2020 March 30 - دوشنبه 11 فروردين 1399

امیر آبادی باید از افکارعمومی عذرخواهی کند
کد خبر: ١٦١٧٩١ تاریخ انتشار: ٠٦ اسفند ١٣٩٨ - ١٢:٤٩
صفحه نخست » مطالب وسط
امیر آبادی باید از افکارعمومی عذرخواهی کند

اینکه امیرآبادی روزیکشنبه به خاطر خبری که یک خبرگزاری در خصوص احتمال کرونا گرفتنش عصبانی شده بود و در لابی مجلس حرف های زد باید بداند که آن ماسکی که بر دهانش بود تا از بیماری مصون بماند اکنون بسیاری از قمی ها ندارند و همانطور که از اعلام یک شایعه از خود بی خود اعلام خبر بدون کارشناسی ایشان باعث رعب و وحشت در جامعه شد .

 
به گزارش صابرنیوز، کرونا با نام علمی Coronavirusesخانواده بزرگی از ویروس‌ها و زیر مجموعۀ کروناویریده هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید ۱۹ را شامل می‌شود. کروناویروس‌ها در سال ۱۹۶۵ کشف شدندو مطالعه بر روی آن‌ها به‌طور مداوم تا اواسط دهه ۱۹۸۰ ادامه داشتاین ویروس به طور طبیعی در پستانداران و پرندگان شیوع پیدا می کند. با این حال تاکنون هفت کروناویروس انسانی کشف شده‌است. آخرین نوع آنها، در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین با همه‌گیری در انسان شیوع پیدا کرد
مثلاً منشأ ویروس‌های کرونا که در گذشته همه‌گیر شده بود، در حیوانات بود. ویروس سارس اول در خفاش شروع شد و بعد به گربه‌های ولگرد منتقل شد و بعد هم به انسان رسید. از سال ۲۰۱۴ تا کنون که ویروس مرس در خاورمیانه موجب مرگ ۸۵۸ نفر از ۲۴۹۴ بیمار مبتلا شد، از شتر به انسان رسیده بود. آخرین نوع آن، طبق تحقیقات پژوهشگران، مورچه‌خوار است. البته ممکن است جانوران دیگری هم در شیوع نقشی داشته باشند.
 
۳۰ بهمن بود که در ایران اولین موارد از کرونای جدید در شهر قم از طریق روابط عمومی وزارت بهداشت گزارش شد. دکنر جهانپور رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد که نتایج آزمایش اولیه ۲ مورد از موارد مشکوک را از نظر ابتلا به کروناویروس، مثبت گزارش شده‌است. بیمارستان کامکار قم نیز بعنوان محل قرنطینه و مراجعه بیماران و موارد مشکوک به کرونا مشخص شد.
 
در عین ناباوری امیرآبادی که از دوره نهم مجلس به عنوان نماینده مردم قم در مجلس حضور دارد واین دوره نیز به عنوان اولین منتخب مردم آن استان رای آورده در صحبت هایی روز گذشته میزان کشته شده در قم را بیش از 50 نفز اعلام کرد.
 
 
ایشان بدون استناد به مدارک علمی و پزشکی خبری را منتشر کرد که باعث شد که شبکه های معاند آن را دستاویزی برای هجمه علیه نظام قرار دهند.
 
در همین خصوص حریرچی با تکذیب خبر فوت ٥٠ نفر بر اثر کرونا در قم، گفت: اینکه کسی فوت می کند ممکن است علائم آنفولانزا باشد و اینکه کرونا بوده یا خیر فقط اطلاعاتش دست ماست و طبق مصوبه شورای امنیت کشور مرجع دادن اطلاعات و آمار فقط وزارت بهداشت است.
وی ادامه داد: اگر واقعا ایشان اطلاعاتی دارد، اگر آمار ایشان تا امروز درست باشد و بلکه یک سوم این هم باشد اعلام کند، اسامی را هم اعلام کند بنده بلافاصله استعفا خواهم داد.اما امیرآبادی باید چند موضوع را شفاف برای مردم توضیح دهد
چرا ایشان که به این جمعبندی رسیده که 50 نفر در قم به خاطر کرونا فوت کرده اند درخواست تعلیق انتخابات را نداده و دیگر اینکه چرا راهکاری برای برون رفت از بحران پیشنهاد نداده است و دیگر اینکه چرا به محل قرنطینه بیماران در قم سری نزده است ؟
اینکه که امیرآبادی روزیکشنبه به خاطر خبری که یک خبرگزاری در خصوص احتمال کرونا گرفتنش عصبانی شده بود و در لابی مجلس حرف های زد باید بداند که آن ماسکی که بر دهانش بود تا از بیماری مصون بماند اکنون بسیاری از قمی ها ندارند و همانطور که از اعلام یک شایعه از خود بی خود اعلام خبر بدون کارشناسی ایشان باعث رعب و وحشت در جامعه شد این در حالی است که؛ ایمانی روانشناس با تاکید بر اینکه استرس، اضطراب و نگرانی به شدت سیستم ایمنی بدن را کاهش می‌دهد، گفت: زمانی که مردم اخبار و اطلاعات نادرستی را برای یکدیگر ارسال می‌کنند یا در فضای مجازی به اشتراک می‌گذارند، به آستانه تحمل افراد هجوم می‌آورند و باعث تولید استرس، اضطراب، نگرانی و ناراحتی‌های فراوانی برای یکدیگر خواهند شد.
 
اما امیرآبادی باید بداند در این شرایط مهمترین مورد پرهیز از کارهای سیاسی و دعواهای حزبی و گروهی است و مسولین با وحدت بر این بحران پیش امده چیره شوند اما صابرنیوز مانند دیگران منتظر اعلام اسامی از طرف امیرآبادی است
 
 
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه