2018 October 16 - سه شنبه 24 مهر 1397

مجمع عمومی «جبهه مردمی نیروهای انقلاب» نوید‌بخش انتخابات تاریخی در سال ۹۶ است
کد خبر: ١٣٤٨٨٢ تاریخ انتشار: ٠٦ اسفند ١٣٩٥ - ١٠:٣٠
سیاسی » سیاسی
حسینی:
مجمع عمومی «جبهه مردمی نیروهای انقلاب» نوید‌بخش انتخابات تاریخی در سال ۹۶ است

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی گفت: مجمع ۳ هزار نفری جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی جلوه‌ای از احترام به نظرات بدنه اجتماعی در کشور است.

به گزارش مشرق، سیدمحمد حسینی دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با اشاره به برگزاری مجمع عمومی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در روز 5 اسفند، اظهار داشت: مجمع 3 هزار نفره جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی جلوه‌ای از احترام به نظرات بدنه اجتماعی در سراسر کشور است.

وی ادامه داد: اصلاح‌طلبان علیرغم شعارهای پرطمطراقی که می‌دهند تاکنون هرگز چنین شیوه‌ و سازوکاری را تجربه نکرده‌اند. آنها غالباً به شکل سازمانی تصمیمات را متمرکز و از بالا می‌گیرند و به عوامل خود ابلاغ می‌کنند تا بدون چون و چرا اقدام کنند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم افزود: در مواردی هم که بین اصلاح‌طلبان، کارگزاران و اعتدالیون اختلاف نظر پیش می‌آید به دو یا سه نفر پدرخوانده مراجعه می‌کنند تا آنها تکلیف را معین کنند و وظیفه بقیه اجرای اوامر است، همان‌طور که در دوره گذشته به آقای عارف دیکته کردند که باید انصراف دهد و شرایط را هم به گونه‌ای طراحی کردند که فرد یا طیفی توانایی اعلام نظر مغایر ندارد.

حسینی تصریح کرد: در جمع نیروهای ارزشی معمولا توجه به دیدگاه‌های فعالان سیاسی در تهران و استان‌ها مد نظر بوده و این بار به شکل تکامل یافته و سامان‌دهی شده این تبادل‌نظر و مشارکت عمومی در اتخاذ تصمیمات عملیاتی می‌شود.

وی تأکید کرد: البته اصلاح‌طلبان این بار با خالی بودن جای آقای هاشمی‌رفسنجانی با مشکلات جدی مواجه هستند و ریزش شدید آرای روحانی به خاطر عدم تحقق وعده‌های فراوان و ناکارآمدی و ضعف دولت‌مردان خسته و بی‌انگیزه، مزید بر علت شده و نوعی سردرگمی در آنها به وجود آورده است.

سخنگوی جبهه یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی(یکتا) ادامه داد: آنها از سویی اعلام حمایت قاطع از کاندیداتوری روحانی می‌کنند، از دیگر سو برخی موضوع کاندیدای کمکی، یدکی، ضربه‌گیر و در سایه را مطرح می‌کنند، چون می‌دانند روحانی به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی مطالبات اساسی مردم باشد، لذا سعی می‌کنند افراد دیگری را به میدان بفرستند تا با حمله به رقبا و طرح مسائل حاشیه‌ای و جنجالی و هراس‌افکنی از ترفند نخ‌نما شده جنگ، بتوانند «دوپینگ سیاسی» کنند.

حسینی تنها امید حامیان دولت را تفرقه‌افکنی در بین نیروهای متدین و ولایتمدار و تکرار سناریوی سال 92 و استفاده از پراکندگی و بلاتکلیفی مردم دانست و گفت: به نظر می‌رسد با مکانیزم مردم‌سالارانه جبهه مردمی، این تدبیر و امید اصلاح‌طلبان نیز به یأس مبدل خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: روز پنجشنبه 5 اسفند در مجمع عمومی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی 2 انتخابات مهم با حضور منتخبان تمامی اقشار و شهرستان‌ها برگزار می‌شود که موجب تسهیل و تسریع امور انتخاباتی در این جبهه و موجبات دلگرمی وفاداران به مکتب ناب امام ، انقلاب و رهبری می‌شود.

رئیس کمیته هنرمندان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ادامه داد: ابتدا شورای مرکزی جبهه که 31 نفر از جمله جوانان و بانوان را در بر دارد با رای مجمع عمومی تعیین و سپس از میان اسامی حدود 50 نفر که برای کاندیداتوری ریاست‌جمهوری مطرح شده‌اند، 10 گزینه انتخاب می‌شود تا در نشست بعدی برنامه خود را ارائه دهند و با لحاظ شاخص‌ها و نیز بررسی‌های میدانی این تعداد به 5 نفر تقلیل یابد. در نهایت با سازوکار تعیین شده گزینه نهایی جبهه برای حمایت یکپارچه فعالان سیاسی و نیروهای مردمی انتخاب می‌شود تا با تقدیم برنامه جامع و تحول‌آفرین و تیم کارآمد در معرض آراء ملت شریف ایران قرار گیرد.

حسینی ابراز امیدواری کرد که اجتماع بی‌بدیل امروز آغازی مبارک بر رویداد مهم و سرنوشت‌ساز انتخابات سال 96 باشد و پایان‌بخش اختلاف سلایق نیروهای دلسوز انقلابی و نوید‌بخش انتخاباتی تاریخی باشد.
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه