2018 December 18 - سه شنبه 27 آذر 1397

انقلاب اسلامی تفکری جدید را مقابل جهانیان قرار داد/ از خدمات بزرگ انقلاب اسلامی احیای هویت ملی ما بود
کد خبر: ١٥٥٦٤٣ تاریخ انتشار: ٢٢ بهمن ١٣٩٦ - ١٣:٣١
سیاسی » سیاسی
انقلاب اسلامی تفکری جدید را مقابل جهانیان قرار داد/ از خدمات بزرگ انقلاب اسلامی احیای هویت ملی ما بود

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب درمجلس گفت: انقلاب اسلامی ایران یک نهضت مردمی و دینی بی بدیل در جهان بود که نه تنها به دین و اعتقاد ما، بلکه به ملیت و هویت ما خدمت بزرگی کرد.

 به گزارش صابرنیوز ، علی اکبر کریمی شامگاه شنبه در جمع مردم در مصلای سنجان با اشاره به فرارسیدن سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب، اظهار داشت: زمانی که پیروزی انقلاب اسلامی رخ داد، انقلابیون فعال در عرصه های مختلف، این پیروزی را باور نداشتند، به دلیل اینکه رژیم پهلوی همه مبارزان را سرکوب کرده بود و مایوس شده بودند.
 
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس ادامه داد: وقتی مبارزان و انقلابیون در نجف اظهار یاس و ناامیدی کردند، امام خمینی (ره) وعده پیروزی نزدیک را داد و باور این پیروزی برای انقلابیون مشکل بود.
 
وی تصریح کرد: زمانی که رییس جمهور وقت آمریکا با حضور در دربار پهلوی جشن گرفتند و ایران را جزیره ثبات برای غرب و آمریکا می دانستند کسی باور نداشت اقتدار حکومت پهلوی بعد از مدت کوتاهی شکسته شود.
 
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب اظهار کرد: انقلاب اسلامی زمانی که ظلمت و کفر جهان را فرا گرفته بود نمایان شد و خداوند موهبت پیروزی انقلاب اسلامی را بر رژیم ستم شاهی به ما عرضه داشت.
 
کریمی افزود: تا آن زمان هر انقلابی که شکل می گرفت، یا وابسته به اردوگاه شرق، شوروی و کومونیست و یا در اختیار اردوگاه غرب و نظام های اومانیست و... بود که بر طبل کفر و ظلم می کوبیدند.
 
وی خاطر نشان کرد: در این شرایط اولین انقلابی که فکر و خط جدیدی را مطرح کرد و جدای از اردوگاه غرب و شرق حرکت می کرد؛ انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) بود، در صحنه سیاست خارجی نیز شعار نه غربی و نه شرقی برگرفته از همین تفکر است.
 
کریمی ادامه داد: انقلاب اسلامی تفکر جدید را مقابل جهانیان قرار داد و نهضتی مردمی بود که مبتنی بر آموزه های دینی شکل گرفت.
 
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب بیان کرد: یکی از خدمات بزرگ انقلاب و رهبری حضرت امام خمینی (ره) برای ایران، احیای هویت ملی ما بود؛ امام راحل نه تنها به دین و اعتقاد ما، بلکه به ملیت و هویت ما خدمت بزرگی کرد.
 
کریمی افزود: در طول ۲۰۰ سال گذشته هر جنگی شکل می گرفت شاهان بی لیاقت قاجار و پهلوی گوشه ای از خاک ایران را به بیگانگان می بخشیدند اما بعد از انقلاب اسلامی و در جنگ تحمیلی، با اتکا به تفکر اصیل اسلامی و مقاومت رزمندگان، یک وجب از خاک کشور ایران در اختیار بیگانگان قرار نگرفت.
 
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب بیان کرد: از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی استقلال در عرصه سیاسی، اقتصادی و نظامی است و این استقلال و عظمت امروز بر کسی پوشیده نیست.
 
کریمی افزود:  امروز شاهد برگزاری انتخابات و تصمیم گیری در عرصه سیاست های کشور به طور مستقل و حضور مردم در تعیین سرنوشت خودشان هستیم که نمونه بارز استقلال کشور بعد از انقلاب اسلامی است.
 
وی گفت: امروز اقتدار و استقلال ایران به گونه ای است که قدرتمندترین سلاح ها در کشور ساخته می شود و مهمترین دغدغه آمریکا قدرت نظامی و موشکی ایران است.
 
کریمی ادامه داد: آزادی دستاورد دیگر انقلاب است به طوری که در گذشته خفقان بر کشور حاکم بود و اظهار عقیده و حتی خواندن کتاب ممنوع بود بنابراین باید در زمان کنونی بعد از انقلاب قدردان آزادی خود باشیم.
 
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی با تاکید امام راحل بر نقش مردم در حکومت و مردم سالاری دینی، در سریع ترین زمان ارکان حکومتی خود را مبتنی بر آرای مردم شکل داد.
 
کریمی عنوان کرد: انتخابات اولین دوره مجلس نمایندگان ۱۱ ماه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی انجام شد که نشان دهنده نظامی مبتنی بر آموزه های دینی بود و براساس مقبولیت و مشروعیت تا امروز مستحکم باقی مانده است.
 
منبع: مهر
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه