2018 December 18 - سه شنبه 27 آذر 1397

برانکو: پارسال یک میلیون دلار ضرر کردیم
کد خبر: ١٥٤٣٤١ تاریخ انتشار: ١٠ بهمن ١٣٩٦ - ١٢:٥٢
ورزشی » مطلب ویژه
برانکو: پارسال یک میلیون دلار ضرر کردیم

«برانکو ایوانکوویچ» سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس از سپاهان به نیکی یاد کرد.

 به گزارش صابرنیوز، برانکو ایوانکوویچ پس از تمرین امروز تیمش با خبرنگاران به صحبت پرداخت.
 
اگر سپاهان ما را ببرد هوادارانش تمام ضعف‌های این فصل را خواهند بخشید
برانکو گفت: سپاهان یک ارتش بزرگ از هوادارانش را دارد. اگر آنها ما را ببرند، هواداران‌شان تمام ضعف‌های این فصل را خواهند بخشید. سپاهان الان وضعیت خوبی ندارد، اما تیمی دارند که قطعاً و قطعاً استحقاق بالاتر از اینها را در جدول دارد. علی‌رغم تفاوت امتیازی و رده دو تیم در جدول، سپاهان حریف خیلی سرسختی است. فقط این را بگویم که خط حمله‌شان چه بازیکنانی دارند؟ مهدی شریفی که ملی‌پوش است. انصاری، علی‌محمدی، علی کریمی و بقیه که اسمی از آنها نمی‌برم. سپاهان تیمی است که واقعاً بازی‌هایش شان نشان داده که بهترین و با کیفیت‌ترین نمایش را ارائه کرده‌اند.
 
بردن سپاهان برای پرسپولیس خیلی مهم است
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس خاطرنشان کرد: هدف‌مان همچنان این است که بیشترین امتیاز را کسب کنیم. اگر سپاهان را نبریم، امتیاز و پیروزی که مقابل پیکان گرفتیم، ارزشی نخواهد داشت، همچون بقیه بازی‌هایی که در پیش داریم. بردن سپاهان برای پرسپولیس خیلی مهم است تا بتوانیم آن تفاوت امتیازی‌مان را در جدول حفظ کنیم. دوست داریم که این فضای خوب را قبل از لیگ قهرمانان تجربه کنیم.
 
برانکو با اشاره به انتقال تمرینات پرسپولیس به سالن به‌خاطر بارش برف، یادآور شد: متأسفانه اینجا با برف به مشکل خوردیم، اما تغییری در برنامه کاری‌مان ایجاد نشده است. دیروز تمرین و برنامه‌ای که از قبل طراحی کرده بودیم را انجام دادیم. امروز یک تمرین سبک پیش‌بینی کرده بودیم، ‌اما این تمرین در سالن وزنه خواهد بود. امیدوارم دوستان زحمت‌کش زمین را تا فردا تمیز کنند. آن‌قدر برف باریده که فکر می‌کنم کمتر کسی به یاد داشته باشد چنین برفی باریده باشد.
 
حضور ابراهیم‌زاده به سپاهان انگیزه می‌دهد و برای ما مشکل‌ساز می‌شود
وی به تمجید از منصور ابراهیم‌زاده، سرمربی جدید تیم سپاهان پرداخت و اضافه کرد: ایشان مربی باکیفیت و باتجربه‌ای است. از زمانی که آقای ابراهیم‌زاده سرمربی ذوب‌آهن بود، ایشان را می‌شناسم. دو تیم و همه بازیکنان هم ایشان را می‌شناسند. این خودش می‌تواند یک انگیزه مضاعف باشد، چون به‌هرحال وقتی مربی جدید انتخاب می‌شود، انگیزه در بازیکنان به وجود می‌آید و بازیکنان بیشتر می‌خواهند خودشان را اثبات کنند. این قطعاً برای ما مشکل خواهد بود، اما هدف خودمان را می‌شناسیم و به بهترین نحو مقابل سپاهان حاضر خواهیم شد.
 
برف سنگین دیده بودم اما نه به این حد!
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سوال که «آیا قبل از این هم برف سنگینی دیده بود یا خیر؟»، گفت: قبلاً هم دیدم، ولی نه به این حد!
 
سپاهانی‌ها می‌خواهند با بازی خوب مقابل ما از بحران بیرون بیایند
برانکو در واکنش به صحبت‌های خبرنگاری مبنی بر اینکه سپاهان شرایط خوبی در جدول رده‌بندی ندارد و حتی خطر سقوط را هم احساس می‌کند، گفت: بله، آنها در حاشیه خطر قرار دارند. البته کیفیت‌شان به حدی است که نزدیک این منطقه نباشند که برای بقا بجنگند. آنها الان مشکل دارند، اما وضعیت فعلی‌شان این است. این‌جور بازی‌ها کمترین تأثیر منفی را روی بازیکنان خواهد داشت. چند بازیکن خط حمله سپاهان را گفتم، حالا به آقای سعید آقایی و یزدانی کاری ندارم که چقدر خوب هستند. سپاهان یک تیم خیلی خیلی خوبی دارد. درست است که یک مقدار در بحران هستند و این مشکل وجود دارد، اما انتظار دارند با بازی خوبی که مقابل ما ارائه خواهند کرد از بحران بتوانند بیرون بیایند.
 
وی در مورد مشکل تیم سپاهان تصریح کرد: من نمی‌دانم مشکل سپاهان چیست، اما می‌دانم که باشگاه سپاهان یک باشگاه بزرگی است با سابقه طولانی. موفق‌ترین تیم از لحاظ نتیجه در 10 سال اخیر در لیگ ایران بوده، جام باشگاه‌های جهان را دیده و به فینال لیگ قهرمانان راه یافته است. طبیعی است که اصفهانی‌ها و هواداران سپاهان خیلی حساس هستند روی نتایج و حداکثر حساسیت را در مورد آن به خرج می‌دهند، اما وقایع‌ آن‌طور که باید برای کرانچار جور نشد. آنها خیلی از بازی‌ها را خوب بازی کردند، اما شانس نداشتند یا دقیقه آخر گل خوردند یا شانس گل از دست دادند. آنها نسبت به نتایج‌شان خیلی خوب بازی کرده‌اند.
 
خودمان را درگیر اینکه چه زمانی باید جشن قهرمانی بگیریم، نمی‌کنیم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با خودداری از صحبت کردن در مورد زمان برگزاری جشن قهرمانی تیمش، یادآور شد: ما خودمان را درگیر این مسائل نمی‌کنیم. ابتدای فصل گفتیم که اهداف‌مان چیست و پنهان نکردیم. همیشه این هدف پرسپولیس خواهد بود. شاید یک زمانی نشود که شما به اهداف‌تان برسید، چون رقبای سرسختی داریم. سپاهان، استقلال، ذوب‌آهن، فولاد و تراکتورسازی رقبای ما هستند، اما برد در هر بازی، کسب امتیاز هرچه بیشتر و قهرمانی؛ این هدف ماست نه اینکه کِی قهرمان شویم و کی جشن بگیریم، نیست. الان مهم‌ترین دغدغه و فکر ما این است که چطور سپاهان را ببریم.
 
نمی‌توانیم جلوی بازیکنی را که فکر می‌کند جای دیگر بهتر است بگیریم
برانکو راجع‌به اینکه برخی از بازیکنان پرسپولیس در حالی که پنجره نقل‌وانتقالاتی این تیم بسته است قصد جدایی دارند، گفت: بچه‌هایی که قرارداد دارند، خُب قرارداد دارند. آنهایی که ندارند، ما پیشنهاد خواهیم کرد که تمدید کنند. اگر فکر می‌کند جای دیگر بهتر است، نمی‌توانیم جلوی‌شان را بگیریم و کاری از دست‌مان برنمی‌آید؛ آنها می‌توانند بروند. ما بازیکنان خیلی خوبی داریم که خودتان هم دیده‌اید. در کنار بازیکنانی که مقابل پیکان بازی کردند، بازیکنانی مثل امیری، کمال کامیابی‌نیا و فرشاد احمدزاده بازی نکردند. ما باز هم تیمی خواهیم داشت که برای قهرمانی خواهد جنگید. بازیکنان اگر فکر می‌کنند جای دیگر بهتر خواهد بود، ما نمی‌توانیم هیچ‌کاری انجام بدهیم.
وی در مواجه شدن با سؤال خبرنگاری که به او گفت: «عادل فردوسی‌پور شب گذشته در برنامه 90 ترجیح داد صحبتی در مورد استقلال نکند، چون شب قبل از بازی این تیم بود. آیا او نمی‌توانست قبل از بازی آسیایی پرسپولیس هم از صحبت کردن با طاهری خودداری کند؟»، عنوان کرد: من اصلاً نمی‌دانم داستان چیست!
 
السد بزرگ‌ترین باشگاه قطر است که همه چیز دارد
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد رویارویی تیمش با السد قطر در لیگ قهرمانان آسیا، تصریح کرد: السد بزرگ‌ترین باشگاه در قطر است که امکانات دارد، هوادار دارد، همه چیز دارد. آنها تیم‌های بزرگ قطر را به چالش کشیده‌اند. می‌دانیم که بازی سختی خواهیم داشت، اما این چیزها را «وِلَش» کنید، الان مهم سپاهان است.
 
سال گذشته یک میلیون دلار ضرر کردیم!
برانکو با ابراز ناراحتی از عدم برگزاری بازی نمایندگان ایران و عربستان در خاک دو کشور، اظهار داشت: ناراحتم از اینکه در خانه بازی نمی‌کنیم، اما خب مرحله گروهی را در خانه‌مان بازی خواهیم کرد. سال گذشته ما 9 بازی از 12 بازی را بیرون از خانه انجام دادیم و بیش از یک میلیون دلار ضرر کردیم؛ این مبلغ زیادی است. به‌جز اینکه مقابل هواداران‌مان که یار دوازدهم ما هستند، اخبارمان را دنبال می‌کنند و با ما زندگی می‌کنند، بازی نکردیم، از لحاظ مالی هم خیلی ضرر کردیم. الهلال چرا در فینال برنده نشد؟ چون یک بازیکن‌شان به نام خربین نبود. ما چهار بازیکن مهم‌مان را نداشتیم و باختیم. از این موضوع متأسفم، اما نمی‌شوم کاری کرد.
 
نمی‌توانم هیچ ایرادی از بازیکنانم بگیرم
وی در پاسخ به این سوال که «چرا پرسپولیس در خانه خوب نتیجه نمی‌گیرد؟»، گفت: دلیل خاصی ندارد، پیش می‌آید دیگر. مقابل نفت دو پنالتی ما را نگرفتند، 75 درصد مالکیت و هشت فرصت گلزنی داشتیم، مقابل گسترش فولاد هم همین‌طور. گاهی وقت‌ها این‌طور پیش می‌آید دیگر، اما هیچ ایرادی نمی‌توانم از بازیکن بگیرم.
 
منبع: تسنیم
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه