2018 October 18 - پنج شنبه 26 مهر 1397

راهور تهران چه چیزی را تکذیب می‌کند؛ گفت‌وگو با فارس یا کورس دو بازیکن استقلال را!+فایل صوتی
کد خبر: ١٥٢٠٢٣ تاریخ انتشار: ٢٠ آبان ١٣٩٦ - ١٤:٣٠
صفحه نخست » آخرین اخبار
راهور تهران چه چیزی را تکذیب می‌کند؛ گفت‌وگو با فارس یا کورس دو بازیکن استقلال را!+فایل صوتی

چهارشنبه صبح خبر احضار دو بازیکن متخلف باشگاه استقلال توسط پلیس راهور به علت کورس گذاشتن آنها در یکی از بزرگراه‌های تهران منتشر ولی بعد از نزدیک ۶ ساعت انکار و انتشار آن، اقدامی غیرحرفه‌ای توجیه شد.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، بعدازظهر سه‌شنبه 16 آبان بود که خبر کورس دو بازیکن استقلال در یکی از اتوبان‌های تهران در سایت‌ها و خبرگزاری‌ها منتشر شد.

خبر بدین شرح بود که پس از پایان تمرین تیم فوتبال استقلال، دو بازیکن این تیم با خودروهای گران‌قیمت خود مسابقه گذاشته و در یکی از اتوبان‌های تهران با سرعت وحشتناک به کورس پرداخته و باعث وحشت مردم و سایر رانندگان شدند.

مخابره این خبر و رسانه‌ای شدن آن خبرنگار فارس را بر آن داشت تا از چند و چون این قضیه و همچنین چگونگی برخورد پلیس تهران با این دو بازیکن خاطی با خبر شود.

تماس ما با رؤسای پلیس‌های تخصصی ادامه داشت تا اینکه در نهایت در صبح روز چهارشنبه و با گذشت بیش از 12 ساعت (مهلت کافی برای بررسی موضوع از جانب پلیس) با سردار مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص تخلف این دو بازیکن و چگونگی برخورد پلیس راهنمایی و رانندگی به صحبت نشستیم.

در ابتدای تماس تلفنی که در ساعت 8:32 روز چهارشنبه انجام شد متأسفانه به دلیل عدم آنتن‌دهی مناسب، تماس دوبار قطع شده و در نهایت در ساعت 8:43 همان روز تماس تلفنی برقرار شد و خبرنگار فارس در مورد تخلف این دو بازیکن و اقدام قانونی پلیس در این خصوص، نظر رئیس پلیس راهور تهران بزرگ را جویا شد.

البته بعد از اتمام گفت‌وگو با رئیس پلیس راهور،‌ قرار شد که از افشای نام دو بازیکن خاطی خودداری شود که خبرنگار فارس نیز بر این عهد باقی ماند و نامی از بازیکنان خاطی در خبر درج نشد.

 

 

خبر در ساعت 9 صبح بر روی خروجی خبرگزاری فارس قرار گرفت؛ با روتیتر اختصاصی و تیتر «جزئیات کورس دو فوتبالیست در اتوبان/ پلیس دو بازیکن استقلال را احضار کرد».

این خبر مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته و مخاطبان بسیاری از اقدام پلیس برای پیگیری این موضوع تشکر کردند؛ اگر چه خیلی‌ها  معتقد بودند وقتی نام دو بازیکن خاطی برده نمی‌شود حتماً قرار نیست هیچ برخوردی با آنها صورت بگیرد و این موضوع هم از سوی پلیس به دست فراموشی سپرده می‌شود و پلیس چشمش را روی این تخلف می‌بندد!

این اظهارنظرها ادامه داشت تا اینکه در ساعت 13:33 همان روز رابط خبری پلیس راهور فاتب در تماسی تلفنی خبرنگار فارس را به خیانت محکوم و اعلام کرد که رسانه فارس دیگر حق تماس با رئیس پلیس راهور را ندارد و باید کلمه «باشگاه استقلال» از خبر حذف شود و اینکه چرا در خبر از جانب سردار نام این باشگاه ورزشی را نقل کرده اید؟

این در حالی است که خبرنگار فارس بر این تأکید داشت که سؤال خود فارس، مبنی بر تخلف دو بازیکن استقلال بوده و نمی‌توان سوال را حذف و به نحوی خودسانسوری داشت.

از سوی دیگر در متن خبر هیچ کجا از جانب سردار مهماندار کلمه استقلال درج نشده و ایشان فقط در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس توضیحات خود را اعلام کرده‌اند که در متن خبر مشهود است.

توضیحات خبرنگار ما در تماس تلفنی به خود سردار نیز اعلام شد و ایشان نیز پذیرفتند که در متن خبر چنین چیزی نیامده اما مخاطب چنین برداشتی را می‌کند که سردار مهماندار خود از نام باشگاه استقلال نام برده که در تصحیح نهایی در قسمتی که سردار مهماندار از جزئیات و نام بازیکنان خودداری کرده بودند این مساله اضافه شد که ایشان نامی از باشگاه نبرده اند.

قضیه تا اینجا ادامه یافت تا اینکه در ساعت 14:54 همان‌روز گفت‌وگویی از سردار مهماندار با خبرگزاری تسنیم روی خط رفت مبنی بر اینکه هیچ بازیکنی احضار نشده و اصلاً جریان کورس دو بازیکن استقلال نیز تأیید نشده و غیرحرفه‌ای بودن برخی رسانه‌ها موجب شده که خبری از جانب ایشان مبنی بر احضار دو بازیکن استقلال اعلام شود.

آنچه در ادامه می‌بینید متن گفت‌وگوی سردار مهماندار با خبرگزاری تسنیم است.

 

مسئله این است که گویا نگرانی مخاطبان فارس مبنی بر چشم پوشی پلیس از تخلف بازیکنان ان هم به دلیل شهرت آنها به واقعیت پیوسته و باید پرسید سردار مهماندار در مصاحبه با سایر رسانه‌ها چه چیزی را تکذیب می‌کند؟

گفت‌وگوی خود با خبرگزاری فارس و اعلام احضار بازیکنان یا اصلاً وجود داشتن چنین تخلفی در بزرگراه‌های تهران!

تازه اگر کورس گذاشتن دو بازیکن در بزرگراه صحت نداشته چرا رئیس پلیس راهور آنهم 12 ساعت پس از وقوع ماجرا و در پاسخ به پرسش فارس، آن را نگفته و از احضار آنها سخن می‌گوید. 

خبرگزاری فارس با انتشار صوت گفت‌وگوی سردار با خبرنگار فارس برای احترام به مخاطبان خود یادآوری می‌کند که خبرگزاری فارس همواره بر صحت مطالب خود دقت داشته و بر کار حرفه‌ای خبرنگاران خود پافشاری می‌کند.

صوت گفت‌وگوی خبرنگار فارس با سردار مهماندار را گوش دهید:

 

انتهای پیام/

Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه