2018 December 11 - سه شنبه 20 آذر 1397

میرباقری در پاسخ به سؤال صابرنیوز در خصوص رویه کاری برنامه نود : دوستان که سلبریتی می شوند احساس می کنند که در هر زمینه ای باید ادای دین کنند/تذکر به برنامه نود برای ورود به موارد غیر تخصصی
کد خبر: ١٣٥٦٨٠ تاریخ انتشار: ١٩ اسفند ١٣٩٥ - ١٥:١٧
فرهنگی و اجتماعی » مطلب ویژه
نشست مطبوعاتی معاون سیمای مطرح شد؛
میرباقری در پاسخ به سؤال صابرنیوز در خصوص رویه کاری برنامه نود : دوستان که سلبریتی می شوند احساس می کنند که در هر زمینه ای باید ادای دین کنند/تذکر به برنامه نود برای ورود به موارد غیر تخصصی

واقعا ما در سازمان صدا و سیما این را نمی پسندیم یعنی آنتن که در اختیار...

گروه فرهنگی صابرنیوز : نشست مطبوعاتی مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی شب گذشته ۱۷ اسفندماه با پرسش و پاسخ‌های خبرنگاران همراه بود که در ابتدا معاون سیما در پاسخ به پرسشی درباره نبود داوود میرباقری در تلویزیون و ساخته نشدن سریال هایی چون «سلمان فارسی» اظهار کرد: ما در تدارک ساخت سریال «سلمان فارسی» هستیم و میرباقری هم در روستایی در حال تکمیل فیلمنامه خود است.

وی درباره رویکرد «هفت» نیز اظهار کرد: اتفاقاتی که در برنامه «هفت» رخ داده است باید اصلاح شود چون ادب و احترام جزو اصول سازمان است و دوستانی که این ادب و احترام را رعایت نمی کنند تذکر می گیرند. البته ما در حوزه سینما «سینما دو» و برنامه «چشم شب روشن» را هم داریم ولی بعضی برخوردها باید اصلاح شود.

معاون سیمای رسانه ملی در پاسخ به پرسش دیگری درباره پرداختن به جایزه اسکار اصغر فرهادی در اخبار اظهار کرد: همان زمانی که اصغر فرهادی جایزه اسکار را گرفت در برنامه «فرمول یک» که صبح ها از شبکه یک پخش می شود به این موضوع پرداختیم.

وی همچنین درباره احیای روابط عمومی ها در سازمان صداوسیما که در دوره محمد سرافراز رییس سابق رسانه ملی منحل شد، اظهار کرد: اگر احیای روابط عمومی ها برای سازمان موثر و مفید باشد این کار را انجام می دهیم.

در ادامه نشست صابرنیوز از میرباقری در خصوص برنامه نود و سیاست کلی این برنامه و رویه که مجری برنامه در پیش گرفته سوال کرد که وی اظهار داشت:در رابطه با برنامه نود این مسئله وجود دارد دوستان که سلبریتی و مطرح می شوند گاهی احساس پیدا می کنند که در هر زمینه ای وظیفه و بایددین شان را ادا بکنند درحالیکه برنامه های تخصصی هستند اگر فردی بخواهد در موردی وارد شود و نظر دهد به صرف اینکه ما تابع احساسات باشیم و بخواهیم در رابطه با آن موضوعات صحبت بکنیم کافی نیست.


وی ادامه داد: واقعا ما در سازمان صداوسیما این را نمی پسندیم یعنی آنتن که در اختیار دوستان ما قرار می گیرد حرمت آنتن را باید بدانند و اینگونه نیست که وقتی به هر دلیلی کسی مورد اقبال میلیونی مردم قرار می گیرد تصور کند که من هر احساساتی که دارم را باید ظهور و بروز بدهم. فرض کنید حادثه پلاسکواست باید بررسی شود جوانب مسئله دیده شود و ما بعضا این موارد را داشتیم حتما به دوستان هم تذکر دادیم ولی این دوستان ما بهترین ها هستند و ماهم علاقمند به همکاری با آنها هستیم مواردی که پیش می آید تذکراتی رد و بدل می شود ولی همه عزیزان در چهارچوبی که کار می کنند.. واقعا این سازمان یک سازمان منحصر به فردی هست که باید سیستمی اداره شود و سلایق و نقطه نظرات فردی کنار رود.


میرباقری با بیان دلایل تعطیلی چند هفته ای برنامه ثریا گفت: برنامه ثریا نمی تواند بگوید من می خواهم کار معاونت سیاسی ، معاونت استان ها را انجام دهم . یک سری برنامه ها هست که باید معاونت سیاسی بسازد یا معاونت استان ها یا معاونت برون مرزی . نمی شود که بگویم من میخواهم کار همه معاونت ها، شبکه ها، گروه ها، تهیه کننده ها را انجام بدهم. این کار منطق اصلی رسانه های خودش را از دست می دهد. می تواند به بخش خصوصی برود و کارش را انجام بدهد ولی در سازمان مرزبندی حوزه معاونت سیما باید با معاونت های دیگر روشن شود. شبکه ها با هم، گروه های مختلفی که در شبکه هستند این مرزبندی ها را باید داشته باشند. هم برنامه ثریا عزیزان ما هستند که دارند این برنامه را تولید می کنند جزو سالم ترین، علاقه مند ترین نیروها هستند ولی چیزی که هست جایی امکان دارد خامی هایی هم پیش بیاید.


معاون سیما رسانه ملی در پایان در خصوص ارتباط سازمان با دولت افزود:  سازمان صداوسیما به صورت علی السویه از همان اول دولت ها توقع زیادی داشتند ، تاجایی که من یادم هست هیچ دولتی از سازمان صداوسیما ابراز رضایت نکرده است و حرف آن دوستان نیز این است که  صدا و سیما را ما بدهید تا تمام طول روز هرچه که می خواهیم بگوییم اگر هم جایی نقطه نظر مخالفی می دیدند سردست می گرفتند.Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه