2018 September 25 - سه شنبه 03 مهر 1397

جوشش مهربانی تهرانی‌ها برای کمک به نیازمندان
کد خبر: ١٥١٢٢٠ تاریخ انتشار: ٢٠ مهر ١٣٩٦ - ٠٨:٥٤
صفحه نخست » آخرین اخبار
جوشش مهربانی تهرانی‌ها برای کمک به نیازمندان

مردم تهران در قالب جشنواره«جعبه کفش»کمک‌های خود را به نیازمندان و افراد بی‌بضاعت اهدا کردند.


به گزارش صابرنيوز به نقل از تسنیم، مهربانی سن و سال نمی‌شناسد، به ویژه در دین مبین اسلام به عنوان دین محبت و عشق، کمک به هم‌نوع در رأس امور مسلمانان و جامعه اسلامی قرار دارد؛ در کنار مراسم مختلفی همچون جشن نیکوکاری، عاطفه‌ها، اکرام ایتام و ... در راستای تکریم فرهنگ حلم و با هدف ترویج فرهنگ احسان، گذشت و فداکاری، کمک به نیازمندان، احیای حس انسان دوستی، پایداری کمک سراسری به مردم ایران و ترویج فرهنگ کمک به هم‌نوع جشنواره «جعبه کفش» برای سومین سال متوالی به همت معاونت فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با مشارکت نهادهایی چون کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان دانش‌آموزی، وزارت آموزش و پرورش و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایرانی و با هدف الگوسازی برای اجرای طرح «جعبه کفش» برای تمام نقاط کشور برگزار شد.

برگزاری جشنواره «جعبه کفش» برای سومین سال متوالی در تهران
طرح «جعبه کفش» ابتدا در سال 94 با ابتکار سازمان فرهنگی هنری ابداع شد و در سال 95 با کمک مدیرکل کمیته امداد استان تهران اجرا شد؛ در واقع کفش یک نماد و عنوان کلی است و لزوما داخل جعبه، کفش نیست بلکه به صورت نمادین است تا هر فردی در حد بضاعت خود وسیله‌ای را داخل جعبه بگذارد؛ با این هدف که دانش‌آموزان جعبه‌ها را کادو کنند و روی آن یک بیت شعر یا دلنوشته بنویسند و کاری هنری انجام دهند.

13 هزار و 700 دانش‌آموز و 3 هزار دانشجو در استان تهران زیرپوشش کمیته امداد هستند
در همین زمینه محسن ولیئی مدیرکل کمیته امداد استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تهران، با اشاره به وضعیت دانش‌آموزان بی‌بضاعت اظهار داشت: 13 هزار و 700 دانش‌آموز و 3 هزار دانشجو در سطح استان تهران زیرپوشش کمیته امداد هستند.
وی با اشاره به جشنواره جعبه کفش افزود: با همراهی و کمک 22 فرهنگسرای تهران جعبه خالی به صورت نمادین در اختیار مردم و دانش‌آموزان قرار گرفت تا هدایای خود را به نیازمندان تحویل دهند.

توزیع 12 هزار جعبه کفش جهت دریافت کمک‌های مردمی به نیازمندان
مدیرکل کمیته امداد استان تهران تصریح کرد: سال گذشته 8 هزارو 500 جعبه کفش توزیع شد که از این تعداد مبلغ 300 میلیون تومان کمک برای نیازمندان به دست آمد که اقدام موثر و جالبی در راستای گسترش فرهنگ احسان و نیکوکاری بود.

ولیئی با اشاره به لزوم تداوم چنین برنامه‌هایی عنوان کرد: از 23 شهریور تعداد 12 هزار جعبه کفش در میان مردم توزیع شده که امروز جعبه کفش‌ها تحویل گرفته می‌شود تا کار شمارش و سپس توزیع کمک‌های مردمی انجام شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: امید است که با همت مسئولان و همچنین کمک مردم نوع‌دوست کشور بتوانیم کمک‌های خوبی را جهت رفع نیاز افراد بی‌بضاعت جمع‌آوری کنیم و هر چه بیشتر و بهتر در جهت خدمت‌رسانی به اقشار آسیب‌پذیر جامعه گام برداریم.
 
 


برچسب ها: جوشش مهربانی


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه