2020 November 23 - دوشنبه 03 آذر 1399

از این جماعت هیچ چیز بعید نیست!
کد خبر: ١٦٢٠٣٥ تاریخ انتشار: ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٩ - ١٧:٤٢
صفحه نخست » آخرین اخبار
از این جماعت هیچ چیز بعید نیست!

 مجتبی باجلان
هرچه به زمان آغاز به کار مجلس یازدهم نزدیک‌تر می‌شویم، بر حجم آتش تخریب و تفرقه انگیزی اردوگاه اصلاح‌طلبان علیه آن افزوده می‌شود. دقت کنید ! هجمه، تخریب و تفرقه انگیزی علیه مجلسی که هنوز آغاز به کار نکرده، آن هم از سوی بانیان وضع موجود کشور!
بر این اساس، شبکه زنجیره‌ای رسانه‌های منتسب به این جریان بر اساس مأموریت محول شده، یک روز تشتت میان نمایندگان منتخب و گروه‌های سیاسی را تیتر می‌کنند، روز دیگر درباره پشت پرده‌های مجلسی که هنوز شکل نگرفته خبر‌سازی می‌کنند، به‌طور روزانه یکی از منتخبین مجلس را سوژه مصاحبه می‌کنند و از تمایلش درباره رئیس شدن می‌پرسند و از دل آن جنگ قدرت و دعوای اصولگرایان بر سر ریاست مجلس را بیرون می‌کشند، روز دیگر کاریکاتور دو نماینده منتخب ملت  را در حالی که در حال مچ انداختن هستند عکس یک می‌کنند تا قصد پلیدشان را به مخاطب القا کنند و همان روز در رسانه‌ای دیگر، نان به نرخ روز خوری معروف به  آقای «ما اصولگراها»! را روی خط می‌آورند تا مجلس تشکیل نشده را «زن بابا» بخواند و ادبیات حاکم بر آن را «دعوا درمانی» بنامد. فردای آن روز هم با اعتماد به نفس و بی‌آنکه به خودشان بخندند از پاسخگو نبودنِ مجلس آینده انتقاد می‌کنند!
برای ما که اهل رسانه‌ایم یا آن بخشی از جامعه که با مدل سیاست ورزی این جریان در طول  سال‌های گذشته آشنایی دارد چنین رفتاری چندان عجیب نیست، چه آنکه پیشتر هم یکی از ‌تریبون‌دارانِ منصب‌دارشان از شدت حقد و کینه، گفت‌و‌گوی تلویزیونیِ کنسل شده و برگزار نشده رئیس‌جمهور قبلی را در رسانه خود به باد انتقاد گرفته  و بابت کلی‌گویی و تکرار مکررات به آن تاخته بود!  اما برای مخاطب عامی‌ که شاید چندان تمایزی میان احزاب و گروه‌ها در ساحت سیاسی کشور متصور نیست و این روزها از نوشتار و گفتار این جماعت علیه مجلس که هنوز تشکیل نشده انگشت حیرت به دهان گرفته‌اند باید گفت شما با جریانی طرف هستید که زمانی که از قدرت و مناصب اجرایی و سیاسی دورند، به هر حیله و ‌ترفندی چنگ می‌زنند تا به آن برسند و در این مسیر از هیچ شناعتی حتی به آشوب کشیدن مملکت و گرا دادن به دشمن برای تحریم ملت هم ابایی ندارند.
زمانی که به قدرت می‌رسند چون کمترین کارآمدی و کوچک‌ترین برنامه‌ای برای اداره کشور ندارند، با تفکری وابسته و خود حقیر پندار سرمایه‌ها و دستاوردهای کشور و زندگی مردم را به نابودی می‌کشانند. به فساد اقتصادی و دست‌درازی به بیت‌المال آلوده می‌شوند، به جای وکیل ملت بودن، وکیل‌الدوله می‌شوند، با تصویب و حمایت از توافقی فاجعه‌آمیز دستاوردهای هسته‌ای کشور را نابود و به جای لغو تحریم‌های گذشته ده‌ها و صدها تحریم دیگر به کشور اضافه می‌کنند، به جای رسیدگی  به تنگی معیشت مردم به منفعت‌طلبی شخصی و زدوبندبازی سیاسی سرگرم می‌شوند و به جای چاره‌اندیشی برای حل مشکل انبوه بیکاران به‌دنبال مقرر کردن حقوق‌های نجومی و مادام‌العمر برای خود می‌روند، با عملکرد خود کارخانه‌ها و مراکز تولید کشور را به تعطیلی می‌کشانند، ارزش پول ملی کشور را نابود می‌کنند و... .
اما اگر فکر می‌کنید از رو می‌روند و به‌خاطر خسارت‌های فراوانی که به سرمایه‌های کشور و زندگی و اعتماد ملت زده‌اند پشیمان می‌شوند، عذرخواهی می‌کنند و با شرمساری ردای ریاست و سیاست را از تن در می‌آورند و به دیگران می‌سپارند، اشتباه می‌کنید. این جماعت با وقاحت هرچه تمام‌تر محصول عملکرد فاجعه‌بار خود را به نظام نسبت می‌دهند و  از سوی دیگر با دنائت و رذالت، تمام توان خود را صرف تخریب و حاشیه‌سازی گروهی که هنوز کارش را شروع نکرده می‌کنند تا بلکه منفعل‌شان کنند که مبادا مردم  طعم خدمتی بچشند و آسایش و رفاهی ببینند و آنها بیش از پیش رسواتر و بی‌آبرو‌تر شوند.
حقیقتا اگر مشابه چنین جریانی در هر کشور و نظام دیگری در دنیا بود، تا کنون صدبار از هم فروپاشیده و نابود شده بود اما اینجا جمهوری اسلامی است و بحمدلله به برکت مجاهدت و ایثار خیل کثیری از انسان‌های پاک‌سرشت  و مومن، شناعت‌ها و دنائت‌های این جریان در کنار خباثت‌ها و دشمنی‌های دشمنان  ره به جایی نبرده و به‌رغم همه موانع و دست‌اندازهایی که این جماعت بر سر راه پیشرفت کشور ایجاد می‌کنند، اما مسير حركت، رو به جلو است.
لذا نا گفته پیداست که منتخبان ملت در مجلس یازدهم مسیر سختی در پیش رو دارند و باید همزمان با تخریب‌ها و حاشیه‌سازی‌ها و تفرقه‌انگیزی‌های این جریان، به خنثی کردن توطئه‌های دشمنان خارجی و نیز  رفع و رجوع کردن خسارت‌ها و خرابی‌های به جا مانده از عملکرد این جماعت بپردازند و از حالا خود را برای مقابله با انواع و اقسام سنگ‌اندازی‌ها، کارشکنی‌ها و حاشیه‌سازی‌هایشان آماده کنند چرا که از این جماعت هیچ چیز بعید نیست! 
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه