2018 December 11 - سه شنبه 20 آذر 1397

بازگشت شبکه «شما» به رسانه ملی
کد خبر: ١٠٧٠٢٤ تاریخ انتشار: ٢٠ مرداد ١٣٩٥ - ١٠:٠٣
فرهنگی و اجتماعی » مطلب ویژه
بازگشت شبکه «شما» به رسانه ملی

با توجه به تغییرات مدیریتی در رسانه ملی و حدف شبکه اچ دی تهران احتمال بازگشت شبکه «شما» روی آنتن تلویزیون قوت گرفت.


گروه فرهنگی صابرنیوز:
شبکه تلویزیونی «تهران» اولین شبکه تولیدی HD  تهران بود که روز  5 بهمن ماه سال گذشته و با توجه به سیاست‌ها و رویکردهای مورد توجه محمد سرافراز رییس سابق رسانه ملی راه‌اندازی شود تا براساس آن سیاست هایی از جمله توجه به مزیت نسبی استان و شهر تهران به عنوان پایتخت، توجه به فرهنگ بومی شهری و روستایی استان در جهت وحدت بخشی بیشتر فرهنگی و اجتماعی و اخبار مرتبط با استان تهران و حومه های آن فعالیت کند یعنی همان برنامه‌هایی که در شبکه تهران سابق پیگیری می شد و مخاطبان خود را داشته است.

اما این شبکه با مدیریت نیروی جوان خود یعنی احسان کاوه و تولید برنامه‌های گزارشی و تولیدی از سطح تهران و استفاده از مجریان جوان و جویای نام توانست مخاطبانی را برای این شبکه جذب کند و به عنوان شبکه‌ای تازه نفس در قامت HD  برنامه‌های خود را تولید و پخش ‌کند.

یکی از بهترین برنامه‌های این شبکه تولید کلیپ تواشیح اسماءالحسنی بود که منجر به تفقد پدرانه رهبر معظم انقلاب شد. مقام معظم رهبری درباره این کار فرمودند: «کار جالب و قشنگی بود، واقعاً لذت بردم، تشکر کنید»

حالا و پس از گذشت 6 ماه در تاریخ 13 مرداد 95 شبکه تهران بصورت کاملا شوک آور با 300 کارمند منحل شد!! این شبکه عمرش به 6 ماه هم نرسید و در زمان افتتاح بدون پخش آزمایشی کار خود را بنا به نیاز تریبون برای نمایندگان مجلس خبرگان تهرانی آغاز کرد.
شبکه‌ای که در این مدت مخاطب خودش را پیدا کرده بود و به گفته ی مخاطبان خود، شبکه ای متفاوت بود، چه از لحاظ فرم و چه از لحاظ اجرا.

اما این شبکه منحل و سیاست‌هایش به شبکه 5  رسید و قرار است که از این پس قرار است با دستان پرتوان مجید زین‌العابدین مدیریت شود.

اما سوال اینجاست که چرا در جلسه معاونت سیما با مدیر شبکه تهران رای بر ادامه فعالیت احسان کاوه و تداوم فعالیتهای این شبکه داشتند اما در اقدامی قابل تامل دستور به انحلال این شبکه دادند و پس از آن انتصاب حسین کرمی به عنوان مدیر کانال تماشا که بخاطر نداشتن مخاطب تعطیل شده بود انجامید.

چندی پیش علی دارابی معاون امور استانها در اختتامیه همایش مدیران کل مراکز استان‌ها بر ضرورت بازمهندسی فعالیت شبکه‌های استانی تاکید کرد و از مدیران مراکز استانی خواست روی «شبکه محور» شدن تولیدات در مراکز استانی تمرکز کنند که حالا و با توجه به اقدامات انجام شده و جابه جایی مدیران و شبکه ها، احتمال بازگشت شبکه «شما» که پیش از این در دوران محمد سرافراز به تعطیلی کشیده شده بود وجود دارد تا بار دیگر شبکه ملی استانها در رسانه ملی جای بگیرد و شاهد تولید و پخش برنامه‌های استانهای سراسر کشور در رسانه ملی باشیم.
 
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه