2020 September 21 - دوشنبه 31 شهرويور 1399

اهمیت استفاده از ظرفیت مشارکت های اجتماعی در پیشگیری و مقابله با قاچاق
کد خبر: ١٦٢٢٤١ تاریخ انتشار: ٢٢ مرداد ١٣٩٩ - ١٢:٠٤
صفحه نخست » مطالب وسط
مدیرکل دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد؛
اهمیت استفاده از ظرفیت مشارکت های اجتماعی در پیشگیری و مقابله با قاچاق

برای پیشگیری و مقابله با پدیده‌ گسترده و دارای ابعاد مختلف قاچاق، باید از تمام ظرفیت‌های موجود در بخش‌های مختلف استفاده نمود.

 
 برای پیشگیری و مقابله با پدیده‌ گسترده و دارای ابعاد مختلف قاچاق، باید از تمام ظرفیت‌های موجود در بخش‌های مختلف استفاده نمود.
مهدی کوشا، مدیرکل دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت¬های مردمی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به فرمان رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) در خصوص مردمی نمودن مبارزه با قاچاق، گفت: با تدبیر و حمایت رییس محترم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و معاونت پیشگیری، امسال نشست ملی نقش مشارکت‌های مردمی در پیشگیری و مقابله با قاچاق کالاو ارز را با حضور اساتید دانشگاه، صاحب‌نظران، خبرگان در این حوزه، بخش مشارکت‌های مردمی دستگاه‌ها، سازمان‌ها و همچنین برخی از سازمان‌های مردم نهاد فعال برگزار خواهیم کرد.
وی در خصوص هدف از برگزاری این نشست، افزود: نتیجه این رویداد منجر به راهکار و تدوین دستورالعملی خواهد شد که نحوه تعامل آحاد مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد با ستاد و بالعکس را در امر پیشگیری و مقابله با قاچاق مشخص خواهد نمود.
کوشا ؛ با بیان اهمیت کارگروه فرهنگی و اجتماعی ستاد که برمبنای ماده 4 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ستاد و کمیسیون‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز 31 استان کشور تشکیل شده‌است، گفت: از وظایف تعریف‌شده برای این کارگروه استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی، هنری و مشارکت‌های اجتماعی است.
کوشا ادامه داد: در حال حاضر برای تحقق اهداف ستاد، موضوعات تخصصی و کارشناسی در حوزه مشارکت‌های مردمی، در کمیته تخصصی مشارکت‌های مردمی ذیل کارگروه فرهنگی و اجتماعی که با ریاست دبیرکل اسبق و مشاور رییس اتاق اصناف ایران تشکیل شده است، مطرح شده و در خصوص آن تصمیم گیری می شود.
کوشا خاطرنشان کرد: با برگزاری نشست ملی نقش مشارکت‌های مردمی در پیشگیری و مقابله با قاچاق کالاو ارز امیدواریم ضمن دستیابی به یک مدل جامع مشارکت‌های اجتماعی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با بهره‌مندی از ظرفیت عظیم مردم، سازمان‌های مردم‌نهاد و دستگاه‌های اجرایی مرتبط، گام بزرگ و مهمی در حذف پدیده شوم قاچاق از جامعه، تحقق جهش تولید، سالم سازی و روان‌سازی فعالیت‌های اقتصادی برداشته شود.


برچسب ها: کوشا


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه