2018 November 17 - شنبه 26 آبان 1397

جعفری: تراکتورسازی به بخش خصوصی دارای صلاحیت واگذار شود/در گسترش فولاد سود و ضرر متوجه یک نفر است
کد خبر: ١٥٨٠٠٥ تاریخ انتشار: ٢٧ فروردين ١٣٩٧ - ١٤:٣٠
صفحه نخست » آخرین اخبار
جعفری: تراکتورسازی به بخش خصوصی دارای صلاحیت واگذار شود/در گسترش فولاد سود و ضرر متوجه یک نفر است

مدیرعامل سابق باشگاه تراکتورسازی، گفت: یا باید به طور کامل از لحاظ مالی تیم را پشتیبانی کنند و یا اینکه تیم را به بخش خصوصی صلاحیت داری واگذار کنند.

محمد حسین جعفری در گفت‌‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس،‌در مورد اینکه چرا باشگاهی مثل گسترش فولاد بر خلاف تراکتورسازی توانسته شرایط خوبی داشته باشد، گفت: تجربه من نشان می‌دهد که تراکتورسازی فاقد سازماندهی مناسب حاکم، حاذق و کار بلد است. از هیأت مدیره گرفته و مدیرعامل که محل حضورش در تهران است و تیم در تبریز این مشکل را دارند. از لحاظ نظارت، کنترل، هدایت، تامین مسائل مالی تیم دچار مشکل می‌شود. 

وی افزود: شما نگاه کنید این اتفاقی که باعث شد تراکتورسازی از پنجره نقل و انتقالاتی محروم شود از کجا بود. نامه‌ای که به باشگاه آمد را ندیدند و باعث شد این اتفاق بد رخ دهد. این اتفاقات، رشد هزینه، تغییر مربی و ... باعث شد تراکتورسازی با این مشکلات رو به رو شود. سازماندهی مشخصی در تراکتورسازی نداریم و این مسئله باعث افول تیم می‌شود.

مدیرعامل سابق باشگاه تراکتورسازی در مورد شرایط گسترش فولاد، اظهار داشت: گسترش فولاد شرایط متفاوتی دارد. در این باشگاه یک شخص مالکیت را دارد و تمام ضرر و زیان متوجه یک نفر است. از لحاظ هوادار شرایط دو تیم متفاوت است و گسترش فولاد فشار زیادی را تحمل نمی‌کند. حتی اگر این تیم شرایط خوبی نداشته باشد فشار منفی به وجود نمی‌آید اما تراکتورسازی اینطور نیست. هر کسی به تراکتورسازی می‌آید باید علاقه مردم را درک کند و در صحنه حضور یابد. در این شرایط این تیم می‌تواند موفق شود.

وی در مورد اینکه بعد از حضور مصطفی آجورلو اعلام شد او برای آماده کردن شرایط واگذاری به اینجا آمده است اما این اتفاق نیفتاد و در صورت اینکه تراکتورسازی به بخش خصوصی واگذار شود تیم می‌تواند به موفقیت برسد یا نه؟، گفت: این مسئله اجتناب ناپذیر است. فوتبال یک صنعت و یک اقتصاد بزرگ است که باید بخش خصوصی آن را اداره کند. اینکه چه کسی می‌آید مهم است این شخص باید صلاحیت کافی از لحاظ مختلف را داشته باشد.  اگر فردی صلاحیت داشته باشد حضور در تراکتورسازی بهترین فرصت است چرا که با داشتن هواداران فراوان می‌تواند فعالیت اقتصادی هم داشته باشد.  باید گروهی تشکیل شود تا برای انجام این کار صلاحیت افراد را تشخیص دهند. تجربه بد قبلی از واگذاری بدون تحقیق وجود داشته و نباید در تراکتورسازی این اتفاق بیفتد.

جعفری در مورد اینکه چرا تیمی مثل گسترش فولاد امکانات خوبی برای خود فراهم کرده اما باشگاهی مثل تراکتورسازی از این کار محروم است، گفت:  تراکتورسازی ورزشگاه اختصاصی که دارای چمن طبیعی، چمن مصنوعی،‌ استخر و ... است را در اختیار دارد.  تراکتورسازی یک باشگاه تمام عیار است اما در کار تیم روح مدیریت دولتی حاکم است  و نمی‌شود این مسئله را رد کرد.

وی در پایان گفت:‌ به نظر من مسئولان مربوطه و آنها که صاحب این باشگاه هستند باید موضع خود را به طور صریح مشخص کنند. یا زنگی زنگی یا رومی رومی باشند. یا باید به طور کامل از لحاظ مالی تیم را پشتیبانی کنند و یا اینکه تیم را به بخش خصوصی صلاحیت داری واگذار کنند تا این تیم را از وضعیتی که برایش به وجود آمده راها کنند.

انتهای پیام/ر

Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه