2018 December 17 - دوشنبه 26 آذر 1397

ایوبی از سینما زودتر از موعدی که با افخمی وعده کرده بود، رفت/حیدریان برای آنکه بتواند سینمای کشور را از وضع موجود نجات دهد باید نقشه راه تبیین کند
کد خبر: ١٣٥٥٧٩ تاریخ انتشار: ١٧ اسفند ١٣٩٥ - ١٥:٢٧
فرهنگی و اجتماعی » مطلب ویژه
ایوبی از سینما زودتر از موعدی که با افخمی وعده کرده بود، رفت/حیدریان برای آنکه بتواند سینمای کشور را از وضع موجود نجات دهد باید نقشه راه تبیین کند

حجت الله ایوبی خیلی زودتر از آن زمانی که با بهروز افخمی قول و قرار گذاشته بود از سازمان سینمایی رفت.

 
 
گروه فرهنگی صابرنیوز: حجت الله ایوبی خیلی زودتر از آن زمانی که با بهروز افخمی قول و قرار گذاشته بود از سازمان سینمایی رفت.
 
مطمئناً وزیر جدید ارشاد وقتی شرایط سینما وخصوصاً جشنواره فجر امسال را دیدند حکم انتصاب حیدریان را امضاء و ایوبی را برکنار کردند.
 
متأسفانه سینمایی که ایوبی آن را دنبال می کرد سینمایی گیشه محور بود تا محتوا محور، این سینما خروجی اش این می شود که در جشنواره امسال فیلم خوب و با کیفیت کمتر شاهد بودیم و این مورد اعتراض و ناراحتی کارشناسان سینما را به همراه داشت. شاید عمده ترین دلیل شاخص رئیس سابق سینمایی کشور بود که بیشتر روی گزینه فروش متمرکز شده بود و هر چه قدر که فروش در سینما بیشتر می شد مایه مسرت ایشان می شد اما این فروش یک طرف قضیه است طرف دیگر این بود که چه چیزی را ما داریم به مردم عرضه می کنیم. 
 
حیدریان رئیس جدید سازمان سینمایی برای آنکه بتواند سینمای کشور را از وضع موجود نجات دهد کارهای زیادی پیش روی دارد اما باید بداند که سینما فرهنگ ساز است و فرهنگ هر کشور بسیار مهم و استراتژیک است و باید سینما را با ارزش ها و دستاوردهای انقلاب مقایسه و در راستای آن فیلم سازی شود و این که سینمای داخل را به جایی برسانیم که از فرهنگ غرب و هالیوود الگوسازی کند، نگران کننده و خطرناک است.
 
و دیگر مسئله اینکه حیدریان باید بداند رئیس سازمانی است که تعلق خاطر به یک یا چند نفر ندارد و باید برای کل اهالی سینما برنامه ریزی کند اگر دیدش حاکمیتی باشد آن زمان است که می تواند نقشه راه برای سینما تبیین و سپس از افراد به نحوه مطلوب استفاده کنند . 
 
ایوبی شاید به خاطر اینکه با فضای سینما به خوبی آشنا نبود نتوانست نگاه سیاست گذارانه را در معاونت سینما حاکم کند و برای همین شاهد فیلم هایی بودیم که فقط اسم فیلم سینمایی را یدک می کشیدند اما در محتوا واقعاً خالی از پیام روشن بودند.
 
و اما ، رئیس جدید سازمان سینمایی میراث دار مدیریتی است که در چند سال اخیر بذر ناامیدی را به سینمای کشور تزریق کرده که خروجی آن عمدتاً فیلم هایی بوده که در خدمت فرهنگ ایرانی اسلامی نبوده و خود مروج فرهنگ غرب در سینماهای کشور بوده است.
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه