2018 December 11 - سه شنبه 20 آذر 1397

متاسفانه مهناز افشار نمی داند که هر جامعه بیشتر به جای گلریزان و ژست های روشنفکرانه به فرهنگ غنی خودش نیاز دارند / در زمان بازی در فیلم نهنگ عنبر کودکان بی سرپرست در کشور نداشتیم
کد خبر: ١٠٠٧٥٥ تاریخ انتشار: ١٩ تير ١٣٩٥ - ١٠:٢٧
فرهنگی و اجتماعی » مطلب ویژه
متاسفانه مهناز افشار نمی داند که هر جامعه بیشتر به جای گلریزان و ژست های روشنفکرانه به فرهنگ غنی خودش نیاز دارند / در زمان بازی در فیلم نهنگ عنبر کودکان بی سرپرست در کشور نداشتیم

وقتی امریکا بوسیله فیلم های هالیودی ارزش ها و تمدن کشور ما را تحقبر می کند و از ایران و اسلام چهره ای دروغین به جوامع بشری معرفی می کند چرا این خانم ابراز انزجار نمی کند . و فقط وقتی که برای اطلاع جامعه حرکتی فرهنگی و برای روشنگری از اوضاع کشور آمریکا انجام می شود ایشان ناراحت می شوند؟

گروه سینما و تلویزیون صابرنیوز: مهناز افشار بازیگر سینما و تلویزیون از اقدامات فرهنگی و ارزشی شهردار تهران نسبت به نصب بیلبوردهای تبلیغاتی انتقاد کرده و در صفحه شخصی خود در توییتر نوشته:
«شهرداری به جای بنر زدن در مورد تعاد کودکان نامشروع در آمریکا که دردی از ما دوا نمی کنه به فکر کودکان کار و کودکان بدسرپرست خودمون باشه.»
 
متاسفانه مهناز افشار  نمی داند که هر جامعه  بیشتر به جای گلریزان و ژست های روشنفکرانه به فرهنگ غنی خوذش نیاز دارند  و شهرداری به عنوان متولی امور شهری با انتشار معضلات  و مشکلات غرب و مشخصاً آمریکا ،سعی دارد از ان مدینه فاضله ای که خیلی از غرب زدگان برای جوانان کشور ساخته اند پرده بردارد .اینکه باید به کودکان بی بضاعت توجه شود امر مهمی است اما باید جوانان کشور مان بداند که غرب هم آنچنان که در برخی از فیلم های سینمایی نشان می دهند نیست و بیشتر تبلیغات است و اصل موضوع بسیار تلخ است.
 
 
اما اینکه این روشنگری بعد از مدتها در مسئله فرهنگی رخ داده جای تقدیر از مسئولان شهری را دارد و مشخص نیست که چرا خانم بازیگر از این مهم ناراحت شده و هم صدا با رسانه های غربی به انتقاد از این موضوع پرداخته است.

وقتی امریکا بوسیله  فیلم های هالیودی ارزش ها و تمدن کشور ما را تحقبر می کند و از ایران و اسلام چهره ای دروغین به جوامع بشری معرفی می کند چرا این خانم ابراز انزجار نمی کند . و فقط وقتی که برای اطلاع جامعه حرکتی فرهنگی و برای  روشنگری از اوضاع  کشور آمریکا انجام می شود ایشان ناراحت می شوند؟
 

 
خانم مهناز افشار اگر فرهنگ کشور با سیاست های اسلامی از ابتدا به طور کامل اجرا می شد دیگر شما به خودتان اجازه نمی دادید در برخی از فیلم های هنجارشکن بازی کنید و یا در این جنگ فرهنگی موضعی خلاف سیاست های کلان اتخاذ کنید.
 
 
چندی قبل بود که فیلم نهنگ عنبر با موضوع خیانت و عشق رفتن زنان به هر قیمتی به آمریکا روی پرده سینما بود و آن فیلم با ترویج بداخلاقی ها هنجارشکنانه ، بنیان خانواده های ایرانی را هدف قرار  داده بود و خانم افشار نیز از بازیگران اصلی آن فیلم بود و حتی قبل و بعد از بازی لحظه ای به خودش نگفت که ترویج این بی فرهنگی به چه قیمتی است و البته در آن زمان  ایشان دغدغه ای مبنی بر کودکان کار و بد سرپرست نداشتند چون انتقادی از آمریکا نشده بود. شاید این تبلیغات و روشنگری  شهرداری جوابی به آن فیلم و فیلم های سینمایی دیگر باشد. که تبلیغ خروج از ایران به هر رزوشی را به مخاطب القاء می کنند.

خانم افشار شاید به خاطر علاقه ایی که بایت سفر به آمریکا و دیگر کشورها دارید   آرمان ها و ارزش های کشور مان ر ا ار یاد برده  اید و فراموش کرده اید که همین دولتمردان آمریکا چه جنایاتی علیه ملت ایران مرتکب شده اند .خانم افشار به جای شعار کمی به فرهنگ مملکتان افتخار کنید جایی که علی رغم همه سختی ها  در برابر استکبار ایستاده است .

 
Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | لیست نظرات | درباره ما | نظرسنجی | RSS | ایمیل | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه