2018 October 16 - سه شنبه 24 مهر 1397

شاخصه انتخاب کارگردان در رسانه ملی چیست؟/چرا کارگردانانی که در سینما فیلم هایشان توقیف می گردد در تلویزیون به آنها کار داده می شود
کد خبر: ١٣٧٨٢٩ تاریخ انتشار: ١٩ فروردين ١٣٩٦ - ١١:٣٦
فرهنگی و اجتماعی » مطلب ویژه
بعد از سامان مقدم و شاه حسینی این بار عیاری برای رسانه ملی سریال می سازد
شاخصه انتخاب کارگردان در رسانه ملی چیست؟/چرا کارگردانانی که در سینما فیلم هایشان توقیف می گردد در تلویزیون به آنها کار داده می شود

چرا کارگردان هایی که در سینما کارهایشان به خاطر مسائل عمدتاً ارزشی توقیف می شود در رسانه ملی توسط مدیران ذیربط اعتماد و کار داده می شود . و وقتی کارگردانی تفکرش فرسنگ ها با مبنایی و ارزش ها فاصله دارد چگونه به او اجازه خودنمایی در رسانه ملی می دهیم تا سلبریتی شود و بعد ...

 
گروه فرهنگی صابرنیوز: رسانه ملی به عنوان تأثیر گذارترین  رسانه در جامعه ، وظیفه فرهنگ سازی و اشاعه ارزش های انقلاب را دارد.این فرهنگ سازی باید در یک نقشه راه مدون طراحی و سپس ابزار و نیروی انسانی برای آن مهیا شود که متأسفانه تاکنون برای این مهم کمتر برنامه ریزی مستند شده است .

با توجه به ساخت سریال های عمدتاً هنجار شکن برای تخریب بنیان خانواده و اعتقادات مذهبی جامعه در شبکه های ماهواره ایی، سازمان صدا و سیما نیز برای آنکه بتواند در این هجمه رسانه ایی ، میزان مخاطبان تلوزیزون را بالا نگه دارد برنامه های متنوعی را برای سلایق مختلف تدارک دیده است .امانکته بسیار مهم و کلیدی این است که نباید برای آنکه مخاطب بیشتری را جذب کنیم از هر ابزاری که ما را در مسیر ارزش های انقلاب کمتر قرار می دهد، استفاده کنیم برای ما اصول اولیه و تعریف شده اوجب واجبات باید تلقی گردد.
 
بعد از حضور شهرام شاه حسینی  و سامان مقدم در مقام کارگردان که هر کدام فیلم های توقیفی ذز کارنامه شان دیده می شود . متأسفانه خبرها از حضور یک کارگردان فیلم توقیفی دیگر به نام کیانوش عیاری در رسانه ملی با سریال 87 متر شنیده می شود.
 

کیانوش عیاری که فیلم کاناپه آن ، که به خاطر برخی موارد هنجارشکن اجازه حضور در جشنواره فجر سال گذشته را پیدا نکرد و همچنین پیش از این نیز فیلم خانه پدری را ساخته بود که آن نیز چند سال توقیف و آن فیلم که اگر در هر کشوری جز خود ایران و توسط هر شخصی جز کیانوش عیاری ساخته شده بود، به آن لقب فیلم «ضد ایرانی» می‌دانند و  به اعتقاد بیشتر کارشناسان آن فیلم یک اثر یکسویه و دروغ از تاریخ ایران و فیلمی که تصویری به شدت منفی و مأیوس‌کننده از سرگذشت زنان در ایران ارائه می‌دهد.
 
البته نگارنده سریال خوش ساخت دکتر قریب که عیاری ساخته بود را بیاد دارد اما نکته ای که مطمنا مدیران و تصمیم سازان رسانه ملی از آن غافل شده اند امکان تغییر در نگرش هر فردی به مرور زمان است که به فرموده امام خمینی (ره) ملاک حال افراد است.با عنایت به مطالب فوق ، چگونه چنین کارگردانی با آن کارنامه در رسانه ملی مجال پیدا می کند که برای افکار عمومی سریال بسازد .این تصمیمات سلیقه ای که از جانب معاونت سیما مشخص نیست بر چه مبنا و اصولی گرفته می شود .
 
شاخصه انتخاب کارگردان برای فعالیت در صدا وسیما را باید مدیران تلویزیون برای افکار عمومی مشخص کنند .
 
چرا کارگردان هایی که در سینما کارهایشان به خاطر مسائل عمدتاً ارزشی توقیف می شود در رسانه ملی توسط مدیران ذیربط اعتماد و کار داده می شود . و وقتی کارگردانی تفکرش فرسنگ ها با  ارزش ها فاصله دارد چگونه به او اجازه خودنمایی در رسانه ملی می دهیم تا سلبریتی شود و بعد ...

بهتر مدیران رسانه ملی برای ارتقاء سطح کیفی برنامه سازی سازمان از نیروی های متخصص ، ارزشی و جوان بهره ببرند که در این سال ها الحمدالله رویش آنها چشمگیر بوده افرادی مانند علی ملاقلی پور ، بهروز شعیبی ، محمد حسین مهدویان ، مهدی نقویان و... ، که می توانند کمک های خوبی به سازمان در جهت ترویج فرهنگ اصیل انقلاب داشته باشند .
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه