2019 January 19 - شنبه 29 دي 1397

حماسه حضور و قطار انقلاب
کد خبر: ١٥٥٨٨٢ تاریخ انتشار: ٢٤ بهمن ١٣٩٦ - ١٥:١١
سیاسی » سیاسی
حماسه حضور و قطار انقلاب

تجلى حماسه حضور در صحنه‌هاى انقلاب از همان ابتدای پیروزى و شعارهایى که به پشتوانه شعور و ایمان و بصیرت یک ملت منسجم و بیدار در جریان راهپیمایى‌هاى مختلف داده شده و مى‌شود، همواره ترجمانى از اقتدار و راست‌قامتى نظام و انقلاب اسلامى است.

 به گزارش صابرنیوز، حجت‌الاسلام ابوالقاسم علیزاده معاون شورای سیاستگذاری ائمه جمعه یادداشتی پیرامون حضور پرشور و حماسی مردم در راهپیمایی یوم‌الله 22بهمن نوشت که متن آن به شرح ذیل است:
 
در نظام ولایى و انقلابى، نقش توده‌هاى مردم، بیشتر در تجمعات و راهپیمایى‌هاى میلیونى متجلى مى‌گردد و لذا شرکت در راهپیمایى‌هایى همچون یوم‌الله 22 بهمن به‌منزله اصلى‌ترین پشتوانه مردمى براى جریان انقلاب و نظام اسلامى انقلابى بر‌آمده از آن به‌حساب مى‌آید. آفرین بر این مردم که یکبار دیگر این حضور حماسی و تماشایی را به نمایش گذاشتند
 
امام خمینى(ره) در اولین سخنرانى پس از ورود به ایران اسلامى در جوار شهداى گلگون‌کفن انقلاب در بهشت زهرا فرمودند: من به پشتیبانى این ملت تو دهن این دولت (رژیم ستم‌شاهى) مى‌زنم، من دولت تعیین مى‌کنم؛ چه ساده اما قاطع و انقلابى و البته اثرگذار به‌گونه‌اى‌که جمعیت چندمیلیونى حاضر در بهشت زهرا به وجد آمد و همان‌جا بود که کار دولت وابسته به غرب تمام شد و شیشه عمرش شکست. «من دولت تعیین مى‌کنم. من تو دهن این دولت مى‌زنم، من دولت تعیین مى‌کنم، من به پشتیبانى این ملت دولت تعیین مى‌کنم. من به‌واسطه این‌که ملت مرا قبول دارد....» (شعار الله اکبر توده میلیونى مردم)
 
بنابراین تجلى حماسه حضور در صحنه‌هاى انقلاب از همان ابتدای پیروزى و شعارهایى که به پشتوانه شعور و ایمان و بصیرت یک ملت منسجم و بیدار در جریان راهپیمایى‌هاى مختلف داده شده و مى‌شود، همواره ترجمانى از اقتدار و راست‌قامتى نظام و انقلاب اسلامى مى‌باشد که شکوهمندانه و با صلابت دنبال گردیده است و البته نباید غفلت کرد که قطار انقلاب اسلامى هرچه بر ریل ارزشها و آرمانهاى مکتبى و ارزشى به فضل الهى و با پشتیبانى توده‌هاى مردم به پیش مى‌رود، به موازات دامنه‌ى گسترده‌اى که در عرصه منطقه‌اى و بین‌المللى پیدا مى‌کند، به‌طور طبیعى با موانع و تهدیدات گوناگون دشمنانش نیز مواجه مى‌شود.
 
از این‌روى به تناسب شرایطى که دشمنان انقلاب اسلامى در منطقه و جهان و با امید به موریانه‌ها و نفوذى‌هاى داخلى علیه ملت ایران به‌وجود آورده‌اند، اهمیت حضور تمام‌کننده مردم در راهپیمایى‌هایى همچون یوم الله 22 بهمن بیشتر از هر زمانى جلوه مى‌نماید.
 
شرایطى که اکنون در منطقه و جهان شاهد آن هستیم، خبر از فتنه‌ها و توطئه‌هاى جدیدى از طرف جبهه استکبار و صهیونیزم علیه جمهورى اسلامى و ملت ایران دارد. البته هیچ کس را از این قطار بیهوده پیاده نکرده اند؛ هر کس پیاده شده، شایستگی های همراهی را خود از دست داده و خود، با بی مهری به مردم، قانون و نظام، زمینه اخراجش را فراهم کرده است. حتما در قطارانقلاب برای منافقین جدید و قدیم، سلطنت طلبان، خودباختگان، مرعوبین، عناصر ضد انقلاب، فتنه گران 78، فتنه گران88 وفتنه گران و آشوبگران96  و... جایی نبوده و باز هم نخواهد بود. آدرس غلط ندهیم.
 
اگر روزى شیوه و شگرد دشمنان تنها تهدید مستقیم در برهه‌اى از زمان (جنگ تحمیلى) و در برهه‌اى دیگر به‌صورت جنگهاى نیابتى با راه‌اندازى فتنه‌هایى همچون داعش و تکفیر علیه جریان بیدارى و مقاومت اسلامى با محوریت ایران دنبال مى‌گردید، اکنون آرایش وصف‌بندى‌ها، نشان مى‌دهد که جبهه استکبار به رهبرى آمریکاى جنایتکار ممکن است تهدید و جنگى تمام‌عیار و به‌صورت ترکیبى (مستقیم و نیابتى) و نیز سخت و نرم را علیه جمهورى اسلامى تدارک دیده است.
 
در چنین شرایطى است که آحاد مردم و توده‌هاى میلیونى امت حزب‌الله با حضور چشمگیرانه در راهپیمایى عظیم، راهبردى و استراتژیک 22 بهمن برای چندمین بارها حضور شگفت و حماسی خود را به نمایش گذاشتند. کیست که نداند حضور پرشور میلیونى مردم به‌سان آبى بود که بر روى آتش فتنه‌ها ریخته شد و باعث یأس، ناامیدى و عقب‌گرد دشمنان ملت ایران گردید.
 
 22 بهمن تماشایی امسال با توجه به شرایط خاص داخلى و منطقه‌اى و بین‌المللى و هجمه‌ها و آرایش مرموز و گسترده همه دشمنان ملت ایران، از ویژگى خاصى برخوردار شد . همه آحاد مردم شریف ایران براى عزت و سربلندى بیشتر ایران اسلامى در این حماسه و جشن ملى 22 بهمن، حضور یافته و بدین‌سان دین خویش را به امام و شهیدان انقلاب که عزت و اقتدار و سربلندى ایران اسلامى را به ارمغان آورده‌اند، به‌خوبى ادا کردند، الحمد لله
 
یکى از موضوعاتى که در این شرایط حساس و ایام جشن بزرگ انقلاب اسلامى، دشمنان بر روى آن تمرکز کرده بودند تا شاید با ایجاد حساسیت، شیرینى این ایام را تحت‌الشعاع قرار بدهند، هجمه به برخى ارزشها و مسلمات دینى و انقلابى ازجمله حجاب اسلامى و یا برخى نهادهاى مقدسى همچون امامت جمعه بود.
 
آنچه جاى تأسف است، پیروى برخى رسانه‌ها و عناصر ناسپاس داخلى است که متأسفانه دست دشمن را ورای این تخریبها هرگز ندیده و بر گمان آنند که هم‌چنان توهم توطئه و دشمنى است. آیا نهادى همچون امامت جمعه که در سراسر کشور آثار و برکات غیرقابل وصف داشته و دارد، انصاف است که به دلیل ناحق و غیر منصفانه زیر سؤال برده شود و زمینه خرسندى و خوشایند کسانى را که رشد و تعالى آن‌را نمى‌پسندند، فراهم نمایند.
 
البته خدمتگزاران این نهاد مقدس با درک شرایط، پاسخ برخى بى‌مهرى‌ها و القائات پوچ را به وقت و زمان دیگرى موکول نموده و هم‌چنان به دلسوزان انقلاب نیز توصیه اکید دارند که برخلاف میل دشمنان، تمرکز خود را روى انعکاس هر چه بیشتر دستاوردهای راهپیمایی با شکوه 22 بهمن 96 متمرکز کنند.
 
پاسخ همه اقدامات کور دشمنان خارجی و اذناب داخلی آنها با حضور انقلابی و پرشورمردم در یوم‌الله 22 بهمن داده شد. چنان‌که رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامى، حضرت آیت‌الله العظمى امام خامنه‌اى(مدظله‌العالى) نیز فرموده بودند: «ملت ایران در روز 22 بهمن با آگاهى، بصیرت، همت و توفیق الهى، پاسخ کوبنده‌اى به همه مخالفان نظام جمهورى اسلامى خواهد داد و حجت را بر همه تمام خواهد کرد.» الحمد لله رب العالمین.
 
آفرین بر این مردم.
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه