2018 December 16 - يکشنبه 25 آذر 1397

هدف روزنامه جمهوری اسلامی از تخریب علامه مصباح در ایام 9 دی چیست؟
کد خبر: ١٢٥٤٢٠ تاریخ انتشار: ١١ دي ١٣٩٥ - ١٥:٠٨
گفتمان مصباح » مطلب ویژه
ای کاش کمی اهل مطالعه بودید
هدف روزنامه جمهوری اسلامی از تخریب علامه مصباح در ایام 9 دی چیست؟

اما اینکه انتقادات علامه مصباح پیرامون جام زهر به حضرت امام و یا برجام باعث ناراحتی و عصبانیت گروهی خاصی شده که مشخصاً روزنامه جمهوری هم از ان دسته است موردی قابل تأمل است که این دوستان ، انتقاد دلسوزان نظام را بر نمی تابند و خیلی سریع توسط رسانه هایی که در اختیار دارند شروع به تخریب علیه انتقاد کننده از آنها می کنند. امری است...

گروه سیاسی صابرنیوز : امروز روزنامه‌ی جمهوری اسلامی مسئله تکراری و پاسخ داده شده را برای چندمین بار را مطرح  کرد و آن موضوع تخریب به هر بهانه واهی علیه علامه مصباح که به تعبیر امام خامنه ای ، مطهری زمان هستند و پوشش وسیع این خبر توسط سایت های همسو با روزنامه جمهوری در فضای اجتماعی و مجازی بود.
اینکه این روزنامه که بارها اقدام به اهانت و توهین به مطهری زمان کرده  و این هجمه ها به مسئله ای کلیشه ای تبدیل شده است مسئله ای که حتماً خود حامیان روزنامه هم به آن اذعان دارند .

شخصیت علمی و مبارزاتی علامه مصباح مطمئناً برای همگان اثبات شده اما مهمترین سوال این است که چرا در ایام 9دی روزنامه نزدیک به تفکرات هاشمی رفسنجانی دست به تخریب و فضاسازی علیه علامه مصباح که از طلایه داران مبازه با فتنه گران است می زند ،  و روزنامه جمهوری اسلامی از این فضاسازی ها بدنبال چیست ؟

 

ای کاش مدیران روزنامه جمهوری سلامی قبل از انتشار این مطلب تکراری و ابهام امیز ، کمی تحقیق و مطالعه می کردند و بعد ادرس اشتباه به مردم می دادند و یا خاطرات افرادی که با آقای مصباح در جبهه بودند را مرور می کردند (در کربلای 5 محافظ علامه مصباح بودم) ویا این موضوع که آیت الله  مسعودی، تولیت سابق حرم حضرت معصومه (س) نقل كرده اند که : حضرت امام (ره)در مسئله اي به آيت الله مصباح اشاره و ايشان را ذوالشهادتین معرفی کردند؛ ماجرا هم از اين قرار بود كه آيت الله مصباح در خصوص یک نفر گفته بودند كه فرد خوب و صالحي است و امام (ره) فرموده بودند شهادت آقای مصباح دو تا شهادت به حساب می آید. را مرور می کردند.
 
روزنامه جمهوری و دیگر همفکران انها به جای مغلطه به این موضع پاسخ دهند که جه افرادی در  اوایل انقلاب با مارکسیست ها و گروه های دیگر مناظره علمی می کردند آیا در مناظره هاشمی و دیگران همفکران وی هم نقشی داشتند ؟ و یا در خصوص فتنه 88 جه کسانی روشنگری کردند و جه کسی و کسانی عامل بیشتر شدن خسارات فتنه 88 شدند و برخی از خواص در فتنه 88 نه تنها به انقلاب کمک نکردند بلکه سوابق مبارزاتی خودشان را نیز در نگاه مردم از بین بردند و مانند طلح و زبیر شدند و حتی در برخی موارد دو پهلو صحبت کردند که امام خامنه ای در این خصوص فرمودند:دوپهلو حرف زدن، كمك كردن به غبارآلودگى فضاست؛ اين كمك به رفع فتنه نيست، اين كمك به شفاف‌سازى نيست. شفاف‌سازى، دشمنِ دشمن است؛ مانع دشمن است. غبارآلودگى، كمك دشمن است. اين، خودش شد يك شاخص. اين يك شاخص است: كى به شفاف‌سازى كمك ميكند و كى به غبارآلودگى كمك ميكند. همه اين را در نظر بگيرند، اين را معيار قرار بدهند.
 

اما اینکه انتقادات علامه مصباح پیرامون جام زهر به حضرت امام و یا برجام باعث ناراحتی و عصبانیت گروهی خاصی شده که مشخصاً روزنامه جمهوری هم از ان دسته است موردی قابل تأمل است که این دوستان ، انتقاد دلسوزان نظام را بر نمی تابند و خیلی سریع توسط رسانه هایی که در اختیار دارند شروع به تخریب علیه انتقاد کننده از آنها می کنند. اینکه در ایام 9دی افکار عمومی متوجه این نباشند که چه کسی با نامه و یا سخنرانی هایشان خسارت های جبران ناپذیری به کشور و مرم متحمل کرد امری است که شاید روزنامه جمهوری و دوستان شان به دنبال لاپوشانی آن زیان ها و خسارات هستند.
 

 اما حضرت آیت‌ الله مصباح یزدی و فرزندان ایشان نیز همانند بسیاری دیگر از بزرگان و علمای حوزه در جبهه‌های نبرد حضور یافته‌اند و برخی از تصویرهای آن موجود است و جزئیات آن را می‌توانید در کتاب زندگی‌نامه ایشان بخوانید؛15 از جمله می‌توان به حضور ایشان در مناطق عملیاتی فاو به همراه فرزند ارشدشان حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی مصباح اشاره کرد، که تصاویر آن موجود است و آقای یاسر عرب نیز در یکی از مستند‌های خود به آن اشاره کرده‌ است.
همچنین شایسته یادآوری است که علامه مصباح در دوران سخت اقتصادی ایام جنگ، هدیه بیست سکه‌ای کتاب سال جمهوری اسلامی خود را که به خاطر یکی از کتاب‌هایشان به ایشان اهداء شده بود، یک‌جا به جبهه‌های نبرد تقدیم کردند. هم‌چنین دانش‌پژوهان مؤسسه ایشان در برنامه‌ای منظم به جبهه‌ها اعزام می‌شدند و این مؤسسه مفتخر است که در دوران جنگ تحمیلی حدود 30 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که از جمله آن‌ها می‌توان به شاگرد نزدیک و همفکر ایشان، مرحوم شهید ردّانی‌پور، فرمانده لشکر امام حسین(ع) که ازافتخارات دفاع مقدس است،‌اشاره کرد.
و همان‌ گونه که آیت‌‌ الله سید احمد خاتمی در یکی از سخنرانی‌های خود درباره‌ی سابقه حضور این استاد فرزانه در جبهه تصریح کرده‌اند، حضور مکرر ایشان در جبهه‌های نبرد برای اهل اطلاع معلوم است؛ اما خصلت دوری از خودنمایی و پرهیز ایشان از قرار گرفتن در معرض دوربین‌ زمینه را برای دروغ‌پردازی‌های خناسان فراهم کرده است(وزنامه ابتکار، 10/4/87.)


تاریخ دفاع مقدس و فرماندهی‌های شخص که از آن حمایت سر سختانه می کنید  به خوبی نشان می‌دهد که غلبه روحیه عافیت‌طلبی و راحت‌طلبی در جمع ایشان و هم‌فکران‌شان چگونه پذیرش قطعنامه و نوشیدن جام زهر را بر امام راحل ـ‌ رحمه‌الله‌ ـ تحمیل کرد.  یکی از اسناد روشن این ادعا جلد چهل و هشتم از مجموعه کتاب‌های « نیمه‌ی پنهان » است که با نام « راز قطعنامه » توسط مؤسسه‌ی کیهان تحقیق و منتشر شده است. این کتاب با ارائه‌ی اسناد معتبر تفاوت دیدگاه حضرت امام و برخی از فرماندهان ارشد سپاه، با دیدگاه آقای هاشمی و برخی از هم‌فکران به اصطلاح اعتدال‌گرایشان نسبت به جنگ را نشان می‌دهد. شما را به‌ ویژه به صفحات 213 تا 215 این کتاب ارجاع می‌دهیم تا ببینید در ایامی که احمد متوسلیان، فرمانده قوای محمد رسول‌ الله(ص) در لبنان به اسارت فالانژها درمی‌آید و تحویل رژیم صهیونیستی می‌شود، آقای رفسنجانی در چه عالَمی سیر می‌کرده و چه خاطراتی از زندگی خود و فرزندانشان را در کتاب خود آورده است.

این مجموعه به خوبی نشان می‌دهد که اگر روحیه‌ی عافیت‌طلبی در فرماندهان جنگ رسوخ کند چه خسارت‌هایی به کشور وارد می‌شود. البته قضاوت آیندگان در این باره آسان‌تر و روشن‌تر خواهد بود. این، تنها یکی از جنبه‌های عافیت‌طلبی است. عافیت‌طلبیِ تأثیرگذاران در جامعه مصادیق دیگری هم دارد که فعلاً از ذکر آن در می‌گذریم. البته در خصوص روحیه فرد مورد نظر روزنامه جمهوری ، عزت الله مطهری نیز گفت:  در حالت رفاه طلبی چون زندگی مرفهی داشت آدمی بود که از ابتدا طرفدار مذاکره بود.

بهتر است روزنامه جمهوری اسلامی شاخص اش وصایا امام خمینی (ره) و توصیه های مقام معظم رهبری باشد تا در فضای رسانه عملکردی در راستای دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی داشته باشد.
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه