح از منظر مردم و جامعه دور است و طبیعی است که همکاری بین سازمان صدا و سیما و نیرو‌های مسلح سبب نمایش هوشمندانه فعالیت‌ها با رعایت اصول امنیتی و حفاظتی می‌تواند در این حوزه کمک‌کننده باشد و بسترساز ایجاد روحیه ملی، سربلندی ملی، هویت ملی و اسلامی در جامعه و تحقق امنیت و دفاع پایدار در کشور
شود.
وی در پایان گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، بسیج و وزارت دفاع همه یک ید واحد هستند و حضور فرماندهان عالی‌رتبه و جانشینان آنها در این جلسه نشان می‌دهد که ما همچون انگشتان یک دست کنار یکدیگر هستیم و همچون یک مشت جلوه پیدا کرده‌ایم و با اقتدار کار را پیش خواهیم برد؛ لذا امروز وحدت نیروهای مسلح به‌عنوان یک اصل اساسی باید مورد توجه قرار گیرد.
 
 
 
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه