2018 September 23 - يکشنبه 01 مهر 1397

امیدواری ابتکار برای حل مشکل گردوغبار با برجام
کد خبر: ١٣٤٩٣٩ تاریخ انتشار: ٠٦ اسفند ١٣٩٥ - ١٨:٣٠
سیاسی » سیاسی
امیدواری ابتکار برای حل مشکل گردوغبار با برجام

رئیس سازمان محیط زیست، گفت: امیدواریم با توافق برجام زمینه برای همکاری‌های بیشتر در مجامع بین‌المللی برای حل بحران‌هایی مانند گرد و غبار که از آثار تغییر اقلیم و ناامنی‌های منطقه است فراهم شود.

به گزارش مشرق، معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط زیست در مراسم افتتاحیه شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زییست که با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان،حجت‌الاسلام مجید انصاری معاون حقوقی رئیس‌جمهور، جمعی از نمایندگان مجلس، نماینده مقیم سازمان ملل در تهران، وزیر محیط زیست ایتالیا، جمعی از فعالان محیط زیست در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد،‌گفت:‌ ما با برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی محیط زیست تلاش داریم زمینه‌ای را برای حضور فعالان محیط زیست و بخش خصوصی که روز به روز در ایران فعال‌تر و پرشورتر حضور دارند را فراهم کنیم.

وی با تشکر از فعالان بخش خصوصی که سرمایه‌های خود را بری بهبود محیط زیست و ارتقاء فناوری‌های سبز به میدان آورده‌اند،‌گفت: حضور بخش خصوصی و مردم کلید پیروزی از حفاظت از محیط زیست است و دولت موظف است زمینه را برای حضور  مردم برای رفع معضلاتی مانند آلودگی هوا و بحران‌هایی که امروز به آنها ابربحران می‌گویند مانند گرد و غبار و بحران آب فراهم کند.

رئیس محیط زیست ادامه داد: ایران یکی از کشورهایی است که از تنوع زیستی بالایی برخوردار است و اگر در این زمینه جزء 10 کشور برتر دنیا نباشیم، قطعاً جزء 20 کشور اول هستیم. گونه‌های ارزشمند پرندگان،‌خزندگان، آبزیان و گونه‌های ارزشمندی از گیاهان در کشور وجود دارد که این تنوع زیستی نیازمند حمایت، همت و تلاش است.

ابتکار با اشاره به اینکه امروز صدای سازمان‌های مردم‌نهاد را دولت به خوبی می‌شنود،‌گفت: خوشبختانه در دولتی هستیم که سیاست‌های کلی محیط زیست را مقام معظم رهبری ابلاغ کردند و این سیاست‌ها موجب همگرایی در میان دستگا‌ه‌های فعال در حوزه محیط زیست شد. رئیس‌جمهور با تمام مشکلاتی که وجود دارد محیط زیست را از اولویت‌های کاری خود دانستند به گونه‌ای که نام دولت یازدهم را دولت محیط زیستی گذاشتند.

ابتکار ادامه داد: حدود 35 کشور در این نمایشگاه بین‌المللی حضور دارند و امروز میهمان ویژه‌ای در مراسم داریم و او هم ظریف وزیر امور خارجه کشورمان است که زمینه را برای همکاری‌های بین‌المللی در زمینه محیط زیست فراهم کرده‌اند و با توافق برجام زمینه برای همکاری‌ها بیشتر فراهم می‌شود تا بتوانیم با جامعه جهانی مبادله آراء‌ داشته باشیم.

وی افزود: امیدواریم سازمان ملل نیز گام‌های جدی‌تری در حل معضلاتی مانند گرد و غبار که نتیجه تغییر اقلیم و ناامنی‌های منطقه است، بردارد و امیدواریم در مدت برگزاری نمایشگاه بتوانیم مبادلات فرهنگی، علمی و فناوری خوبی داشته باشیم.
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه