2018 October 16 - سه شنبه 24 مهر 1397

دبیرکل حزب موتلفه: سریال معمای شاه تاریخ ایستادگی یک ایدئولوژی را به نمایش گذاشت/صفارهرندی:در حق سریال معمای شاه جفا شد/شریفی نیا:از جریان انقلاب توقع داشتیم از ما و سریال معمای شاه دفاع کنند
کد خبر: ١٢٠٢٨٨ تاریخ انتشار: ٠٥ آبان ١٣٩٥ - ١١:٢٠
فرهنگی و اجتماعی » مطلب ویژه
در مراسم تقدیر حزب موتلفه اسلامی از عوامل سریال معمای شاه مطرح شد:
دبیرکل حزب موتلفه: سریال معمای شاه تاریخ ایستادگی یک ایدئولوژی را به نمایش گذاشت/صفارهرندی:در حق سریال معمای شاه جفا شد/شریفی نیا:از جریان انقلاب توقع داشتیم از ما و سریال معمای شاه دفاع کنند

با حضور اعضای شورای مرکزی و خانواده شهدای موتلفه اسلامی مراسم تقدیر از...

 
گروه فرهنگی صابرنیوز: مراسم تقدیر و تشکر از کارگردان، تعدادی از بازیگران و عوامل سریال معمای شاه عصر روز شنبه با حضور اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و خانواده شهدای این حزب برگزار شد.

در این مراسم از محمدرضا ورزی نویسنده و کارگردان، مسعود عجمی دستیار اول کارگردان، فرشاد خالقی مدیر فیلمبرداری و همچنین تعدادی از بازیگران مجموعه تلویزیونی معمای شاه ازجمله محمدرضا شریفی نیا، سیدحسام نواب صفوی، علیرام نورایی با اهدای لوحی تقدیر به عمل آمد.

 سریال معمای شاه تاریخ ایستادگی یک ایدئولوژی را به نمایش گذاشت

محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در مراسم تقدیر از کارگردان و عوامل سریال معمای شاه، اظهار کرد: ما هیچ انسان فاقد یک نظریه و ایدئولوژی نداریم حتی کسی که به پوچ‌گرایی هم اعلام پایبندی می‌کند طرفداری یک ایدئولوژی است. معتقدم ارزیابی بهتر مبارزان را در این چارچوب می‌توان انجام داد.

وی با اشاره به مقطع تاسیس تشکیلات موتلفه اسلامی با دستور امام خمینی(ره)، گفت: در آن دوره بخصوص در دانشگاهها مبارز بودن به معنای مارکسیست بودن تلقی می‌شد. مارکسیستها در آن مقطع فکر شیطانی «دین افیون ملت هاست» را در دانشگاههای ما جا انداخته بودند و سال های سال برای القای این فکر شیطانی کار وسیعی انجام ‌دادند.

حبیبی تاکید کرد: تشکیلات موتلفه اسلامی در این زمان که غلبه تفکرات مارکسیستی موضوع مبرزی در فضای بسیاری از محافل دانشگاهی و غیردانشگاهی بود، شکل می‌گیرد. موتلفه اسلامی در ان زمان اعلام کرد ما بدنبال تشکیل جامعه نمونه اسلامی هستیم؛ این حرف یک حرف تمام عیار ایدئولوژیک است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه ویرایش نهایی اساسنامه موتلفه اسلامی را شهید بهشتی انجام دادند، خاطرنشان کرد: ایشان قبل و بعد از ویرایش این اساسنامه در کلاس های درسشان حکومت اسلامی تدریس می کردند. موتلفه اسلامی در واقع پیروان راستین مکتبی بود که روی این جمله شیطانی دین افیون ملت‌هاست، خط بطلان کشید.

وی با بیان اینکه جنگ و تقابل ایدئولوژیک همچنان ادامه دارد و خواهد داشت، تصریح کرد: امروز غربی‌ها با تمام قوا برای مقابله با تفکر حکومتدینی با تفکر سکولاریستی به میدان آمده اند. غربی‌ها حتی یک گام فراتر برداشتند و معتقدند حکومت نباید ایدئولوژیک باشد.

حبیبی گفت: این رطب خوردگانی که منع رطب می‌کنند، در تمام کشورهایشان بر مبنای لیبرال دموکراسی حکومت تشکیل داده‌اند. آیا درفرانسه که رعایت حجاب را برای دختر بچه های دبستانی بوسیله قانون منع می‌کنند یک کار ایدئولوژیک نیست؟ آیا این جمله جرج بوش که پس از ۱۱ سپتامبر گفت ما در آغاز یک جنگ صلیبی هستیم ایدئولوژیک نبود؟ آیا سخن نخست وزیر فرانسه که در مقطعی گفت ما در افغانستان مشغول جنگ صلیبی هستیم هم ایدئولوژیک نیست؟

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: این نصیحتی که به ما می‌کنند و می‌گویند حکومت اصلا نباید ایدئولوژیک باشد، از آن حرف هایی است که هیچ پایه‌ای حتی در ذهن آلوده خودشان هم ندارد.

وی با تاکید بر اینکه قرار نیست مسلمانان با این حرف هایی که غربی‌ها القا می‌کنند از این میدان ایدئولوژیک متقن بیرون بروند، اظهار کرد: ما بر سر عقیده خود به هر قیمتی ایستاده‌ایم.

حبیبی گفت: وزیر اسبق دفاع آمریکا می‌گفت من شنیدم مسلمانان چیزهایی دارند به نام «تسبیح» و کلماتی می‌گویند به نام «ذکر»؛ انقدر از این تسبیح ها بچرخانند تا دستشان پینه بزند و انقدر سجده کنند تا پیشانی هایشان هم پینه ببندد ولی ما با تسبیح و سجده مشکلی نداریم بلکه با مفاهیمی همچون جهاد و حکومت اسلامی مخالفت داریم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه غربی‌ها می گویند نماز بخوانید، روزه بگیرید و هرقدر می‌خواهید ذکر بگویید اما ادعای حکومت نداشته باشید، تصریح کرد: البته ما حکومتی که افرادی آن را تشکیل دهند و در آن به واجبات و احکام الهی بی توجهی کنند، حکومت اسلامی نمی‌دانیم و پای این جریان هم بخصوص پس از انقلاب اسلامی یک ملت ایستاده است.

وی افزود: اگر کسی مبنای عقیدتی نداشته باشد و بخواهد حکومت تشکیل دهد، حتی حاضر نیست یک سیلی بخورد. شهدای ۲۶ خرداد سال ۴۴ موتلفه اسلامی با عقاید کامل به مبانی اسلامی به میدان آمدند و مردانه هم ایستادند.

حبیبی با تقدیر از عوامل سریال معمای شاه خاطرنشان کرد: من از آقای محمدرضا ورزی و همکاران محترمشان تشکر می‌کنم که با نشان دادن تاریخ انقلاب اسلامی درواقع یک ایدئولوژی را که در مقابل همه تفکرات التقاطی، سکولاریستی، ماتریالیستی و مارکسیستی ایستاده است، به نمایش گذاشتند.

 

در حق سریال معمای شاه جفا شد/ کار گریمورهای این سریال اعجاب آور بود


محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم تقدیر از کارگردان و عوامل سریال معمای شاه اظهار کرد: حقیقتا جای خالی کارهای هنری در بازنمایی تاریخ پرتلاطم و پرحادثه کشورمان محسوس بود و هست و از تاریخ یکصد سال اخیر می‌توان سوژه‌های سینمایی و تلویزیونی بسیاری استخراج کرد.

وی افزود: امروز تاریخ با سوژه های سخاوتمندانه خود به هنر وام می‌دهد و هنرمند واقعی و تیزبین کسی است که بتواند این سوژه های خاص سینمایی را شکار کند.

صفارهرندی با تقدیر از عوامل سریال معمای شاه گفت: سناریو نویسان و محققان تاریخی این سریال کار بسیار ارزشمندی ارائه دادند و توانستند حداکثر وفاداری به تاریخ را در این مجموعه تلویزیونی حفظ کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: هنرمندی کارگردان و منظومه بزرگی از بازیگران که در این سریال نقش آفرینی کردند، شایسته تقدیر است. این سریال از طیف وسیعی از اهالی هنر و بازیگری برخوردار بود. شاید ناسپاسی باشد اگر نقش برجسته گریمورهایی که در این سریال چهره های تاریخی را برای مخاطب باورپذیرتر کردند نادیده بگیریم؛ گاهی شباهت گریم بازیگر یک نقش تاریخی در این سریال با چهره حقیقی آن شخصیت تاریخی اعجاب آور بود.

وی با بیان اینکه شاید در حق این سریال جفاهایی شده باشد، تصریح کرد: تجربه ما نشان می دهد که سریال ها باید هرشب و پشت سر هم پخش شوند. اشتباه اول این بود که پخش این سریال را فقط در یک روز از هفته متوقف کردند و این مسئله بازخورد خوبی هم نداشت.

صفارهرندی اظهار کرد: امیدوارم حق مطلب در دوره پخش جدید این سریال که هرشب از تلویزیون صورت می‌گیرد ادا شود و کسانی که موفق نشدند قسمت‌های گذشته را ببینند بتوانند از فرصت جدید بهتر استفاده کنند.
 
از جریان انقلاب توقع داشتیم از ما و سریال معمای شاه دفاع کنند
 
محمدرضا شریفی نیا، بازیگر سریال معمای شاه در مراسم تقدیر از عوامل و بازیگران این سریال ضمن تقدیر از حزب موتلفه اسلامی، گفت: برگزاری این مراسم پس از ۴ سال برای ما بسیار مغتنم است. امروز اتفاقات و هجمه هایی در جامعه علیه ما رخ می‌دهد و هیچ ملجا و پناهگاهی وجود ندارد که برای ما دلگرمی باشد و از ما دفاع کند.

وی افزود: جریان اپوزیسیون در فضای مجازی بسیار فعال است و علیه ما کار می‌کند ولی دوستان ما و آنهایی که طرفدار این نوع تفکر هستند در فضای مجازی هیچ اقدامی انجام نمی‌دهند و به نوعی با یکدیکر اتحاد ندارند.

شریفی نیا خاطر نشان کرد: امروز یک کاری به نام سریال معمای شاه با همه سختی هایی که دارد انجام شده است ولی بعد از آن باید گروه های دیگر بیایند و در ارتباط با آن کار کنند. مهمترین و ضروری ترین چیزی که امروز برای جوانان جامعه ما نیاز است تماشای همین سریال است.

بازیگر سریال معمای شاه با تاکید بر اینکه نطفه انقلاب اسلامی در همین ۵۰ سال اخیر شکل گرفته است، گفت: جوانان ما باید بدانند چه کسانی برای انقلاب زحمت کشیدند و چه خون هایی ریخته شد تا انقلاب اسلامی شکل گرفت.

وی افزود: من خودم را از شاگردان و بچه های حزب موتلفه اسلامی می‌دانم زیرا من زمانی که در خدمت آیت الله مهدوی کنی بودم مدت ها از محضر آقای بادامچیان تلمذ می‌کردم.

شریفی نیا با بیان اینکه علیه سریال معمای شاه هجمه های بسیاری انجام گرفته است و ما توقع داشتیم از ما دفاع شود تاکید کرد: شما وقتی می خواهید روند یک جریان انقلابی را برجسته کرده و به نمایش بگذارید و بگویید چه کسانی در مقاطعی مانع تکامل جامعه بودند، خب معلوم است جریان های ضد انقلاب خارج از کشور علیه شما تبلیغات گسترده ای انجام می‌دهند.

بازیگر سریال معمای شاه خاطرنشان کرد: ما حتی فرزندان خودمان را تشویق نکردیم که این سریال را ببینند. اگر یک جوانی این سریال را مشاهده کند درواقع هزار جلد کتاب مطالعه کرده است.

وی با تاکید بر اینکه هیچ کسی برای این سریال در شبکه های مجازی تبلیغ نکرد، گفت: امروز در شبکه های مجازی علیه ما پر از فحش و فضیحت است چون یکی از ما یا در قلاده های طلا و اخراجی ها بازی کرده و یا یکی دیگر از مدافعان حرم حمایت کرده است.

شریفی نیا ادامه داد: من اخیرا اینستاگرام آقای حسام نواب صفوی را می‌دیدم که پر از فحش و فضیحت بود زیرا ایشان از مدافعان حرم حمایت کرده بود.

بازیگر سریال معمای شاه اظهار کرد: من از حزب موتلفه اسلامی تشکر می‌کنم که کلید حمایت از این سریال را زد و ما فهمیدیم سایه یک پدری بالای سرمان است که می‌تواند از ما دفاع کند. ما توقع داریم از سریالی که برایش آنقدر زحمت کشیده شده است بصورت سازماندهی شده دفاع شود.

Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه