2018 February 18 - يکشنبه 29 بهمن 1396

اذعان افسر سابق آمریکایی به مشارکت موساد، سیا و منافقین در ترور دانشمندان هسته‌ای ایران
کد خبر: ١٢٢٨٩٤ تاریخ انتشار: ٠٩ آذر ١٣٩٥ - ٠٩:٠٠
صفحه نخست » مجازستان
اذعان افسر سابق آمریکایی به مشارکت موساد، سیا و منافقین در ترور دانشمندان هسته‌ای ایران

یک افسر سابق اطلاعاتی آمریکا اذعان کرد سازمان‌های جاسوسی غربی در ترور دانشمندان هسته‌ای ایران دست داشتند.

به گزارش صابرنیوز به نقل از پایگاه خبری "آی‌آر‌آی سنتر" ؛ "فیل جرالدی"، افسر سابق سازمان جاسوسی آمریکا، اذعان کرد دستگاه اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی با استفاده از اعضای گروهک تروریستی منافقین، اقدام به ترور دانشمندان هسته‌ای در سال‌های 2010 تا 2012 کردند.

فیل جرالدی در بخش اطلاعات ارتش آمریکا نیز فعالیت می‌کرد و طی یادداشتی در پایگاه خبری "آی‌آر‌آی سنتر" اذعان کرد: روز 28 نوامبر 2010 (8 آذر 1389) سازمان‌های جاسوسی و اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی با همکاری گروهک تروریستی منافقین اقدام به ترور "مجید شهریاری"، دانشمند هسته‌ای ایران، کردند.

این افسر بازنشسته آمریکایی، ترور "مجید شهریاری" را اقدامی شرم‌آور از سوی موساد، سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی، جهت ضربه زدن به برنامه تحقیقاتی و صلح‌آمیز هسته‌ای ایران توصیف کرد و ادامه داد: شهریاری در میان چهار دانشمندی که در سال‌های 2010 تا 2012 از سوی تروریست‌ها ترور شدند، بهترین بود. او هیچ ارتباطی با سازمان‌های نظامی در تحقیقاتش نداشت.

"جرالدی" اذعان کرد شهید شهریاری در توسعه تحقیقات قدرت هسته‌ای ایران پیش‌رو بوده و در جهان نیز به دلیل مهارتی که در فیزیک کوانتوم و جابجایی نوترون داشت، شهرت یافته بود.

در بخش دیگری از این یادداشت به صراحت آمده جامعه اطلاعاتی بین‌الملل پذیرفته است موساد، ترور شهید شهریاری و دیگران را طرح‌ریزی و آماده کرده بود که از طریق عاملان آن‌ها در گروهک تروریستی منافقین انجام شد. 

جرالدی در ادامه افزود: کشته شدن شهریاری نباید فراموش شود؛ زیرا یادآور آن است که موساد و دیگر دستگاه‌های جاسوسی تا چه حد بی‌رحم بوده و حتی وقتی قربانیانشان واقعا تهدیدی برای آن‌ها نیستند، بازهم جنایت می‌کنند. با اینکه این ترور به دست عوامل منافقین انجام شد؛ اما آن‌ها توانایی دسترسی به اطلاعات دقیق نداشتند و این امر فقط به کمک نفوذ سیا و موساد انجام شد.

در تحقیقات جامعی که سازمان سیا طی سال‌های 2007 و 2012 انجام داد، مشخص شد برنامه ایران تسلیحاتی نبوده و جمهوری اسلامی هرگز به آن سمت قدمی برنداشته است.

افسر سابق اطلاعاتی آمریکا تاکید کرد رژیم صهیونیستی با استفاده از نتایج بازرسی‌ها و تحقیقاتی که آژانس از برنامه هسته‌ای ایران داشت، دانشمندان هسته‌ای را شناسایی و آن‌ها را ترور کرده و همچنین ویروس‌هایی را به داخل سامانه‌های رایانه‌ای تاسیسات اتمی وارد کرد.


 
منبع: باشگاه خبرنگاران 
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه