2018 October 17 - چهار شنبه 25 مهر 1397

شوخی های تکراری عطاران در فیلم دراکولا روی اعصاب تماشاگران/ وقتی تنها فروش فیلم برای رئیس سازمان سینمایی معیار می شود باید شاهد اینگونه فیلم های بی کیفیت بود
کد خبر: ١٠٣٦٢٩ تاریخ انتشار: ٠٢ مرداد ١٣٩٥ - ١٠:٥١
فرهنگی و اجتماعی » مطلب ویژه
شوخی های تکراری عطاران در فیلم دراکولا روی اعصاب تماشاگران/ وقتی تنها فروش فیلم برای رئیس سازمان سینمایی معیار می شود باید شاهد اینگونه فیلم های بی کیفیت بود

شوخی های تکراری و ناهنجاری اخلاقی این بازیگر به بهانه خنداندن ...

گروه فرهنگی صابرنیوز:  بعد از خوابم می آد و ردکارپت، دراکولا سومین اثر رضاعطاران با موضوع اعتیاد و دسترسی راحت به مواد مخدر، مشکلات خانوادگی و همچنین شکستن غرور به علت اعتیاد می باشد.

موضوع انتخاب شده با زاویه نگاه طنز عطاران می توانست باعث ثمرات مفیدی در جامعه باشد، ولی به علت دغدغه های بیهوده کارگردان، فیلم رسالتش را نتوانست به خوبی انجام دهد. این فیلم که بیشتر به یک کار تلویزیونی شباهت دارد تا یک کار سینمایی ، بیشتر اتفاقات و موضوعات مطرح شده در فیلم کلیشه ایی و در پاره ای از اوقات نیز شعاری بوده و فقط تنها علت حضور تماشاگر اسم فیلم و شخص عطاران است که بعد از چند دفیفه تماشاگر متوجه می شود که نباید به هیچ کدام از آنها نیز اعتماد می کردند. دراکولا مانند ردکارپت فیلمنامه خوب و منظمی ندارد و کار روی شوخی های تکراری عطاران بنا شده که دیگر مانند قبل ، کسی را به وجد نمی آورد و تنها شوخی ها روی اعصاب تماشاگران است.
 
 

در فیلم دراکولا نبود یک فرد موفق که مخاطب آن را به عنوان الگوی رفتاری انتخاب کند، بسیار آزار دهنده است اینکه جامعه ای که کارگردان فیلمی معرفی می کند که همه یا فروشنده مواد مخدر هستند و یا مصرف کننده  و یا درگیر شبکه های اجتماعی مطمئنا نمی تواند واقعیت جامعه باشد و تنها تصویر ذهنی عطاران از جامعه است که به صورتی کاملاً سطحی و نازل به تصویر کشانده است .

شخصیت خون آشام یا همان دراکولا علتی شده در فیلم که عطاران به خواسته ها و شگردهای خودش مانند پائین کشیدن شلوار و شوخی هایی به سبک " دستشویی " بپردازد که چون در سالهای گذشته بارها و بارها این اتفاق توسط عطاران در سینما و تلویزیون تکرار شده دیگر آن جذابیت و طنزپردازی را ندارد نگاه سطحی و گذرا عطاران به موضوعات و عدم جامعه شناسی و تحقیق و جمع بندی صحیح از موضوعات و بی هدفی در کلام و بدون چارچوب بودن فیلم ، سبب می شود که تماشاگران از اواسط فیلم به فکر ترک سالن باشند.

شوخی های تکراری و ناهنجاری اخلاقی این بازیگز به بهانه خنداندن مخاطب ، سبب شد جمشید مشایخی واکنش تندی نسبت به رفتار وی نشان دهد ولی متاسفانه انتقاد این بازیگر پیشکسوت نه عطاران را از کارهایش منصرف کرد و نه مدیران را برای برخورد با این پدیده بیدار کرد و مشخص نیست با چه معیاری به فیلم پروانه نمایش داده اند ، فیلمنامه های بسیار بهتر و با موضوعات به مراتب تاثیر گذارتر در همین شورا ها با موانع مواجه می شوند اما به فیلمنامه دراکولا مجوز داده می شود .
 

اما مهترین دلیل حضور این فیلم های بی کیفیت و بعضاً هنجار شکنانه را می توان به موضع و سیاست های سازمان سینمایی مرتبط دانست .اگر رئیس سازمان سینمایی با امتیاز دادن به این بازیگران تنها به فکر حضور تماشاگران به سینما است، باید گفت : که خیلی ارزش ها در لوای مسامحه گری ها در حال فراموشی است . بهتر است رئیس سازمان سینمایی بیشتر به فکر موضوعات و کیفیت باشند تا کمیتی که از آن به نیکی یاد می کنند.

 
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه