2018 September 21 - جمعه 30 شهرويور 1397

از زمان برگزاری دومین مجمع ملی جبهه مردمی تا تصمیم‌گیری در خصوص تعداد نامزدهای حاضر در انتخابات
کد خبر: ١٣٥١٨٢ تاریخ انتشار: ٠٧ اسفند ١٣٩٥ - ٢٢:٣٠
سیاسی » سیاسی
جمنا به روایت شخصیت‌های سیاسی؛
از زمان برگزاری دومین مجمع ملی جبهه مردمی تا تصمیم‌گیری در خصوص تعداد نامزدهای حاضر در انتخابات

اولین مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب پنجم اسفندماه با حضور 3 هزارنفر از فعالان سیاسی-اجتماعی کشور برگزار شد.

 سرویس سیاست مشرق - اعضای جبهه مردمی نیروهای انقلاب در اولین نشست ملی خود که در روز پنج شنبه 5 اسفندماه و با حضور قریب به 3 هزار نفر از فعالین فرهنگی اجتماعی و صاحبنظران سیاسی از کل کشور برگزار شد، به بررسی مسایل روز سیاسی پرداختند.
 
از دیگر برنامه‌های این نشست می‌توان به برگزاری دو دوره انتخابات برای انتخاب اعضای شورای مرکزی این تشکل و همچنین برگزاری انتخابات برای مشخص شدن 10 چهره اصلی به عنوان گزینه های کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 اشاره کرد.
 
بر این اساس حاضران در این برنامه 30 نفر را به عنوان اعضای شورای مرکزی انتخاب کردند همچنین 10 نفر نیز به عنوان گزینه های ریاست جمهوری مشخص شدند که قرار است اسامی آن‌ها در مجمع ملی بعدی که در سال آینده برگزار می‌شود اعلام شود.
 
در این زمینه تعدادی از فعالین سیاسی و شخصیت‌های شناخته شده کشور به بیان نظرات خود درباره جمنا پرداختند که در ادامه مشاهده می‌کنید:
 
 رضایی: اجتماع سه‌هزار نفری لبیک به مقام معظم رهبری بود
 
 شخصیت‌ها درباره مجمع ملی جبهه منا چه گفتند؟
 
 محسن رضایی با بیان اینکه وحدت نیروهای انقلاب تنها راه عبور از مشکلات کشور است و بدون وحدت نیروهای انقلاب نمی‌توان بر انبوه مشکلاتی که بر سر راه جامعه است، غلبه کرد گفت: امیدواریم ابتکاری که نیروهای انقلاب شروع کرده‌اند، گستره بیشتری پیدا کند و همه نیروهای انقلاب چه کسانی که بیرون هستند و چه کسانی که در داخل این گستره قرار دارند، همان لبیکی که به حضرت امام گفتند را به مقام معظم رهبری نیز بگویند.
 
 قاسمی: مجمع سه هزار نفری در انسجام نیروهای انقلاب موثر است
 
 شخصیت‌ها درباره مجمع ملی جبهه منا چه گفتند؟
 
 رستم قاسمی با بیان اینکه  این مجمع با این فراگیری می‌تواند در انسجام نیروهای انقلاب بسیار موثر باشد گفت: این حرکت به دلیل اثرگذاری و بدیع بودن، موفق خواهد بود و ما به این امر امیدوار هستیم.
 
 چمران: اهمیت وحدت در مجمع سه‌هزارنفری مشخص است
 
 شخصیت‌ها درباره مجمع ملی جبهه منا چه گفتند؟
 
مهدی چمران با اشاره به اهمیت و اثرگذاری حضور پرشور و گسترده نیروهای انقلابی در نخستین مجمع ملی جبهه مردمی اظهار داشت: وقتی انسجام باشد وحدت ایجاد می‌شود و اهمیت آن نیز کاملاً مشخص است.
 
 طالب‌زاده: مجمع سه‌هزار نفری نیروهای انقلاب یک حرکت جدید است
 
 شخصیت‌ها درباره مجمع ملی جبهه منا چه گفتند؟
 
نادر طالب زاده با بیان اینکه این اتفاق یک حرکت جدیدی است و اثرات آن در ادامه مسیر و در عمل مشاهده خواهد شد تاکید کرد: قدرت این حرکت در همین شهرستان‌ها و نیروهای استانی است که روز پنجشنبه در نخستین مجمع ملی نیز حضور یافتند.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی درباره اینکه جبهه چه زمانی به جمع‌بندی نهایی خواهد رسید، گفت: تا یک ماه آینده خیلی چیزها مشخص می‌شود. همچنین مجمع دوم نیز سال آینده و پس از عید برگزار خواهد شد.
 
 رحیمیان: مجمع سه‌هزار نفری تداعی‌کننده فضای دفاع مقدس بود
 
 شخصیت‌ها درباره مجمع ملی جبهه منا چه گفتند؟
 
حجت الاسلام رحیمیان با اشاره به اثرگذاری حضور پرشور و گسترده نیروهای انقلابی در نخستین مجمع ملی جبهه مردمی اظهار داشت: فضای معنوی که در روز پنج‌شنبه شاهد بودیم و حتی شب قبل از آن که مردم از شهرهای دور و نزدیک آمده بودند، تداعی‌کننده فضای جبهه و دفاع مقدس بود.

رحیمیان با بیان اینکه روز پنج‌شنبه بلافاصله پس از اذان ظهر همه نیروهای مردمی و انقلابی برای اقامه نماز در یک جماعت باشکوه حضور پیدا کردند، افزود: همه اینها از علائم بسیار نویدبخش این ترکیب است که در حال حاضر شکل گرفته است.

وی تصریح کرد:‌ به نظر می‌رسد مردم، مؤمنین و دغدغه‌مندان و دردمندان برای حضور، هم‌افزایی و تلاش مضاعف در جهت اصلاح امور و خدمت به نظام اسلامی آمادگی کامل دارند.
 
مرتضوی: انتخاب رئیس جمهوری انقلابی، مقدمه رفع مشکلات مردم است
 
 شخصیت‌ها درباره مجمع ملی جبهه منا چه گفتند؟

سید صولت مرتضوی مجموعه خوبی از عناصر متدین، پاکدست، حافظ دین، انقلابی و ولایت‌محور وارد کارزاری فارغ از مباحث حزبی و گروهی شده‌اند تا با توجه به امکانات بالفعل ذو بالقوه نظام جمهوری اسلامی بتوانند مشکلات مردم را ساماندهی کنند.

مرتضوی با تاکید بر اینکه برای ساماندهی به مشکلات، نیازمند ایجاد مقدماتی است، گفت:‌ان‌شاء‌الله این جمع تلاش خواهند کرد که در انتخابات ریاست جمهوری شخصیتی واجد صلاحیت وارد کارزار شود تا بتواند عناصر متدین، کاربلد و کسانی که نگاه به درون توام با پایش بیرون از کشور را دارد، بر مسند امور قرار دهد و مشکلات جامعه را حل کند.

فرشیدی: مجمع ملی عاملی «روحیه‌بخش» برای جریان انقلابی کشور بود
 
 شخصیت‌ها درباره مجمع ملی جبهه منا چه گفتند؟

محمود فرشیدی بابیان اینکه مردم‌سالاری دینی یکی از عوامل تمایز نظام جمهوری اسلامی با سایر نظام‌های سیاسی جهان است، گفت: در کشورهای غربی دموکراسی به این شکل تعبیر می‌شود که دو یا چند حزب به‌طور انحصاری کانال حضور مردم هستند و کارتل‌ها و تراست‌ها با سران احزاب زد و بند می‌کنند و درنتیجه همه این افکار و آرا را به سمت کسانی هدایت می‌کنند که خودشان می‌خواهند.

وزیر اسبق آموزش‌وپرورش با تأکید بر اینکه جبهه مردمی نیروهای انقلاب تبلوری از مردم‌سالاری دینی است، گفت: این جبهه استنباطی صحیح از تعالیم اسلامی است که بر اساس آن‌همه نیروهای دل‌بسته به انقلاب، جریانات و احزاب انقلابی در مقاطع حساس حضور پیدا کنند  و نشانه‌‌اش را در مجمع ملی دیدیم که عاملی روحیه‌بخش برای جریان انقلابی کشور بود.

دستجردی: نتیجه عقلانیت انقلابی، کارآمدی است
 
 شخصیت‌ها درباره مجمع ملی جبهه منا چه گفتند؟

«مرضیه وحید دستجردی» عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در توئیتر خود مطلبی را درباره برگزاری اولین مجمع ملی این جبهه که روز پنجشنبه 5 اسفند برگزار شد، منتشر کرد.

در این مطلب آمده است: تجمع پنجشنبه، گام اول برای یک تحول بود. ما با خیزشی مردمی روبه رو هستیم که می‌خواهد اثبات کند، نتیجه عقلانیت انقلابی، کارآمدی است.
 
سروری: مکانیزم «جبهه مردمی نیروهای انقلاب» دولت را وامدار مردم می‌کند
 
 شخصیت‌ها درباره مجمع ملی جبهه منا چه گفتند؟
 
 پرویز سروری تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب را تحولی بزرگ در عرصه سیاسی اجتماعی کشور دانست و گفت: جبهه مردمی آمده تا برای اولین بار انتخاب کاندیدای ریاست‌جمهوری را از پایین به بالا انتخاب کند؛ پیش از این احزاب بودند که کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری را معرفی می‌کردند، اما اکنون مردم به صحنه آمده‌اند و کاندیدای انتخابات را تعیین می‌کنند.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب در پایان با بیان اینکه مکانیزم جبهه مردمی برای انتخاب کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری مانع وام‌دار شدن دولت‌ها به احزاب می‌شود، تاکید کرد: در مکانیزم جبهه مردمی نیروهای انقلاب، دولت‌ها وامدار مردم می‌شوند نه احزاب.

سروری در پاسخ به این سؤال که آیا قرار است جبهه مردمی با یک گزینه وارد انتخابات شود یا اینکه انتخابات را تا بعد از مناظره‌های صداوسیما با چند کاندیدا دنبال خواهد کرد؟ گفت: این موضوع از مواردی است که باید در شورای مرکزی به بحث گذاشته شود؛ فعلاً تصمیم خاصی برای این موضوع در نظر گرفته نشده است.


 
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه