2018 October 18 - پنج شنبه 26 مهر 1397

آیا جبهه مردمی نیروهای انقلاب خود را بی نیاز از حمایت مطهری زمان می دانند ؟
کد خبر: ١٢٨٢٩٨ تاریخ انتشار: ٣٠ دي ١٣٩٥ - ١٠:٢٨
گفتمان مصباح » مطلب ویژه
دغدغه نیروی های ارزشی
آیا جبهه مردمی نیروهای انقلاب خود را بی نیاز از حمایت مطهری زمان می دانند ؟

ای کاش هیأت مؤسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ، تا قبل از اینکه درجلب حمایت علامه مصباح یزدی نتیجه مثبت نمی رسید ؛ اینگونه اعلام موجودیت نمی کردند .

گروه سیاسی صابرنیوز: سیدمختارموسوی: خانم دکترمرضیه وحید دستجردی سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در اولین نشست‌خبری خود با اصحاب رسانه که عصر روز (یکشنبه 26 دی) برگزار شد ، دربخشی از سخنانش در پاسخ به سوالی درباره اینکه ، جامعه روحانیت مبارز محور است یا جبهه مردمی، تاکید کرد ) : اصل، وحدت نیروهای انقلابی است؛ جامعه روحانیت مبارز هر چه را که صلاح بدانند، اعلام خواهند کرد، ما حمایت آیات موحدی‌کرمانی و یزدی را داریم، البته هر زمانی که خودشان صلاح بدانند، اعلام حمایت خواهند کرد. این جبهه برخواسته از مطالبات مردمی است و آنچه بر خواهد آمد از دل مردم است )

ای کاش هیأت مؤسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ، تا قبل از اینکه درجلب حمایت علامه مصباح یزدی نتیجه مثبت نمی رسید ؛ اینگونه اعلام موجودیت نمی کردند .تا شائبه اختلاف و دو دستگی بین پیروان راستین ولایت ونیروهای اصیل انقلاب اسلامی در اذهان تداعی نمی گشت وخانم دکتر دستجردی اینگونه از حمایت علما منهای علامه مصباح یزدی از جبهه متبوع خودسخن نمی گفت .

آیا جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ، انقلابی تر از شاگردان علامه مصباح یزدی (مد ظله العالی)  نمود سراغ دارند ؟، بدون تردید تک تک هیأت مؤسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی می دانند که جمع کثیری از نیروهای اصیل انقلاب اسلامی ، به حضرت آیت الله محمد تقی مصباح یزدی اعتماد ویژه ای دارند .و در خیلی از امورات به ایشان رجوع می کنند .

بنابراین از آنجایی که بعد از انتشار سخنان خانم دستجردی ، چنین شائبه ای در اذهان تداعی شده که جبهه مردمی ،حضرت علامه مصباح یزدی را در تراز علمای انقلابی حساب نکرده و خودشان را از حمایت چنین عالم انقلابی وبی نظیری ونیروهای انقلابی که در چنین مواردی به علامه مصباح رجوع می کنند بی نیاز داشته و این رخداد ، آنهار از مسیر منحرف و وحدت حداکثری که ملاک نظر همه نیروهای اصیل انقلابی است را در از دسترس خارج کرده ، ناچار شدیم برای خنثی نمودن چنین اثر مخربی وهموار نمودن مسیر وحدت که جبهه مردمی نیروهای انقلاب منادی آن است ونیل به این مهم آرزوی ما ، با این یادداشت خانم سخنگو را به رفع ابهامات موجود در سخنانش ، وهیأت مؤسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی را به تلاش برای جلب حمایت  علامه مصباح از تشکیلات ترغیب نمائیم .

بنظر می رسد که برای یادآوری جایگاه ومحبوییت اجتماعی ، وزانت علمی ، بصیرت سیاسی وبینش انقلابی آیت الله مصباح یزدی و روشن شدن دلیل و علت اعتماد نگارنده و میلیونهانیروی انقلابی اصیل دیگر به حضرت علامه مصباح ، بیان وتکرار تعدادی از تمجید وتقدیرهای رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی )که تمام سخنانش از روی حکمت و یقین است ازاین فقیه ودانشمند انقلابی ، وتوصیه هایی که امام مسلمین به پیروان خود در استفاده از وجود این عوجوبه علمی وانقلابی فرموده اند ، خالی از لطف وفایده نباشد .

رهبرحکیم و فرزانه انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی ) درباره علامه مصباح یزدی فرموده اند : از دهه 1330 تاکنون که او را می شناخته، همواره بر مدار حق بوده است»

نایب امام زمان (عج) درباره علامه مصباح یزدی فرموده اند : « بنده هم به سهم خودم قدر آقاي مصباح را مي‌دانم . واقعا مي‌دانم كه ايشان در كشور و براي اسلام چه وزنه‌اي هستند . و حقاً و انصافاً ما امروز نظير ايشان را – حالا به اين تعبير بگوييم – خيلي نادر نظير آقاي مصباح ممكن است وجود داشته باشد . با اين وزانت علمي و عمق علمي و احاطه و وسعت و با اين آگاهي و بينش و صفا، مقام عظمای ولایت تصريح كردند : اين سه جهت در ايشان جمع است؛ هم علم، هم بصيرت به معناي حقيقي كلمه و هم صفا. اين سه تا با هم در وجود ايشان خيلي ارزشمند است. (رهبر معظم انقلاب اسلامي با حضور در منزل آیت الله مصباح یزدی در تاريخ 20/11/89)

در عرصه علم و معرفت به علامه مصباح يزدي رجوع مي نماييم چراکه امام خامنه اي فرمودند: به ایشان به عنوان یک فقیه، فیلسوف، متفکر و صاحب‌نظر در مسایل اساسى اسلام ارادت قلبى دارم.

2- به علامه تكيه كرده ايم چراكه رهبري فرموده اند : اگر خداى متعال به نسل کنونى ما، این توفیق را نداد که از شخصیتهایى مانند علامه طباطبایى و شهید مطهرى استفاده کند، اما به لطف خدا این شخصیت عزیز و عظیم‌القدر، خلاء آن عزیزان را در زمان ما پر مى‌کند.

3- با روشناي فكري ايشان راه را طي مي كنيم چراكه مقام معظم رهبري با اوصاف متعالي زير ايشان را معرفي نموده اند: از برجستگان رجال علمى و چهره‏هاى موجه عالم تشیع؛ از برکات ماندگار حوزه‏ ى علمیه‏ ى قم و از چهره‏هاى موصوف و معروف به علم و عمل و جد و ابتکار مى‏باشید، داراي احاطه و نکته‏دان.

4- به علامه اعتماد داريم چراكه امام به ايشان نيز اعتماد داشت: در ديداري خصوصي سال دوم انقلاب ، علامه گزارشي از موسسه «در راه حق» خدمت امام مي دهند با اينكه به تعبير علامه« همه در حوزه با کارهایی که انجام می دادیم، موافق نبودند و کسانی بودند که دوست نمی داشتند که غیر از همین کارهای جاری حوزه، کار دیگری صورت بگیرد»...امام عنايتي ويژه نموده و فرمودند:" این جا را توسعه دهید، من تا زنده هستم، خودم بودجۀ آن را می پردازم."

5- علامه چراغ راه ماست چراكه : او فقه و اصول را در مکتب بزرگانی چون امام خمینی (ره) و حضرات آیات بروجردی، اراکی و بهجت آموخته و در اخلاق و عرفان از بزرگانی چون علامه طباطبایی، آیت‌الله بهجت و آیت‌الله انصاری همدانی بهره‌ها برده است. از محضر علامه طباطبایی استفاده فراوان کرده است، چرا که علاوه بر عرفان و اخلاق در فلسفه و تفسیر نیز از شاگردان خاص وی به حساب می‌آید.

6- در عظمت شأن علمي ايشان همين بس كه علامه طباطبايي، ايشان را شریک در تفسیر المیزان معرفی کرده است.

7- به آیت‌آلله مصباح رجوع مي نماييم چراكه استعداد سرشار ايشان در کنار برخورداری از چنین استادان بزرگ، روحی لطیف، اخلاقی برجسته، منطقی قوی، ذهنی جوال و بینشی عمیق برای او به ارمغان آورده تا با جهاد علمی پاسخ‌های متین و محکم به شبهات فکری روز دهند و در برابر موج سیل‌آسای شبهات دین‌ستیزان بايستند .اين پشتوانه ای فکری و نظری قویی انقلاب اسلامي همواره یورش دشمنان بر اعتقادات و باورهای دینی جوانان و متدیان را زیر نظر دارد و به موقع در برابرشان واكنش نشان می دهد.

8- به علامه تكيه مي كنيم چراكه با تألیف ده ها کتاب نشان داده است كه اسلام دین کاملي است و عرصه ای در جامعه شناسی و روانشناسی و علوم تربیتی و .... نمانده که اسلام در آن بی نظر مانده باشد

9- به علامه اعتماد نموده ايم زيرا حضرت آقا فرموده اند: خوشبختانه یکى از موفقیتهاى آقاى مصباح‏ یزدى در قم این است که ایشان برخلاف خیلى از فضلاى ما که فضلشان در خودشان منحصر مانده، فضلش در شاگردانِ خوب سرریز شده است .شاگرداني همچون: حجت الاسلام و المسلمین محمود رجبی, حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا فیاضی, حجت الاسلام و المسلمین سید محمود نبویان ، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی آقاتهرانی و ...

10- ما به علامه اعتماد داريم چراكه در راه دفاع از معارف اسلامي و تربيت سربازان امام زمان عجل الله سر از پا نمي شناسد، و خط تحول در حوزه را با كمك به شهيد بهشتي در راه اندازي حوزه علميه حقاني كه اولين مدرسه داراي سيستم آموزشي منسجم و مرتب بود دنبال نمود. در ادامه با كمك به راه اندازي موسسه در راه حق، سپس راه اندازي بنیاد فرهنگى باقر العلوم و در آخر تأسيس«موسسه آموزشی-پژوهشی امام خمینی» كه رهبرمعظم انقلاب در تکریم آن فرمودند: « این مؤسسه ی خوب، جامع و کامل می تواند از لحاظ تلاش پیگیر، خستگی ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد » كمك فراواني به حوزه هاي علميه نمودند. در این مرکز سالانه صدها مدرس آشنا به مبانی دقیق فقهی، فلسفی، کلامی و عرفانی تربیت می شوند که زبان روز دنیا را هم می فهمند و با تسلط بر متدهای علمی به نیازهای مراکز علمی جهان اسلام پاسخ می گویند.

بصیرت و زمانه شناس

1 – به علامه اعتماد داريم چراكه همواره بر مدار حق بوده اند؛ امام خامنه اي فرموده اند: آیت الله مصباح یک فقیه، متکلم، فیلسوف، مفسر و زمان شناس بصیر است. از همه این ها مهمتر جزء شخصیت های برجسته ای است که هیچگاه در تقدم نظام بر خود تردید نداشته و در این راه بدون لحاظ داشتن موقعیت علمی خود به دل خطر رفته و گاهی یک تنه با «خناسان مسلط» مصاف داده است.

چنین شخصیتی مصداق کامل عالمی است که تشخیص دقیق خود را در روزی که لازم باشد، بی درنگ به میدان می آورد و در این راه سرزنش و زخم زبان دیگران را به چیزی نمی گیرد. در واقع تکریم حضرت آقای مصباح تکریم «راه حق» و نشان دادن «مصداق» و «الگوی شایسته» است. مصداقی که به تعبیر حضرت آقا- در این دیدار- از دهه 1330 تاکنون که او را می شناخته، همواره بر مدار حق بوده است.

2- قدر علامه را مي دانيم! و در حوادث سهمگين به او تكيه مي نمايم چراكه مقام معظم رهبري فرمودند: بنده به سهم خودم قدر آقاي مصباح را مي‌دانم. ايشان در كشور و براي اسلام وزنه‌اي هستند و حقا و انصافا ما امروز نظير ايشان را – حالا به اين تعبير بگوييم – خيلي نادر نظير آقاي مصباح ممكن است وجود داشته باشد.


3- به علامه رجوع مي نماييم چراكه سرچشمه جوشان محبت و التفات فرزندان انقلاب به امام خامنه ايست: حضرت آقا فرمودند: ...اين محبتي كه ابراز مي‌شود بر مي‌گردد به لطف حضرت‌عالي، و سرچشمه جوشان محبت و التفات شما نسبت به ما سرازير مي‌شود در همه خانواده و مجموعه فرزندان و اهل و همه.

4- علامه چراغ راهمان است چراكه بيش از ديگران معرفت به امامش يافته است:«خداوند را باید سپاسگزار باشیم که ویژگی‌هایی همچون علم، تقوا، بصیرت و آگاهی به زمان را در وجود رهبر معظم انقلاب جمع کرده است.

در خصوص امام خامنه اي اوصاف زير را بيان فرموده اند:

پرچمدار حمایت از دین و رواج اسلام و تشیع، روحانیت، تقوا و بصیرت هستند، شخصیت الهی.کلام رهبری در همه حال فصل‌الخطاب است. براساس اسلام و اعتقادات شیعه، محور وحدت، ولایت فقیه است. و ایشان زمانی که ابهامات بیشتر شده و سرگردانی ایجاد می‌شود، مسیر درست را به ما نشان می‌دهند. بزرگترین نعمتی که خدا امروز به ما عطا کرده وجود مقام معظم رهبری است . خداوند رهبر معظم انقلاب را به عنوان ذخیره‌ای برای امروز ما و و جامعه ایران قرار داد

- به علامه تكيه مي كنيم چراكه هميشه در مسير جريان حق بوده : چه قبل از انقلاب: با مبارزات غالبا مخفیانه و بیش از آنکه سیاسی باشد، فرهنگی بود.

برخي سوابق مبارزاتي علامه : نشریه‌ی انتقام که توسط آیت‌الله مصباح منتشر می‌شد، جنبه‌ی ایدئولوژیکی‌اش قوی‌تر بود. راه‌اندازی هیئت یازده نفره، نوشتن برخی از اعلامیه‌های ضد رژیم، تلاش برای چاپ و توزیع برخی از اعلامیه‌های حضرت امام خمینی (ره)، اداره‌ی مراسم جشن آزادی امام و نگارش قطعنامه‌ی آن، سازماندهی مبارزات روحانیت، همکاری با هیئت‌های مؤتلفه‌ی اسلامی، تحقیق درباره‌ی شکل حکومت اسلامی و ...

چراغ راه است چراكه روزی که انحرافات شریعتی برایش مشهود شد تا پای خروج از مدرسه حقانی ایستاد و روشنگری کرد.

5- او محل رجوع است چراكه مرد تكليف است و با پیروزی انقلاب اسلامی ایران...آیت‌الله مصباح نیز مهم‌ترین تکلیف خود را در خدمت در میدان دفاع تئوریک از اسلام و نظام جمهوری اسلامی دانست...{لذا} در نقد و مناظره‌ی علمی با اندیشه‌های التقاطی و مارکسیستی، دفاع تئوریک از نظام جمهوری اسلامی، انقلاب فرهنگی در دانشگاه‌ها، ایجاد تحول در نظام حوزه‌های علمیه، تربیت طلاب مستعد و حضور در کنفرانس‌ها و مجامع داخلی و خارجی برای دفاع از مبانی اسلام و جمهوری اسلامی و ... نقشی ویژه و کم‌نظیر داشت.

6- روزی که همه مانده بودند که با دولت جمهوری اسلامی(اصلاحات) که خودش ساطور دست گرفته به جان جمهوری اسلامی افتاده چه کنند ، آمد و مانند یک طلبه صفر کیلومتر کل این کشور را زیر پا گذاشت تا بگوید آقا ، این چیزی که حضرات به اسم امام و انقلاب می خواهند به خورد ملت دهند چیزی نیست جز پس ماندهای نشخوارهای هابرماسی و کانتی و اسپینوزایی ، حکومتی که امام فرمود با این چیزی که اینها می گویند ، فرقش ، فرق عرش و فرش است ، فرق سماء و ارض است .... تریبون نماز جمعه را در تهران کرد تریبون حقیقت نظام سیاسی اسلام.

7- او همچون مقتداي خود در دفاع از حق مظلوم بود اما مقاوم تا پاي جان و حتي آبرو. دوران دوم خرداد علامه بود و100 نشریه ی زنجیره ای ، علامه بود و روزی 10 شبهه جدید عزیزان اصلاح طلب در دین ، علامه بود و تساهل و تسامح ، علامه بود و اتهام صدور حکم قتل های زنجیره ای، علامه بود و جامعه مدنی ، علامه بود و نفی حاکمیت خدا ، علامه بود و نفی معصومیت اولیای خدا ، علامه بود و قبض و بسط تئوریک شریعت ، علامه بود و صراط های مستقیم ، علامه بود و دموکراسی آنگلوساکسونی، و علامه بود و همه ی اینها ،و او یکه و تنها ، علامه بود و ایستادگی تا پای نام و آبرو ، علامه بود و لقب "تئوریسین خشونت"، علامه بود و تهمت پیروی از تفکر انجمن حجتیه و مخالفت با اندیشه‌های تابناک حضرت امام...

8- به علامه تكيه مي كنيم چرا كه در همه صحنه هاي حساس انقلاب راه مقاومت بر آرمانها را در پيش گرفته است:

در انتخابات 84 كه غالب افراد در تدارك آمدن هاشمي بودند از جمله شخصیت‌های مخالف با نامزدی ايشان بود. و بدون نام بردن از "هاشمی" به برخی از مصاحبه‌ها و سخنان او انتقاد کرده و از تداوم سیاست‌های فرهنگی اصلاح‌طلبان و استمرار حضور آنها در عرصه‌های فرهنگی و اجرایی کشور در صورت انتخاب مجدد هاشمی به ریاست جمهوری نگران بود...اما هر چه تبلیغات انتخاباتی به روز رأی‌گیری نزدیک‌تر می‌شد لحن سخنان علامه نیز به نفع دکتر احمدی‌نژاد متمایل می‌گردید.

9- علامه چراغ راه است چراكه در دفاع از انقلاب و اسلام حتي از آبروي خود نيز مي گذشتند: و در پاسخ به دلسوزاني كه مي گفتند اين سياسيون آبروي شما را مي برند مي فرمود: اگر من آبرویی داشتم این آبرو را کجا باید خرج می‏کردم؟ با خودم مگر باید داخل قبر می‏بردم!

10- به علامه رجوع مي نماييم چراكه در فتنه 88 فدايي رهبر بودند و نه تنها خود بلكه همه شاگردانش در دفاع از ساحت ولايت و انقلاب در صحنه حاضر شدند و با روشنگري به سهم خود آتش فتنه را فرو نشاندند اين نقش چنان پر رنگ بود كه توسط مديریت وقت حوزه هاي علميه نشانِ «عمار یاسر»، به علامه مصباح اهدا شد.

11- به علامه اعتماد داريم چراكه در مواجهه با انحراف، هيچ ملاحظه كاري ننمودند و سيل ملامت هاي دوستان را به جان خريدند: «شش ماه از عمر دولت نهم نگذشته بود که آیت‌الله مصباح یکی از مسئولان بزرگ اطلاعاتی را فرا خوانده و از او خواست تا سوابق مشایی را بیاورد؛ از آن وقت آیت الله مصباح تذکر دادند، ... شدیدترین حملات را علیه انحراف آیت الله مصباح داشتند.»

و جريان انحرافي در واكنش به روشنگري‌هاي علامه، در تربيون رسمي خود، همصدا با سازمان‌هاي منافقين، سلطنت‌طلب‌ها و دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامي، مطهري زمان و برخي نهادهاي انقلابي كشور را اقتدارگرا ناميد؟!

در خاتمه امیداوریم هیأت مؤسس جبهه نیروهای انقلاب اسلامی به تعبیر حضرت امام خامنه ای ؛ برای دعوت از علامه مصباح اصرار کنند ؛ همانطوریکه مقام عظمای ولایت در مورخ 9 بهمن 1370 در حکم انتصاب آیت الله مصباح به عضویت شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) ایشان را در شمار برجستگان رجال علمی و چهره های برجسته ی عالم تشیع نام می برند. 
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه