2018 July 22 - يکشنبه 31 تير 1397

هزینه بلیت هوایی زائران اربعین چقدر خواهد شد؟
کد خبر: ١٥٠٣٢٤ تاریخ انتشار: ٢٦ شهریور ١٣٩٦ - ٠٨:٣١
صفحه نخست » مجازستان
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی پاسخ داد
هزینه بلیت هوایی زائران اربعین چقدر خواهد شد؟

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی نرخ بلیت رفت و برگشت سفرهای هوایی تهران نجف در ایام عزاداری اربعین حسینی (ع) را نفری یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد و درباره نرخ بلیت دیگر شهرها هم توضیح داد.

به گزارش صابرنيوز به نقل از جام جم آنلاین ، مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در ارتباط با نرخ‌های بلیت رفت و برگشت سفر هوایی در ایام عزاداری اربعین حسینی (ع) به جام‌جم آنلاین گفت: قیمت بلیت‌ هوایی دوطرفه در مسیر تهران-نجف-تهران و مسیرهوایی تهران-بغداد-تهران یک‌میلیون‌ و 200 هزار تومان؛ مسیر هوایی مشهد-نجف-مشهد و مسیر مشهد-بغداد-مشهد نیز یک‌میلیون‌ و 500 هزار تومان اعلام شده است. برای مسیرهای یک‌طرفه در مسیر تهران- نجف و سایر شهرهای کشور قیمت 600هزار تومان، و برای مسیر مشهد-نجف، بلیت با نرخ 750هزار تومان ارائه می‌شود.

وی با اشاره به احتکار بلیت‌های هوایی در این ایام ادامه داد: تصمیم بر این است که شرکت‌های هواپیمایی بلیت‌های اربعین حسینی را از13 الی 22 آبان‌ماه و از طریق دفاتر و آژانس‌های طرف قرارداد خود که لیست آنها متعاقبا اعلام خواهد شد با همان نرخ تعیین شده به فروش برسانند. آژانس‌های هواپیمایی نیز از طرفین معامله تعهدی گرفته‌اند تا سقف نرخ تعیین شده را رعایت کنند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در پاسخ به این سوال که آیا در صورت تقاضای زیاد برای سفر هوایی در این ایام، پروازی اضافه خواهد شد گفت: ظرفیت شرکت هواپیمایی با توجه به برنامه پروازهای داخلی و خارجی محدود می‌باشد، سال گذشته حدود 200هزار نفر از طریق هوایی به نجف و بغداد منتقل شدند، امسال نیز در همان ظرفیت با احتمال اندکی افزایش این جابجایی انجام خواهد گرفت و شرکت‌ها از تمام ظرفیت خود، مطابق با تقاضای موجود استفاده خواهند کرد منتهی با توجه به زیاد بودن تقاضا باید از راه‌های دیگر حمل و نقل نیز استفاده شود و ما تلاش خواهیم کرد در حد ظرفیت موجود سرویس مناسبی را به زائران ارائه دهیم.

اسعدی سامانی با تاکید بر احتمال بروز تخلفات، اعلام می‌کند: شرکت‌های هواپیمایی افرادی را به‌عنوان مسئول رسیدگی و پاسخگویی به شکایت مشخص خواهند کرد که در سایت انجمن اعلام خواهد شد و سایت هواپیمایی کشوری نیز در قسمت شکایات، به شکایت از تخلفات احتمالی رسیدگی خواهد کرد.

وی ادامه داد: در پروازهای خارجی سقف نرخ تعیین نمی‌شود و پروازهای آن تکلیفی نیست اما با توجه به زیاد بودن تقاضا و برای آسودگی خاطر زائران و نیز نبود نگرانی از افزایش نرخ بلیت، برای سفرهای هوایی در ایام اربعین حسینی نرخ تعیین شد.
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه