2018 December 13 - پنج شنبه 22 آذر 1397

آیا تحریم و مشکلات بانکی برای مدیران استقلال مانند حادثه ساختمان پلاسکو غیر قابل پیش بینی بوده
کد خبر: ١٢٩٥٢١ تاریخ انتشار: ٠٦ بهمن ١٣٩٥ - ١١:١٩
ورزشی » مطلب ویژه
آیا تحریم و مشکلات بانکی برای مدیران استقلال مانند حادثه ساختمان پلاسکو غیر قابل پیش بینی بوده

در این بیانیه باشگاه استقلال عنوان نکرده است که آیا تحریم ها و مشکلات بانکی فقط در همین چند ماه اخیر پیش آمده است تا عامل جریمه استقلال از جانب فیفا شود .

 
گروه ورزش صابرنیوز: باشگاه استقلال به دلیل تعلل در پرداخت مطالبات عادل شیحی، از سوی فیفا با محرومیت در نقل و انتقالات روبه رو شده است. با این اوصاف استقلال نمی‌تواند از چشمی، تیموریان و جپارف تا پایان فصل استفاده کند و احتمال می‌رود به همین دلیل تیموریان و حتی جپارف از جمع استقلالی‌ها جدا شوند.
 
 
 خبر فوق می تواند شوک بزرگی برای هواداران استقلال و علی منصوریان باشد . اینکه استقلال باید با همان بضاعت در دربی با پرسپولیسی که با خرید سروش رفیعی کاملتر از قبل شده بازی کند و یا با همان ترکیب نیم فصل اول با یاران ژاوی در پلی آف جام باشگاه های آسیا رو در رو شوند برای هوداران بسیار نگران کننده است .منصوریان و هواداران بسیار به حضور جپارف و روزبه چشمی در ترکیب تیمشان امید بسته بودند تا با اتکا به توانایی هایی آنها ناکامی های نیم فصل اول را جبران کنند .

عدم نقل و انتقال بازیکن برای استقلال توسط فیفا را می توان یک عدم آشنایی  با مباحث اولیه مدیریت و فضای بین الملل دانست اما از این دست سوء مدیریت ها در فوتبال کشورمان بسیار شاهد بودیم مانند عدم ارسال به موقع لیست بازیکنان استقلال در جام باشگاه های آسیا و یا بازیکن دوکارته درتیم امید و... ، و مطئناً تا زمانی که برای انتخاب مدیران شاخص و معیاری قائل نباشیم هم قابل تکرار خواهد بود . ولی موضوعی که هوادران این باشگاه مردمی انتظار  دارند مدیران مسئول در باشگاه به جای توجیه ، واقعیت ها را یگویند .

در تهران وقتی شخصی برای جلسه و یا کاری با تأخیر می رسد راحترین بهانه یا موضوعی که مطرح می کند ترافیک است که برای توجیح کار خودش نیز با افتخار می گوید: ترافیک عاملی شد که نتواستم سر موقع بیایم و شاید این جمله بارها و بارها تکرار شود اما کسی نیست که بهاین فرد بگوید که ترافیک که به یکباره و غیر قابل پیش بینی در تهران صورت نگرفته بلکه سال هاست که اهالی تهران با این معضل مواجه هستند و برای هماهنگی قول و قرارهایشان زمان ترافیک را نیز حساب می کنند .در بحث مدیریت در سطح کلان کشور چند صباحی است که شاهد  چنین اتفاقی البته با ادبیات دیگری هستیم.
 
متأسفانه مسئولین عدم مدیریت  و برنامه ریزی شان را عمدتاً به خاطر تحریم ها و مشکلات بانکی و... مرتبط می کنند این توجیه تحریم بعد از دولت به باشگاه استقلال نیز سرایت کرده و این باشگاه در خصوص عدم اجازه نقل و انتقال بازیکن توسط فیفا بیانیه صادر کرده و عمده مشکل را به خاطر تحریم و مشکلات بانکی قلمداد کرده است.

اما در این بیانیه باشگاه استقلال عنوان نکرده است که آیا تحریم ها و مشکلات بانکی فقط در همین چند ماه اخیر پیش آمده است  تا عامل جریمه استقلال از جانب فیفا شود .

درست است که در داخل کشور در بعضی از اوقات کارها با کدخدا منشی و رابطه حل می شود اما در فیفا قانون حرف اول و آخر را می زند و این اتفاق در فوتبال جهان بی‌سابقه نیست و تیم های بارسلونا، اتلتیکو مادرید و رئال مادرید از سوی فیفا در زمان نقل و انتقالاتی به دلایلی دیگر محروم شده بودند  و دلیل محرومیت آنها به هیچ وجه شبیه به آنچه برای استقلال رخ داده  به خاطر سیستم یکپارچه مدیریتی که دارند،  نبوده و در ادامه هم نخواهد بود. و مدیران باشگاه استقلال با ناهماهنگی عامل جریمه استقلال شده اند. و انگار تحریم و مشکلات بانکی برای مدیران استقلال مانند حادثه ساختمان پلاسکو غیر قابل پیش بینی بوده است ؟
 
معلوم نیست چرا کاری که می شد با همان اخطار های اولیه فیفا انجام شود باید به اصطلاح تا دقیقه نود به طول بکشد که چنین ضرر ها متوجه استقلال شود .عذرخواهی و دادن امید به تیم استقلال تنها کاری است که مدیران باشگاه باید به جای توجیه کردن انجام دهند.
 
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه