2018 December 17 - دوشنبه 26 آذر 1397

غفلت فدراسیون فوتبال از اهتمام به نماز اول وقت در برنامه ریزی مسابقات
کد خبر: ١٢٣٠٩٩ تاریخ انتشار: ١٤ آذر ١٣٩٥ - ١٠:٤٦
ورزشی » مطلب ویژه
بی توجهی مبانی ارزشی
غفلت فدراسیون فوتبال از اهتمام به نماز اول وقت در برنامه ریزی مسابقات

وقتی می شود با چند دقیقه عقب و یا جلو بردن زمان بازی ، به طور غیر مستقیم به تماشاگران و میلیون ها بیننده این پیام را انتقال داد که...

 
گروه ورزش صابرنیوز: فوتبال به عنوان ورزشی که در بیشتر جوامع تأثیر گذار بوده و این ورزش به قدری در جهان محبوب شده که بسیاری از چهره های سیاسی نیز تمایل به حضور در رده مدیریتی و تصمیم سازی این ورزش دارند و جتی دیگر از فوتبال به عنوان یک صنعت یاد می کنند .

در کشور ما نیز فوتبال از لحاظ جذب تماشاگر به استادیوم و همچنین اسپانسر بسیار بالاتر از دیگر ورزش هاست و رسانه ملی نیز به خاطر اقبال عمومی بیشتر مسابقات داخلی و خارجی را برای علاقه مندان پخش مستقیم می کند .این استقبال در بین جوانان بسیار بیشتر است جذابیت فوتبال به قدری است که برای دربی پایتخت برجی از جوانان از شهرستان های دور برای  دیدن بازی به استادیوم می روند.

وقتی یک ورزش می تواند میلیون ها جوان را جذب کند می طلبد که مدیران آن در خصوص برنامه های فرهنگی همت بیشتر کنند اینکه در مناسبت ها  بین دو نیمه مراسم مداحی انجام و یا پوستر ، پرچم ویا شعارهای مرتبط و... بین تماشگران پخش شود ، امری پسندیده است اما باید فدراسیون حرکات فرهنگی و ارزشی را از خودش در تصمیم گیری ها شروع کند .

به طور مثال نماز اول وقت را در دین اسلام بسیار تأکید شده و بسیار زیاد در این خصوص روایت وجود دارد اما وقتی برنامه فدراسیون فوتبال با این مهم در تناقض است چگونه انتظار دیگر کارهای فرهنگی را جوان از ما قبول کند .

وقتی می شود با چند دقیقه عقب و یا جلو بردن زمان بازی ، به طور غیر مستقیم به تماشاگران و میلیون ها بیننده این پیام را انتقال داد که نماز اول وقت در اولویت همه کارهاست چرا از این مهم غافل می شویم . وقتی نماز اول وقت در برنامه های کاری ما قرار بگیرد دیگر بهانه هایی مانند پخش مستقیم و ... دیگر جایی ندارد زیرا آن وقت همه باید خودشان ر ا با نماز هماهنگ کنند.
 
شاید این روزها که همه درگیر برجام و دیگر مسائل سیاسی هستند کمتر به مسائل فرهنگی توجه می کند اما مهترین نکته این است که اگر ما به اصول ارزشی و فرهنگی خودمان پایبند باشیم و در این خصوص گفتمان سازی کنیم در ابعاد اقتصادی وفرهنگی و سیاسی مشکلی نخواهیم داشت.
 

اما باید دورد فرستاد به همت و غیرت گزارشگر بازی روز گذشته پرسپولیس و ماشین سازی که این نقصان فرهنگی را چند بار اشاره کردند تا شاید مسئولین امر برای بازی های دیگر کمی به امر فرهنگی سازی اسلامی اهتمام بیشتری بورزند  .
 

 
  عده ایی تماشاگران و محمد انصاری بازیکن پرسپولیس (که محروم بود از بازی )در نماز اول وقت شرکت کردند اگر زمانبدی به نحوی بود که بازی 15دقیقه بعد از اذان شروع می شود مطمئناً افراد بیشتری شرکت می کردند .
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه