2018 March 17 - شنبه 26 اسفند 1396

چرا ریاست سازمان سینمایی این زمان را برای این به اصطلاح افشاگری انتخاب کرده در حالیکه تاریخ نامه برای سال گذشته است/این چه افشاگری است که مدیران وقت حراست و سازمان سینمایی به آن توجه نکرده اند یاد /اوری وعده آقای ایوبی+اسناد
کد خبر: ١٠٣٠٩٠ تاریخ انتشار: ٣٠ تير ١٣٩٥ - ١٣:٠٠
فرهنگی و اجتماعی » مطلب ویژه
تکذبیه مدیر عامل سابق موسسه رسانه های تصویری به انتشار گزارش مالی‌اش:
چرا ریاست سازمان سینمایی این زمان را برای این به اصطلاح افشاگری انتخاب کرده در حالیکه تاریخ نامه برای سال گذشته است/این چه افشاگری است که مدیران وقت حراست و سازمان سینمایی به آن توجه نکرده اند یاد /اوری وعده آقای ایوبی+اسناد

چطور میشود نه مدیر وقت حراست سازمان سینمایی در زمان تنظیم گزارش و نه رئیس سازمان سینمایی در...

 
گروه فرهنگی صابرنیوز: بعد از انتشار خبری در رسان ها و فضای مجازی در خصوص محمد رضا عباسیان مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری توسط رئیس سازمان سینمایی ، عباسیان ضمن تکذیب اخببار بیانیه تهیه و در اختیار صابرنیوز قراردادند که به شرح زیر می باشد؛
 

سایت تابناک روز گذشته و طی خبری با تیتر هیجان انگیز " رمزگشایی از ماجرای 1469986947 تومان دریافتی آقای مدیرعامل+اسناد " در ادامه پروژه به اصطلاح افشاگری که حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی کشور در روز یکشنبه و یادداشت تلگرامی مبهمش کلید زد، با انتشار گزارش محرمانه رضا بشردوست مدیر وقت حراست سازمان سینمایی به اصطلاح افشاگری دریافت مبلغ یک میلیارد و چهارصد و شصت و نه میلیون نهصد هشتاد و شش هزار و نهصد و چهل و هفت تومانی من در طول 34 ماه مدیریت عاملی موسسه رسانه های تصویری پرداخت.

(موارد علامتگذاری شده با خط قرمز در متن گزارش کذب میباشند)

 

این سوال که چگونه تابناک به گزارش محرمانه یک اداره کل حراست دسترسی پیدا کرده و اصلا آیا اجازه انتشار این اسناد را داشته یا خیر را طرح نمی کنم اما از آنجا که این گزارش مملو از اشکالات بسیار ساده و بدیهی است سوال مهم اینجاست چگونه نه مسئولین سازمان سینمایی که این اسناد را منتشر کرده اند یکبار نگاهی به آن نینداخته اند و نه مسئولین سایت تابناک پیش از انتشار.

بر خلاف ادعای این گزارش کل دریافتی تمام دریافتیهای شخص بنده از محل حقوق و مزایا، حق ماموریتها و پاداشها یک میلیارد  ویکصد میلیون تومان پایینتر است.

گزارش منتشر شده در سایت تابناک دقیقاً  یک میلیارد و نود و پنج میلیون و نهصد شصت و هشت هزار و چهل و نه تومان خطا دارد اما چگونه چنین خطای فاحشی ممکن است؟!!

(موارد علامتگذاری شده با خط قرمز در متن گزارش کذب میباشند)

 

کل 700 میلیون جمع صفحه 2 میبایست از حساب ادعایی آقای ایوبی خارج شود چرا که اولاً همه این اعداد و جمعش دروغ و کذب است و دوماً همه حق ماموریتهای بنده (البته باز هم به اشتباه) در صفحات 3 تا 5 یکبار دیگر محاسبه شده است.

جذاب ترین بخش این گزارش برگه شماره 2 است که بر اساس تاکید آقای بشردوست در برگه شماره 1 این برگه حق ماموریت های من است. اما همه حق ماموریتهای من یکبار دیگر درصفحات 3 تا 5 محاسبه شده است که البته هم اینجا و هم آنجا به اشتباه قید شده است. اما این برگه بندهایی حاوی بندهای کاملا دروغ و البته خنده دار است. اگر یک بچه دبستانی هم این گزارش را تهیه میکرد چنین اشتباهاتی مرتکب نمیشد.

1- جمع مبلغ این صفحه بر اساس مبلغ حق ماموریت و نرخ متوسط ارز در آن سالها معادل 933 روز ماموریت خارج از کشور است در حالیکه من جمعاً حدود 1000 روز مدیر عامل موسسه رسانه های تصویری بوده ام!!

2- بنده ماموریتی به تاجیکستان و بنگلادش نداشته ام.

3- از جذاب ترین و سوال برانگیزترین بخشهای این صفحه از گزارش ردیف 8 با نام آلمان با حق ماموریت 133 میلیون تومانی و ردیف 19 فرانسه با رقم 447 میلیونی است. هرچه اسناد مالی موسسه در سالهای حضورم را بررسی کردم نتوانستم بفهمم این اعداد از حاصل جمع چه عددهایی بوجود امده است. حتی با سرجمع سفر همه افراد اعزامی و هنرمندان اعزامی به مناسبتهای مختلف به این دو کشور و حتی هزینه های اجاره غرفه در بازارهای فیلم این دو کشور نیز فاصله دارد. چطور میشود من 580 میلیون تومان فقط حق ماموریت به آلمان و فرانسه گرفته باشم؟!!!!

4- رقم جذاب و بازهم گیج کننده این صفحه ردیف 10 بندرعباس- ابوموسی به مبلغ 19 میلیون تومان است!!!! سند این رقم را در اسناد هزینه پیدا کردم. این مبلغ مجموع هزینه سفر هیئت هنرمندان و مدیران به جزیره ابوموسی برای برگزاری اختتامیه نخستین جشنواره فیلم ویدئویی یاس میباشد، نه دریافتی حق ماموریت شخص من!!!!!

5- ازآنجا که کل این صفحه میبایست از محاسبه حذف شود چرا که تکرار میکنم حق ماموریتهای شخص من در صفحات بعد آمده و این ارقام همگی دروغ و اشتباه و ترکیبی از مجموعه حق ماموریت افراد و هزینه های جاری میباشد به بندهای دیگر نمیپدازم.

(موارد علامتگذاری شده با خط قرمز در متن گزارش کذب میباشند)

 

صفحه 3 در ابتدا مجموعه حقوق دریافتی من را ارائه کرده است،حقوق دریافتی من در 8 ماه سال 89 میانگین سه میلیون پانصد هزارتومان بوده است، در سال 90 چهار میلیون دویست هزار تومان، در سال 91 چهار میلیون و هفتصد هزار تومان و در دو ماه سال 92 پنج میلیون سیصد هزار تومان و در این بخش نیز تنظیم کنندگان مجموع حقوق دریافتی من را حدود 25 میلیون تومان بیشتر زده اند.

(تصویر فیشهای حقوقی من در سه سال)

 

 

(موارد علامتگذاری شده با خط قرمز در متن گزارش کذب میباشند)

 

اما در ادامه صفحه 2 و صفحات 3 و 4 مجموعه ای از ارقام به عنوان دریافتی شخصی من قید شده که غالباً دروغ و یا غلط میباشند.

1- در مورد حق ماموریتهای خارج از کشور و موارد ذکر شده در این 3 صفحه باید گفت اصولاً  حق ماموریتها از سه بخش تشکیل میشود هزینه هتل، هزینه خورد و خوراک و حق ماموریت که این اعداد در گزارش و در احکام ماموریت یکجا قید شده در حالیکه حداقل نیمی از این هزینه ها بابت هزینه اقامت و خورد و خوراک من مامور جزو پرداختی های من محسوب نمیشود.

کل حق ماموریت من در 34 ماه مدیرعاملی موسسه مبلغ یکصد و شش میلیون و هفتصد و نه هزار ششصد و پنجاه و چهار تومان میباشد که با کسر هزینه هتل و هزینه خورد و خوراک قید شده در آیین نامه سفرهای خارجی کارکنان دولت که در موسسات سازمان سینمایی هم مشابه آن عمل میشود این رقم به حدود 60 میلیون تومان کاهش میابد.

2- در ردیفهای 1و2 صفحه3 گزارش و ردیفهای 3 و 8 و 11 و 12 و 15 و 20 و 24 و 26 و 27 و 31 و 34  و37  و39 صفحه 4 گزارش و ردیفهای 3 و 5 و 12 و 14 و 15 و 21 صفحه 5 ارقامی به عنوان پول بلیط  ماموریتهای خارجی من آورده شده که هیچ ارتباطی به دریافتی های شخص من در هیچکدام از قالبهای حقوق و مزایا و پاداش و حق ماموریت نمی گنجد و بعنوان دریافتی بنده کذب محض است!!!

3- در ردیف 37 صفحه 4 هزینه مامورین لس آنجلس آمریکا قید شده که بنده تا کنون هیچ سفری به آمریکا نداشته ام!!!!

4- پاداشهای شش ماهه پرسنل، عیدی پرسنل و یا بازخرید پرسنل قید شده در ردیفهای 5 و 17 و 19 و 21 و 40 صفحه 4 و ردیفهای 7 و 8 و 10 صفحه 5 مربوط به همه کارکنان حوزه مدیرعامل و نه شخص مدیر عامل بوده است.

(موارد علامتگذاری شده با خط قرمز در متن گزارش کذب میباشند)

5- از بخشهای جذاب این سه صفحه گزارش میتوان به رقم 000/040/87 ریال معادل 4000 یورو بعنوان تتمه هزینه طراحی و اجرای غرفه کن فرانسه در ردیف 32 صفحه 4 اشاره کرد که طبیعتاً ارتباطی به دریافتی شخصی من نداشته است!!!!

6- همچنین ردیف 41 صفحه 4 مربوط به هرینه ثبت نام بازار فیلم میپ به مبلغ 100/539/24 میباشد که بازهم به حقوق شخصی من ارتباطی ندارد.

7- در ردیف 1 صفحه 5 مبلغ 1500 دلار معادل 041/818/ 18 ریال بابت هزینه زیرنویس فیلمها در هفته فیلم لیتوانی به حساب حقوق و درآمد من گذاشته شده است؟!!!!!

8- هزینه ضیافت شام افتتاحیه هفته فیلم لهستان به مبلغ 2000 یورو و معادل 840/609/78 ریال طبق ردیف 4 صفحه 5 نیز ارتباطی به دریافتی های شخصی من ندارد.

9- ردیفهای 14 و 18 صفحه 5 نیز مربوط به ماموریت جشنواره کن سال 92 میباشد که با توجه به استعفای من در پایان اردیبهشت ماه سال 92 این ماموریت انجام نگرفته و هزینه ای بابت آن به من پرداخت نشده است.

10- از ردیف 20 صفحه 5 به بعد مربوط به زمانی است که بنده استعفاء داده و دیگر مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری نبوده ام پس اضافه کاریهای قید شده در ردیفهای 23 و 27 این صفحه جمعاً به مبلغ 121/959/23 ریال ارتباطی به من ندارد و قاعدتاً مربوط به مدیرعامل وقت است.

همچنین براساس ردیف 29 هزینه اهداء آی پد و لب تاب به مدیرعامل دربهمن ماه 92 یعنی 9 ماه پس از استعفای بنده ارتباطی به من ندارد یا پاداشها عیدی و بازخرید پرسنل ذکر شده در ردیفهای 30 و 31 و 32 در اسفندماه 92 و در زمان مدیرعاملی حسین مسافر آستانه هم به من ربطی ندارد.

11- اما یکی از خنده دارترین یا به تعبیری گریه دارترین بخشهای این گزارش فروش حقوق فیلمهای ویدئویی به تهیه کنندگی من به آقای مسافر آستانه مدیرعامل وقت در اسفند 92 به مبلغ 240 میلیون تومان میباشد که این رقم هم جزو دریافتی های یک میلیارد و چهارصد و شصت میلیون تومانی من در زمان مدیرعاملی موسسه آمده است در حالیکه 10 ناه از همکاری من با موسسه گذشته و این قرارداد در زمان ریاست آقای ایوبی صورت گرفته است.

در مجموع با حذف کامل صفحه 2 گزارش که علاوه بر آنکه کذب محض است، حق ماموریتهای خارجی من بطور کامل در صفحات 3 تا5 آمده و احذف دروغها و پرداختهای نامربوط به من و اصلاح اعداد غلط  این گزارش جمعاً دارای نزدیک به 1 میلیارد و یکصد میلیون تومان (دقیقاً 941/684/959/1 ریال) دروغ، سند سازی، نشر اکاذیب، تهمت و افتراء و بی حیثیت کردن آبروی یک فرد میباشد.

 

اما ذکر چند نکته بسیار مهم:

الف- سایت تابناک در کنار انتشار این گزارش به چرایی سفرهای خارجی من پرداخته که در این مجال و بطور خلاصه بگویم در آن زمان مسئولیت بین الملل سینمای ایران به موسسه رسانه های تصویری واگذار شده بود و این سفرها در راستای پیگیری اهداف سازمان سینمایی در عرصه بین الملل بوده که توضیح مفصل آن به فرصتی بیشتر نیاز داشته و چنانچه سایت تابناک علاقه مند باشد در فرصتی دیگر و بطور مفصل درباره اهداف و نتایج عملکرد بین الملل موسسه رسانه های تصویری در دوره خود و مقایسه آن با عملکرد دولت فعلی در همین زمینه خواهم پرداخت.

ب- موسسه رسانه های تصویری علاوه بر ماموریت ذاتی خود یعنی شبکه نمایش خانگی نیابت از موسسه امور جشنواره ها و بین الملل را داشت و برگزاری دوجشنواره موفق 30 و 31 فجر یکی به دبیری برادر عزیزم محمد خزایی و دیگری به دبیری من و برگزاری یکدوره جشنواره فیلم ویدئویی یاس بخشی از دستاوردهایش بوده است. همچنین مسئولیت ستاد مبارزه با عرضه غیرمجاز محصولات فرهنگی و هنری برعهده این موسسه بود.

ج- موسسه رسانه های تصویری در سال 88 یک میلیارد زیان ده بوده این رقم در سال 89 که من نیمه ان به موسسه پیوست به پانصد میلیون زیان کاهش پیدا کرد. اما به فضل خدا و تلاش همکاران در سال 90 موفق به کسب در آمد هشت میلیارد و سیصد میلیون تومانی و در سال 91 درآمد هشت میلیارد و پانصد میلیون تومانی شد. امری که در سال 92 تنها 10 ماه بعد از ترک بنده به زیان 5/1 میلیارد تومانی و سال بعد از آن به زیان 4 میلیاردی رسید!

 

و اما چند سوال:

الف- چرا ریاست سازمان سینمایی این زمان را برای این به اصطلاح افشاگری دروغ انتخاب کرده در حالیکه تاریخ نامه محرمانه مدیرکل حراست سازمان سینمایی 23/4/94 است،

ب- چطور میشود نه مدیر وقت حراست سازمان سینمایی در زمان تنظیم گزارش و نه رئیس سازمان سینمایی در زمان ارائه این گزارش هیچ توجهی به جزییاتش نکرده اند که حداقل بندهای واضح هزینه های اجرایی یا تکرار مکررات هفتصد میلیون تومانی آن را حذف کنند.

ج- آقای ایوبی قول داده بود فیش حقوقی مدیران دولتش را همزمان با اعلام فیشهای حقوقی مدیران دولت قبل منتشر کند. آیا به قول خود عمل میکند؟ آیا فیشهای مدیران سازمان سینمایی در دولت یازدهم هم با همین سطح از جعل و دروغ منتشر خواهد شد؟!!!!!!

Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه