2018 May 23 - چهار شنبه 02 خرداد 1397

فتنه گران به دنبال ایجاد بحران در مشهد بودند/ مطهری در برخی از شهرها پیغام میدهد سخنرانی اش را بر هم بریزند تا معروف شود/ وی صلاحیت نشستن بر روی صندلی نایب رئیسی مجلس را از دست داده است
کد خبر: ١٢٢٦٨١ تاریخ انتشار: ٠٣ آذر ١٣٩٥ - ١٤:٣٠
سیاسی » سیاسی
پشت پرده میتینگ سیاسی علی‌مطهری در مشهد در گفت‌وگوی 598 با کریمی‌قدوسی:
فتنه گران به دنبال ایجاد بحران در مشهد بودند/ مطهری در برخی از شهرها پیغام میدهد سخنرانی اش را بر هم بریزند تا معروف شود/ وی صلاحیت نشستن بر روی صندلی نایب رئیسی مجلس را از دست داده است

نماینده‌ مردم‌ مشهد در خصوص حاشیه‌سازی های فراوان مطهری اظهار داشت: ایشان کیش شخصیت دارد و به دنبال طرح جایگاه خود در قضایا است./مجلسی که دارای جایگاه رفیع و عظیم است زیبنده داشتن چنین افرادی در منصب نایب‌رئیسی نیست.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در خصوص پشت پرده لغو سخنرانی علی مطهری و فضاسازی های رسانه ای پس از این اتفاق اظهار داشت: فضای کشور در این ایام توام با حماسه و عرفان نشات گرفته از عاشورای حسینی و همچنین حماسه آفرینی 20 میلیونی شیعیان در راهپیمایی اربعین است. در چنین زمانی و در اربعین امام حسین(ع) متوجه می شویم که نقشه های دشمن برای ضربه زدن و به حاشیه راندن این حماسه عظیم و جو معنوی و انقلابی کشور به عرصه ظهور می رسد.

وی ادامه داد: اتفاق مشهد حادثه خاصی نبود و تنها هیاهو ، نامه نگاری و فضاسازی رسانه ای توسط پایگاه های خبری مواجب بگیر و بی مزد و مواجبی که نمی دانند در چه پازلی قرار گرفته و چگونه مدیریت می شوند به چشم آمد به مانند داستان عاشورای 88 که مردم در عزاداری بودند و عده ای به قصد تخریب مبانی دینی در خیابان ها حضور پیدا کردند و با شعارهای خود ارزشهای دینی مردم را هتک حرمت کردند تا جو دینی کشور کمرنگ شود.

ایشان تصریح کردند: با هوشیاری دستگاه های قضایی و امنیتی از شکل گیری جریانی که ریشه در فتنه 88 داشت جلوگیری به عمل آمد و هدف این بود شهر مقدس مشهد که پایگاه تشیع است را با روشهایی که داعش و تکفیری ها دنبال می کنند در آستانه سالروز شهادت امام رضا(ع) با بحران ساختگی مواجه کنند.

کریمی قدوسی گفت: رصدهای اطلاعاتی نشان می دهد که سالیان زیادی است که برای مشهد نقشه می کشند و اگر به ایران دستشان برسد یکی از مکان هایی که می خواهند رفتار داعش را در آنجا به ظهور برسانند مشهد است بنابراین امنیت حاکم بر مشهد مقدس وحدت و انسجام نیروهای انقلابی و مذهبی و هوشیاری و بصیرت مردم مشهد مانع از وقوع این حوادث شده است.

وی افزود: با این اوصاف طراحی ای صورت می گیرد که در چنین روزی با فراخوانی نیروهایی از سراسر کشور ، میتینگ سیاسی تشکیل دهند همچنین کارگردانان این میتینگ سابقه محکومیت در فتنه داشته و رسانه های اصلاح طلب هم پشتوانه خبررسانی آنها می شوند و این سناریو را اجرا کنند.

نماینده مردم مشهد بیان داشت: متاسفانه شاهد هستیم وزیر کشوری که باید با هوشیاری با این مسائل برخورد کند نه تنها این دقت را ندارد بلکه آب به آسیاب این فتنه و سناریو می ریزد.

کریمی قدوسی در خصوص نقش علی مطهری در این سناریو اظهار داشت: نباید خیلی به شخص آقای مطهری پرداخت چون این فرد از جایگاه فکری، اندیشه ای، ادب ، دانش ، سابقه انقلابی و سابقه اجرایی مطلقا برخوردار نبوده و تنها یک نامی از پدر بزرگوارش به ارث برده است. ایشان مصداق عبارت قرآنی "یُخْرِجُ الحَىَّ مِنَ المَیِّتِ" است و از انسان با عظمتی مانند شهید مطهری فردی با این خصوصیات پای به عرصه گذاشته است. بنده بارها به خودش هم گفته ام که شما هیچ سابقه ای ندارید ولی امروز بخاطر این نام ، جریان منافق و ضدانقلاب از او و مواضعش سوء استفاده می کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: این فرد هنرپیشه آن صحنه می شود تا فضای مشهد را در آستانه شهادت امام رضا دچار تشویش نمایند. مشهد بسیار امن ، بابصیرت و برخوردار از مدیران منسجم و ولایی است که پای کار انقلاب بوده و هستند و خواهند بود و قطعا نمی توانند با این برنامه ها و اتهام زدن به بزرگانی همچون آیت الله علم الهدی تشویش اذهان نمایند.

وی ادامه داد: مردم نیز می فهمند میتینگ سیاسی و انتخاباتی مدیریت شده به دست نفاق (که اخیرا آقای مطهری با مواضعش در خصوص نوار منتشر شده از آقای منتظری به حمایت از جریان نفاق به صورت ناخواسته برخواست) کاری نمی توانند انجام دهند و فقط اذهان ملت را مشوش می کنند وگرنه نه برخوردی پیش آمد و نه حادثه ای رخ داد.

کریمی قدوسی افزود: آقای مطهری هرچند وقت یکبار در سفر به استان ها برای سخنرانی از قبل پیام می دهد که بیایید و جلسه من را به هم بزنید و تعطیل کنید تا من معروف شوم تا عنوان ایشان سر زبان ها بیفتد و نامه نگاری های خود را انجام دهد.

نماینده مردم مشهد تصریح کرد: چندی قبل در کرج همایشی برگزار شد و معاون سیاسی وزیر کشور در حمایت از سران فتنه صحبت کرد و بسیاری از سخنرانی های مقامات منتقد به عملکرد دولت در مسائل مختلف تعطیل شد بدون اینکه سروصدایی شود ولی این بیچارگانی که هیچ تولیدی از نظر محتوا و فکر و عمل ندارند در به در دنبال این هستند تا حادثه ای به وجود آورند تا مانند کرکس ها در مرداب سیاسی به وجود آمده حضور پیدا کنند. ما مطمئنیم به لطف و عنایت پروردگار راهی که ملت انتخاب کرده ادامه پیدا خواهد کرد و این حرکات این جریانات تاثیری روی این حرکت نخواهد داشت.

ایشان در خصوص حاشیه سازی های فراوان مطهری اظهار داشت: آقای مطهری کیش شخصیت دارد و به دنبال طرح جایگاه خود در قضایا است. ما در دو، سه دوره مجلس با ایشان به صورت مرتب و صریح صحبت کرده ایم و قضایا پشت صحنه به ایشان گفته شده و دستگاه های اطلاعاتی ایشان را توجیه کرده اند که در چه پازلی در حال نقش آفرینی است لذا می داند که در حال نقش آفرینی در چه پازلی است فلذا تحلیل ما از رفتار ایشان همان مطالبی است که عرض کردم و عمدتا ایشان برای خودش جایگاهی فراتر از حال حاضر تصور می کند.

نماینده مردم مشهد ادامه داد: ایشان در مصاحبه ای گفته بود پدرم اگر زنده بود رهبر انقلاب می شد. البته شهید مطهری شخصیت بسیار والایی است اما این توهم ایشان به این معنی است که وی در حال حاضر باید آقازاده بزرگی درآن تراز می بود و چون چنین اتفاقی صورت نگرفته است اینگونه در عرصه سیاسی تاخت و تازهای بدون محاسبات انجام می دهد.

وی افزود: متاسفانه ایشان عنوان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی را به یدک می کشد و از این نام و جایگاه سوء استفاده می کند . در واقع ایشان صلاحیت نشستن بر روی صندلی نایب رئیسی را از دست داده اند و این ملت هستند که باید از نمایندگانی که به آنها رای داده اند سوال کنند که چرا مجلس با این جایگاه عظیم در مدیریت این افراد افتاده است.

کریمی قدوسی تصریح کرد: آقای لاریجانی هم بایستی توجه می نمود و اگر از نیروهای ارزشی در مجلس حمایت می کرد و صحنه را درانتخاب نایب رئیس و امثالهم ترک نمی کرد این اتفاق رخ نمی داد. رئیس مجلس باید به خود بیاید تا انشالله در خرداد ماه که در مجلس انتخابات برگزار می شود بتوانیم اقدام موثری انجام دهیم وگرنه مجلسی که دارای جایگاه رفیع و عظیمی است زیبنده داشتن چنین افرادی در منصب نایب رئیسی نیست.

وی در خصوص سکوت دولت و جریانات همسو در مقابل لغو 62 سخنرانی منتقدان دولت و ایجاد هیاهو و سروصدا در خصوص لغو سخنرانی مطهری بیان داشت: این موضوع از تناقضات رفتاری شخص آقای رئیس جمهور نشات می گیرد. ایشان برخلاف شعارهایشان رفتاری توام با استبدادی از خود نشان داده و در این مسیر همچنان استقامت می ورزند. خداراشاکریم که در این کشور نظام ولایت فقیه حاکم است چرا که اگر این اختیارات وسیع در دست آقای روحانی بود امثال ما تاکنون هفت کفن پوسانده بودیم .

ایشان ادامه دادند: به هرصورت ایشان در لباس روحانیت است اما رفتارش به غیر از آن تفکر ارائه شده و غیر از تفکر امام است و ایشان رفتار و منش و مواضع و عملکردش انسان را به یاد رفتار بعضی از قسمت های تاریخ سیاه ایران که فاجعه استبداد حاکم بود می اندازد .

کریمی قدوسی تصریح کرد: کل جریان اصلاحات (به غیر از اندک افراد منصف این جریان) رفتاری مستبدانه داشته و خالق فتنه 88 بودند و مستبد گونه بر آرای 40 میلیونی تاختند تا آن را آتش زنند و خون به زمیتن ریختند حال این افراد دم از اصلاحات می زنند وهنوز دو قورت و نیم آنها باقی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه "سران فتنه همچنان بر طبل فتنه می کوبند" افزود: ایادی آنها در رسانه ها و بعضا در مجلس رفتارهای تند و خشن را در پیش گرفته اند که ما به آنان هشدار جدی می دهیم این مجلس به وقتش چنان انقلابی می شود که اجازه نمی دهد کسی به حریم جمهوری اسلامی در مجلس جسارت کند.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: برخی از این افراد تجربه ای نداشته و بیانیه نویسی و موضع گیری های تند در پیش گرفته و توسط برخی افراد هدایت می شوند بنابراین بهتر است امثال آقایان عارف و تابش که موی سفید کرده اند اثر گذار بوده و مانع از حرکت های رادیکالی این افراد در مجلس شوند و بدانند که این مجلس برخواسته از الله اکبر مردم و خون شهیدان و شهید مدرس هاست و اجازه نخواهیم داد که عرصه تاخت و تاز فتنه شود.


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه